Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkolääninherratGenetiivilääninherran
Monikon genetiivilääninherrojenPartitiivilääninherraa
Monikon partitiivilääninherrojaInessiivilääninherrassa
Monikon inessiivilääninherroissaElatiivilääninherrasta
Monikon elatiivilääninherroistaIllatiivilääninherraan
Monikon illatiivilääninherroihinAdessiivilääninherralla
Monikon adessiivilääninherroillaAblatiivilääninherralta
Monikon ablatiivilääninherroiltaAllatiivilääninherralle
Monikon allatiivilääninherroilleEssiivilääninherrana
Monikon essiivilääninherroinaTranslatiivilääninherraksi
Monikon translatiivilääninherroiksiMonikon instruktiivilääninherroin
AbessiivilääninherrattaMonikon abessiivilääninherroitta
Monikon akkusatiivilääninherrat