Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
adverbi
affektio
afgaani
afgaani-
Afganistan
afganistanilainen
Taivutusmuodot
Monikko
affisioivat
Monikko
affisioivani
Monikko
affisioivasi
Monikko
affisioivamme
Monikko
affisioivanne
Monikko
affisioivansa
Genetiivi
affisioivan
Genetiivi
affisioivani
Genetiivi
affisioivasi
Genetiivi
affisioivamme
Genetiivi
affisioivanne
Genetiivi
affisioivansa
Monikon genetiivi
affisioivien
Monikon genetiivi
affisioivieni
Monikon genetiivi
affisioiviesi
Monikon genetiivi
affisioiviemme
Monikon genetiivi
affisioivienne
Monikon genetiivi
affisioiviensa
Partitiivi
affisioivaa
Partitiivi
affisioivaani
Partitiivi
affisioivaasi
Partitiivi
affisioivaamme
Partitiivi
affisioivaanne
Partitiivi
affisioivaansa
Monikon partitiivi
affisioivia
Monikon partitiivi
affisioiviani
Monikon partitiivi
affisioiviasi
Monikon partitiivi
affisioiviamme
Monikon partitiivi
affisioivianne
Monikon partitiivi
affisioiviaan
Monikon partitiivi
affisioiviansa
Inessiivi
affisioivassa
Inessiivi
affisioivassani
Inessiivi
affisioivassasi
Inessiivi
affisioivassamme
Inessiivi
affisioivassanne
Inessiivi
affisioivassaan
Inessiivi
affisioivassansa
Monikon inessiivi
affisioivissa
Monikon inessiivi
affisioivissani
Monikon inessiivi
affisioivissasi
Monikon inessiivi
affisioivissamme
Monikon inessiivi
affisioivissanne
Monikon inessiivi
affisioivissaan
Monikon inessiivi
affisioivissansa
Elatiivi
affisioivasta
Elatiivi
affisioivastani
Elatiivi
affisioivastasi
Elatiivi
affisioivastamme
Elatiivi
affisioivastanne
Elatiivi
affisioivastaan
Elatiivi
affisioivastansa
Monikon elatiivi
affisioivista
Monikon elatiivi
affisioivistani
Monikon elatiivi
affisioivistasi
Monikon elatiivi
affisioivistamme
Monikon elatiivi
affisioivistanne
Monikon elatiivi
affisioivistaan
Monikon elatiivi
affisioivistansa
Illatiivi
affisioivaan
Illatiivi
affisioivaani
Illatiivi
affisioivaasi
Illatiivi
affisioivaamme
Illatiivi
affisioivaanne
Illatiivi
affisioivaansa
Monikon illatiivi
affisioiviin
Monikon illatiivi
affisioiviini
Monikon illatiivi
affisioiviisi
Monikon illatiivi
affisioiviimme
Monikon illatiivi
affisioiviinne
Monikon illatiivi
affisioiviinsa
Adessiivi
affisioivalla
Adessiivi
affisioivallani
Adessiivi
affisioivallasi
Adessiivi
affisioivallamme
Adessiivi
affisioivallanne
Adessiivi
affisioivallaan
Adessiivi
affisioivallansa
Monikon adessiivi
affisioivilla
Monikon adessiivi
affisioivillani
Monikon adessiivi
affisioivillasi
Monikon adessiivi
affisioivillamme
Monikon adessiivi
affisioivillanne
Monikon adessiivi
affisioivillaan
Monikon adessiivi
affisioivillansa
Ablatiivi
affisioivalta
Ablatiivi
affisioivaltani
Ablatiivi
affisioivaltasi
Ablatiivi
affisioivaltamme
Ablatiivi
affisioivaltanne
Ablatiivi
affisioivaltaan
Ablatiivi
affisioivaltansa
Monikon ablatiivi
affisioivilta
Monikon ablatiivi
affisioiviltani
Monikon ablatiivi
affisioiviltasi
Monikon ablatiivi
affisioiviltamme
Monikon ablatiivi
affisioiviltanne
Monikon ablatiivi
affisioiviltaan
Monikon ablatiivi
affisioiviltansa
Allatiivi
affisioivalle
Allatiivi
affisioivalleni
Allatiivi
affisioivallesi
Allatiivi
affisioivallemme
Allatiivi
affisioivallenne
Allatiivi
affisioivalleen
Allatiivi
affisioivallensa
Monikon allatiivi
affisioiville
Monikon allatiivi
affisioivilleni
Monikon allatiivi
affisioivillesi
Monikon allatiivi
affisioivillemme
Monikon allatiivi
affisioivillenne
Monikon allatiivi
affisioivilleen
Monikon allatiivi
affisioivillensa
Essiivi
affisioivana
Essiivi
affisioivanani
Essiivi
affisioivanasi
Essiivi
affisioivanamme
Essiivi
affisioivananne
Essiivi
affisioivanaan
Essiivi
affisioivanansa
Monikon essiivi
affisioivina
Monikon essiivi
affisioivinani
Monikon essiivi
affisioivinasi
Monikon essiivi
affisioivinamme
Monikon essiivi
affisioivinanne
Monikon essiivi
affisioivinaan
Monikon essiivi
affisioivinansa
Translatiivi
affisioivaksi
Translatiivi
affisioivakseni
Translatiivi
affisioivaksesi
Translatiivi
affisioivaksemme
Translatiivi
affisioivaksenne
Translatiivi
affisioivakseen
Translatiivi
affisioivaksensa
Monikon translatiivi
affisioiviksi
Monikon translatiivi
affisioivikseni
Monikon translatiivi
affisioiviksesi
Monikon translatiivi
affisioiviksemme
Monikon translatiivi
affisioiviksenne
Monikon translatiivi
affisioivikseen
Monikon translatiivi
affisioiviksensa
Monikon instruktiivi
affisioivin
Abessiivi
affisioivatta
Abessiivi
affisioivattani
Abessiivi
affisioivattasi
Abessiivi
affisioivattamme
Abessiivi
affisioivattanne
Abessiivi
affisioivattaan
Abessiivi
affisioivattansa
Monikon abessiivi
affisioivitta
Monikon abessiivi
affisioivittani
Monikon abessiivi
affisioivittasi
Monikon abessiivi
affisioivittamme
Monikon abessiivi
affisioivittanne
Monikon abessiivi
affisioivittaan
Monikon abessiivi
affisioivittansa
Monikon komitatiivi
affisioivine
Monikon komitatiivi
affisioivineni
Monikon komitatiivi
affisioivinesi
Monikon komitatiivi
affisioivinemme
Monikon komitatiivi
affisioivinenne
Monikon komitatiivi
affisioivineen
Monikon komitatiivi
affisioivinensa
Monikon akkusatiivi
affisioivat
Monikon akkusatiivi
affisioivani
Monikon akkusatiivi
affisioivasi
Monikon akkusatiivi
affisioivamme
Monikon akkusatiivi
affisioivanne
Monikon akkusatiivi
affisioivansa
Akkusatiivi
affisioivani
Akkusatiivi
affisioivasi
Akkusatiivi
affisioivamme
Akkusatiivi
affisioivanne
Akkusatiivi
affisioivansa