Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | aientavat | Monikko | aientavani |
| Monikko | aientavasi | Monikko | aientavamme |
| Monikko | aientavanne | Monikko | aientavansa |
| Genetiivi | aientavan | Genetiivi | aientavani |
| Genetiivi | aientavasi | Genetiivi | aientavamme |
| Genetiivi | aientavanne | Genetiivi | aientavansa |
| Monikon genetiivi | aientavien | Monikon genetiivi | aientavieni |
| Monikon genetiivi | aientaviesi | Monikon genetiivi | aientaviemme |
| Monikon genetiivi | aientavienne | Monikon genetiivi | aientaviensa |
| Partitiivi | aientavaa | Partitiivi | aientavaani |
| Partitiivi | aientavaasi | Partitiivi | aientavaamme |
| Partitiivi | aientavaanne | Partitiivi | aientavaansa |
| Monikon partitiivi | aientavia | Monikon partitiivi | aientaviani |
| Monikon partitiivi | aientaviasi | Monikon partitiivi | aientaviamme |
| Monikon partitiivi | aientavianne | Monikon partitiivi | aientaviaan |
| Monikon partitiivi | aientaviansa | Inessiivi | aientavassa |
| Inessiivi | aientavassani | Inessiivi | aientavassasi |
| Inessiivi | aientavassamme | Inessiivi | aientavassanne |
| Inessiivi | aientavassaan | Inessiivi | aientavassansa |
| Monikon inessiivi | aientavissa | Monikon inessiivi | aientavissani |
| Monikon inessiivi | aientavissasi | Monikon inessiivi | aientavissamme |
| Monikon inessiivi | aientavissanne | Monikon inessiivi | aientavissaan |
| Monikon inessiivi | aientavissansa | Elatiivi | aientavasta |
| Elatiivi | aientavastani | Elatiivi | aientavastasi |
| Elatiivi | aientavastamme | Elatiivi | aientavastanne |
| Elatiivi | aientavastaan | Elatiivi | aientavastansa |
| Monikon elatiivi | aientavista | Monikon elatiivi | aientavistani |
| Monikon elatiivi | aientavistasi | Monikon elatiivi | aientavistamme |
| Monikon elatiivi | aientavistanne | Monikon elatiivi | aientavistaan |
| Monikon elatiivi | aientavistansa | Illatiivi | aientavaan |
| Illatiivi | aientavaani | Illatiivi | aientavaasi |
| Illatiivi | aientavaamme | Illatiivi | aientavaanne |
| Illatiivi | aientavaansa | Monikon illatiivi | aientaviin |
| Monikon illatiivi | aientaviini | Monikon illatiivi | aientaviisi |
| Monikon illatiivi | aientaviimme | Monikon illatiivi | aientaviinne |
| Monikon illatiivi | aientaviinsa | Adessiivi | aientavalla |
| Adessiivi | aientavallani | Adessiivi | aientavallasi |
| Adessiivi | aientavallamme | Adessiivi | aientavallanne |
| Adessiivi | aientavallaan | Adessiivi | aientavallansa |
| Monikon adessiivi | aientavilla | Monikon adessiivi | aientavillani |
| Monikon adessiivi | aientavillasi | Monikon adessiivi | aientavillamme |
| Monikon adessiivi | aientavillanne | Monikon adessiivi | aientavillaan |
| Monikon adessiivi | aientavillansa | Ablatiivi | aientavalta |
| Ablatiivi | aientavaltani | Ablatiivi | aientavaltasi |
| Ablatiivi | aientavaltamme | Ablatiivi | aientavaltanne |
| Ablatiivi | aientavaltaan | Ablatiivi | aientavaltansa |
| Monikon ablatiivi | aientavilta | Monikon ablatiivi | aientaviltani |
| Monikon ablatiivi | aientaviltasi | Monikon ablatiivi | aientaviltamme |
| Monikon ablatiivi | aientaviltanne | Monikon ablatiivi | aientaviltaan |
| Monikon ablatiivi | aientaviltansa | Allatiivi | aientavalle |
| Allatiivi | aientavalleni | Allatiivi | aientavallesi |
| Allatiivi | aientavallemme | Allatiivi | aientavallenne |
| Allatiivi | aientavalleen | Allatiivi | aientavallensa |
| Monikon allatiivi | aientaville | Monikon allatiivi | aientavilleni |
| Monikon allatiivi | aientavillesi | Monikon allatiivi | aientavillemme |
| Monikon allatiivi | aientavillenne | Monikon allatiivi | aientavilleen |
| Monikon allatiivi | aientavillensa | Essiivi | aientavana |
| Essiivi | aientavanani | Essiivi | aientavanasi |
| Essiivi | aientavanamme | Essiivi | aientavananne |
| Essiivi | aientavanaan | Essiivi | aientavanansa |
| Monikon essiivi | aientavina | Monikon essiivi | aientavinani |
| Monikon essiivi | aientavinasi | Monikon essiivi | aientavinamme |
| Monikon essiivi | aientavinanne | Monikon essiivi | aientavinaan |
| Monikon essiivi | aientavinansa | Translatiivi | aientavaksi |
| Translatiivi | aientavakseni | Translatiivi | aientavaksesi |
| Translatiivi | aientavaksemme | Translatiivi | aientavaksenne |
| Translatiivi | aientavakseen | Translatiivi | aientavaksensa |
| Monikon translatiivi | aientaviksi | Monikon translatiivi | aientavikseni |
| Monikon translatiivi | aientaviksesi | Monikon translatiivi | aientaviksemme |
| Monikon translatiivi | aientaviksenne | Monikon translatiivi | aientavikseen |
| Monikon translatiivi | aientaviksensa | Monikon instruktiivi | aientavin |
| Abessiivi | aientavatta | Abessiivi | aientavattani |
| Abessiivi | aientavattasi | Abessiivi | aientavattamme |
| Abessiivi | aientavattanne | Abessiivi | aientavattaan |
| Abessiivi | aientavattansa | Monikon abessiivi | aientavitta |
| Monikon abessiivi | aientavittani | Monikon abessiivi | aientavittasi |
| Monikon abessiivi | aientavittamme | Monikon abessiivi | aientavittanne |
| Monikon abessiivi | aientavittaan | Monikon abessiivi | aientavittansa |
| Monikon komitatiivi | aientavine | Monikon komitatiivi | aientavineni |
| Monikon komitatiivi | aientavinesi | Monikon komitatiivi | aientavinemme |
| Monikon komitatiivi | aientavinenne | Monikon komitatiivi | aientavineen |
| Monikon komitatiivi | aientavinensa | Monikon akkusatiivi | aientavat |
| Monikon akkusatiivi | aientavani | Monikon akkusatiivi | aientavasi |
| Monikon akkusatiivi | aientavamme | Monikon akkusatiivi | aientavanne |
| Monikon akkusatiivi | aientavansa | Akkusatiivi | aientavani |
| Akkusatiivi | aientavasi | Akkusatiivi | aientavamme |
| Akkusatiivi | aientavanne | Akkusatiivi | aientavansa |