Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | zoomaavat | Monikko | zoomaavani |
| Monikko | zoomaavasi | Monikko | zoomaavamme |
| Monikko | zoomaavanne | Monikko | zoomaavansa |
| Genetiivi | zoomaavan | Genetiivi | zoomaavani |
| Genetiivi | zoomaavasi | Genetiivi | zoomaavamme |
| Genetiivi | zoomaavanne | Genetiivi | zoomaavansa |
| Monikon genetiivi | zoomaavien | Monikon genetiivi | zoomaavieni |
| Monikon genetiivi | zoomaaviesi | Monikon genetiivi | zoomaaviemme |
| Monikon genetiivi | zoomaavienne | Monikon genetiivi | zoomaaviensa |
| Partitiivi | zoomaavaa | Partitiivi | zoomaavaani |
| Partitiivi | zoomaavaasi | Partitiivi | zoomaavaamme |
| Partitiivi | zoomaavaanne | Partitiivi | zoomaavaansa |
| Monikon partitiivi | zoomaavia | Monikon partitiivi | zoomaaviani |
| Monikon partitiivi | zoomaaviasi | Monikon partitiivi | zoomaaviamme |
| Monikon partitiivi | zoomaavianne | Monikon partitiivi | zoomaaviaan |
| Monikon partitiivi | zoomaaviansa | Inessiivi | zoomaavassa |
| Inessiivi | zoomaavassani | Inessiivi | zoomaavassasi |
| Inessiivi | zoomaavassamme | Inessiivi | zoomaavassanne |
| Inessiivi | zoomaavassaan | Inessiivi | zoomaavassansa |
| Monikon inessiivi | zoomaavissa | Monikon inessiivi | zoomaavissani |
| Monikon inessiivi | zoomaavissasi | Monikon inessiivi | zoomaavissamme |
| Monikon inessiivi | zoomaavissanne | Monikon inessiivi | zoomaavissaan |
| Monikon inessiivi | zoomaavissansa | Elatiivi | zoomaavasta |
| Elatiivi | zoomaavastani | Elatiivi | zoomaavastasi |
| Elatiivi | zoomaavastamme | Elatiivi | zoomaavastanne |
| Elatiivi | zoomaavastaan | Elatiivi | zoomaavastansa |
| Monikon elatiivi | zoomaavista | Monikon elatiivi | zoomaavistani |
| Monikon elatiivi | zoomaavistasi | Monikon elatiivi | zoomaavistamme |
| Monikon elatiivi | zoomaavistanne | Monikon elatiivi | zoomaavistaan |
| Monikon elatiivi | zoomaavistansa | Illatiivi | zoomaavaan |
| Illatiivi | zoomaavaani | Illatiivi | zoomaavaasi |
| Illatiivi | zoomaavaamme | Illatiivi | zoomaavaanne |
| Illatiivi | zoomaavaansa | Monikon illatiivi | zoomaaviin |
| Monikon illatiivi | zoomaaviini | Monikon illatiivi | zoomaaviisi |
| Monikon illatiivi | zoomaaviimme | Monikon illatiivi | zoomaaviinne |
| Monikon illatiivi | zoomaaviinsa | Adessiivi | zoomaavalla |
| Adessiivi | zoomaavallani | Adessiivi | zoomaavallasi |
| Adessiivi | zoomaavallamme | Adessiivi | zoomaavallanne |
| Adessiivi | zoomaavallaan | Adessiivi | zoomaavallansa |
| Monikon adessiivi | zoomaavilla | Monikon adessiivi | zoomaavillani |
| Monikon adessiivi | zoomaavillasi | Monikon adessiivi | zoomaavillamme |
| Monikon adessiivi | zoomaavillanne | Monikon adessiivi | zoomaavillaan |
| Monikon adessiivi | zoomaavillansa | Ablatiivi | zoomaavalta |
| Ablatiivi | zoomaavaltani | Ablatiivi | zoomaavaltasi |
| Ablatiivi | zoomaavaltamme | Ablatiivi | zoomaavaltanne |
