Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkovarainhoidotGenetiivivarainhoidon
Monikon genetiivivarainhoitojenPartitiivivarainhoitoa
Monikon partitiivivarainhoitojaInessiivivarainhoidossa
Monikon inessiivivarainhoidoissaElatiivivarainhoidosta
Monikon elatiivivarainhoidoistaIllatiivivarainhoitoon
Monikon illatiivivarainhoitoihinAdessiivivarainhoidolla
Monikon adessiivivarainhoidoillaAblatiivivarainhoidolta
Monikon ablatiivivarainhoidoiltaAllatiivivarainhoidolle
Monikon allatiivivarainhoidoilleEssiivivarainhoitona
Monikon essiivivarainhoitoinaTranslatiivivarainhoidoksi
Monikon translatiivivarainhoidoiksiMonikon instruktiivivarainhoidoin
AbessiivivarainhoidottaMonikon abessiivivarainhoidoitta
Monikon akkusatiivivarainhoidot