Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
kot {m}
  • Ääntäminen

Taivutusmuodot

MonikkomortitGenetiivimortin
Monikon genetiivimorttienPartitiivimorttia
Monikon partitiivimorttejaInessiivimortissa
Monikon inessiivimorteissaElatiivimortista
Monikon elatiivimorteistaIllatiivimorttiin
Monikon illatiivimortteihinAdessiivimortilla
Monikon adessiivimorteillaAblatiivimortilta
Monikon ablatiivimorteiltaAllatiivimortille
Monikon allatiivimorteilleEssiivimorttina
Monikon essiivimortteinaTranslatiivimortiksi
Monikon translatiivimorteiksiMonikon instruktiivimortein
AbessiivimortittaMonikon abessiivimorteitta
Monikon akkusatiivimortit