| Ablatiivi | zoomaavaltaan | Ablatiivi | zoomaavaltansa |
| Monikon ablatiivi | zoomaavilta | Monikon ablatiivi | zoomaaviltani |
| Monikon ablatiivi | zoomaaviltasi | Monikon ablatiivi | zoomaaviltamme |
| Monikon ablatiivi | zoomaaviltanne | Monikon ablatiivi | zoomaaviltaan |
| Monikon ablatiivi | zoomaaviltansa | Allatiivi | zoomaavalle |
| Allatiivi | zoomaavalleni | Allatiivi | zoomaavallesi |
| Allatiivi | zoomaavallemme | Allatiivi | zoomaavallenne |
| Allatiivi | zoomaavalleen | Allatiivi | zoomaavallensa |
| Monikon allatiivi | zoomaaville | Monikon allatiivi | zoomaavilleni |
| Monikon allatiivi | zoomaavillesi | Monikon allatiivi | zoomaavillemme |
| Monikon allatiivi | zoomaavillenne | Monikon allatiivi | zoomaavilleen |
| Monikon allatiivi | zoomaavillensa | Essiivi | zoomaavana |
| Essiivi | zoomaavanani | Essiivi | zoomaavanasi |
| Essiivi | zoomaavanamme | Essiivi | zoomaavananne |
| Essiivi | zoomaavanaan | Essiivi | zoomaavanansa |
| Monikon essiivi | zoomaavina | Monikon essiivi | zoomaavinani |
| Monikon essiivi | zoomaavinasi | Monikon essiivi | zoomaavinamme |
| Monikon essiivi | zoomaavinanne | Monikon essiivi | zoomaavinaan |
| Monikon essiivi | zoomaavinansa | Translatiivi | zoomaavaksi |
| Translatiivi | zoomaavakseni | Translatiivi | zoomaavaksesi |
| Translatiivi | zoomaavaksemme | Translatiivi | zoomaavaksenne |
| Translatiivi | zoomaavakseen | Translatiivi | zoomaavaksensa |
| Monikon translatiivi | zoomaaviksi | Monikon translatiivi | zoomaavikseni |
| Monikon translatiivi | zoomaaviksesi | Monikon translatiivi | zoomaaviksemme |
| Monikon translatiivi | zoomaaviksenne | Monikon translatiivi | zoomaavikseen |
| Monikon translatiivi | zoomaaviksensa | Monikon instruktiivi | zoomaavin |
| Abessiivi | zoomaavatta | Abessiivi | zoomaavattani |
| Abessiivi | zoomaavattasi | Abessiivi | zoomaavattamme |
| Abessiivi | zoomaavattanne | Abessiivi | zoomaavattaan |
| Abessiivi | zoomaavattansa | Monikon abessiivi | zoomaavitta |
| Monikon abessiivi | zoomaavittani | Monikon abessiivi | zoomaavittasi |
| Monikon abessiivi | zoomaavittamme | Monikon abessiivi | zoomaavittanne |
| Monikon abessiivi | zoomaavittaan | Monikon abessiivi | zoomaavittansa |
| Monikon komitatiivi | zoomaavine | Monikon komitatiivi | zoomaavineni |
| Monikon komitatiivi | zoomaavinesi | Monikon komitatiivi | zoomaavinemme |
| Monikon komitatiivi | zoomaavinenne | Monikon komitatiivi | zoomaavineen |
| Monikon komitatiivi | zoomaavinensa | Monikon akkusatiivi | zoomaavat |
| Monikon akkusatiivi | zoomaavani | Monikon akkusatiivi | zoomaavasi |
| Monikon akkusatiivi | zoomaavamme | Monikon akkusatiivi | zoomaavanne |
| Monikon akkusatiivi | zoomaavansa | Akkusatiivi | zoomaavani |
| Akkusatiivi | zoomaavasi | Akkusatiivi | zoomaavamme |
| Akkusatiivi | zoomaavanne | Akkusatiivi | zoomaavansa |