Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
venäjä
абсорбирующий
(absorbirujuštši)
Määritelmät
Adjektiivi
sellainen, joka absorboi, itseensä imevä,
imeyttävä
Taivutusmuodot
Monikko
absorboivat
Monikko
absorboivani
Monikko
absorboivasi
Monikko
absorboivamme
Monikko
absorboivanne
Monikko
absorboivansa
Genetiivi
absorboivan
Genetiivi
absorboivani
Genetiivi
absorboivasi
Genetiivi
absorboivamme
Genetiivi
absorboivanne
Genetiivi
absorboivansa
Monikon genetiivi
absorboivien
Monikon genetiivi
absorboivieni
Monikon genetiivi
absorboiviesi
Monikon genetiivi
absorboiviemme
Monikon genetiivi
absorboivienne
Monikon genetiivi
absorboiviensa
Partitiivi
absorboivaa
Partitiivi
absorboivaani
Partitiivi
absorboivaasi
Partitiivi
absorboivaamme
Partitiivi
absorboivaanne
Partitiivi
absorboivaansa
Monikon partitiivi
absorboivia
Monikon partitiivi
absorboiviani
Monikon partitiivi
absorboiviasi
Monikon partitiivi
absorboiviamme
Monikon partitiivi
absorboivianne
Monikon partitiivi
absorboiviaan
Monikon partitiivi
absorboiviansa
Inessiivi
absorboivassa
Inessiivi
absorboivassani
Inessiivi
absorboivassasi
Inessiivi
absorboivassamme
Inessiivi
absorboivassanne
Inessiivi
absorboivassaan
Inessiivi
absorboivassansa
Monikon inessiivi
absorboivissa
Monikon inessiivi
absorboivissani
Monikon inessiivi
absorboivissasi
Monikon inessiivi
absorboivissamme
Monikon inessiivi
absorboivissanne
Monikon inessiivi
absorboivissaan
Monikon inessiivi
absorboivissansa
Elatiivi
absorboivasta
Elatiivi
absorboivastani
Elatiivi
absorboivastasi
Elatiivi
absorboivastamme
Elatiivi
absorboivastanne
Elatiivi
absorboivastaan
Elatiivi
absorboivastansa
Monikon elatiivi
absorboivista
Monikon elatiivi
absorboivistani
Monikon elatiivi
absorboivistasi
Monikon elatiivi
absorboivistamme
Monikon elatiivi
absorboivistanne
Monikon elatiivi
absorboivistaan
Monikon elatiivi
absorboivistansa
Illatiivi
absorboivaan
Illatiivi
absorboivaani
Illatiivi
absorboivaasi
Illatiivi
absorboivaamme
Illatiivi
absorboivaanne
Illatiivi
absorboivaansa
Monikon illatiivi
absorboiviin
Monikon illatiivi
absorboiviini
Monikon illatiivi
absorboiviisi
Monikon illatiivi
absorboiviimme
Monikon illatiivi
absorboiviinne
Monikon illatiivi
absorboiviinsa
Adessiivi
absorboivalla
Adessiivi
absorboivallani
Adessiivi
absorboivallasi
Adessiivi
absorboivallamme
Adessiivi
absorboivallanne
Adessiivi
absorboivallaan
Adessiivi
absorboivallansa
Monikon adessiivi
absorboivilla
Monikon adessiivi
absorboivillani
Monikon adessiivi
absorboivillasi
Monikon adessiivi
absorboivillamme
Monikon adessiivi
absorboivillanne
Monikon adessiivi
absorboivillaan
Monikon adessiivi
absorboivillansa
Ablatiivi
absorboivalta
Ablatiivi
absorboivaltani
Ablatiivi
absorboivaltasi
Ablatiivi
absorboivaltamme
Ablatiivi
absorboivaltanne
Ablatiivi
absorboivaltaan
Ablatiivi
absorboivaltansa
Monikon ablatiivi
absorboivilta
Monikon ablatiivi
absorboiviltani
Monikon ablatiivi
absorboiviltasi
Monikon ablatiivi
absorboiviltamme
Monikon ablatiivi
absorboiviltanne
Monikon ablatiivi
absorboiviltaan
Monikon ablatiivi
absorboiviltansa
Allatiivi
absorboivalle
Allatiivi
absorboivalleni
Allatiivi
absorboivallesi
Allatiivi
absorboivallemme
Allatiivi
absorboivallenne
Allatiivi
absorboivalleen
Allatiivi
absorboivallensa
Monikon allatiivi
absorboiville
Monikon allatiivi
absorboivilleni
Monikon allatiivi
absorboivillesi
Monikon allatiivi
absorboivillemme
Monikon allatiivi
absorboivillenne
Monikon allatiivi
absorboivilleen
Monikon allatiivi
absorboivillensa
Essiivi
absorboivana
Essiivi
absorboivanani
Essiivi
absorboivanasi
Essiivi
absorboivanamme
Essiivi
absorboivananne
Essiivi
absorboivanaan
Essiivi
absorboivanansa
Monikon essiivi
absorboivina
Monikon essiivi
absorboivinani
Monikon essiivi
absorboivinasi
Monikon essiivi
absorboivinamme
Monikon essiivi
absorboivinanne
Monikon essiivi
absorboivinaan
Monikon essiivi
absorboivinansa
Translatiivi
absorboivaksi
Translatiivi
absorboivakseni
Translatiivi
absorboivaksesi
Translatiivi
absorboivaksemme
Translatiivi
absorboivaksenne
Translatiivi
absorboivakseen
Translatiivi
absorboivaksensa
Monikon translatiivi
absorboiviksi
Monikon translatiivi
absorboivikseni
Monikon translatiivi
absorboiviksesi
Monikon translatiivi
absorboiviksemme
Monikon translatiivi
absorboiviksenne
Monikon translatiivi
absorboivikseen
Monikon translatiivi
absorboiviksensa
Monikon instruktiivi
absorboivin
Abessiivi
absorboivatta
Abessiivi
absorboivattani
Abessiivi
absorboivattasi
Abessiivi
absorboivattamme
Abessiivi
absorboivattanne
Abessiivi
absorboivattaan
Abessiivi
absorboivattansa
Monikon abessiivi
absorboivitta
Monikon abessiivi
absorboivittani
Monikon abessiivi
absorboivittasi
Monikon abessiivi
absorboivittamme
Monikon abessiivi
absorboivittanne
Monikon abessiivi
absorboivittaan
Monikon abessiivi
absorboivittansa
Monikon komitatiivi
absorboivine
Monikon komitatiivi
absorboivineni
Monikon komitatiivi
absorboivinesi
Monikon komitatiivi
absorboivinemme
Monikon komitatiivi
absorboivinenne
Monikon komitatiivi
absorboivineen
Monikon komitatiivi
absorboivinensa
Monikon akkusatiivi
absorboivat
Monikon akkusatiivi
absorboivani
Monikon akkusatiivi
absorboivasi
Monikon akkusatiivi
absorboivamme
Monikon akkusatiivi
absorboivanne
Monikon akkusatiivi
absorboivansa
Akkusatiivi
absorboivani
Akkusatiivi
absorboivasi
Akkusatiivi
absorboivamme
Akkusatiivi
absorboivanne
Akkusatiivi
absorboivansa