Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantilossless
espanjasin pérdida
hollantizonder verlies
italiasenza perdite
portugalidesprovido de perdas
ranskasans perte
ruotsiförlustfri
saksadämpfungsfrei
tanskatabsfrie

Taivutusmuodot

MonikkohäviöttömätMonikkohäviöttömäni
MonikkohäviöttömäsiMonikkohäviöttömämme
MonikkohäviöttömänneMonikkohäviöttömänsä
GenetiivihäviöttömänGenetiivihäviöttömäni
GenetiivihäviöttömäsiGenetiivihäviöttömämme
GenetiivihäviöttömänneGenetiivihäviöttömänsä
Monikon genetiivihäviöttömienMonikon genetiivihäviöttömieni
Monikon genetiivihäviöttömiesiMonikon genetiivihäviöttömiemme
Monikon genetiivihäviöttömienneMonikon genetiivihäviöttömiensä
PartitiivihäviötöntäPartitiivihäviötöntäni
PartitiivihäviötöntäsiPartitiivihäviötöntämme
PartitiivihäviötöntännePartitiivihäviötöntään
PartitiivihäviötöntänsäMonikon partitiivihäviöttömiä
Monikon partitiivihäviöttömiäniMonikon partitiivihäviöttömiäsi
Monikon partitiivihäviöttömiämmeMonikon partitiivihäviöttömiänne
Monikon partitiivihäviöttömiäänMonikon partitiivihäviöttömiänsä
InessiivihäviöttömässäInessiivihäviöttömässäni
InessiivihäviöttömässäsiInessiivihäviöttömässämme
InessiivihäviöttömässänneInessiivihäviöttömässään
InessiivihäviöttömässänsäMonikon inessiivihäviöttömissä
Monikon inessiivihäviöttömissäniMonikon inessiivihäviöttömissäsi
Monikon inessiivihäviöttömissämmeMonikon inessiivihäviöttömissänne
Monikon inessiivihäviöttömissäänMonikon inessiivihäviöttömissänsä
ElatiivihäviöttömästäElatiivihäviöttömästäni
ElatiivihäviöttömästäsiElatiivihäviöttömästämme
ElatiivihäviöttömästänneElatiivihäviöttömästään
ElatiivihäviöttömästänsäMonikon elatiivihäviöttömistä
Monikon elatiivihäviöttömistäniMonikon elatiivihäviöttömistäsi
Monikon elatiivihäviöttömistämmeMonikon elatiivihäviöttömistänne
Monikon elatiivihäviöttömistäänMonikon elatiivihäviöttömistänsä
IllatiivihäviöttömäänIllatiivihäviöttömääni
IllatiivihäviöttömääsiIllatiivihäviöttömäämme
IllatiivihäviöttömäänneIllatiivihäviöttömäänsä
Monikon illatiivihäviöttömiinMonikon illatiivihäviöttömiini
Monikon illatiivihäviöttömiisiMonikon illatiivihäviöttömiimme
Monikon illatiivihäviöttömiinneMonikon illatiivihäviöttömiinsä
AdessiivihäviöttömälläAdessiivihäviöttömälläni
AdessiivihäviöttömälläsiAdessiivihäviöttömällämme
AdessiivihäviöttömällänneAdessiivihäviöttömällään
AdessiivihäviöttömällänsäMonikon adessiivihäviöttömillä
Monikon adessiivihäviöttömilläniMonikon adessiivihäviöttömilläsi
Monikon adessiivihäviöttömillämmeMonikon adessiivihäviöttömillänne
Monikon adessiivihäviöttömilläänMonikon adessiivihäviöttömillänsä
AblatiivihäviöttömältäAblatiivihäviöttömältäni
AblatiivihäviöttömältäsiAblatiivihäviöttömältämme
AblatiivihäviöttömältänneAblatiivihäviöttömältään
AblatiivihäviöttömältänsäMonikon ablatiivihäviöttömiltä
Monikon ablatiivihäviöttömiltäniMonikon ablatiivihäviöttömiltäsi
Monikon ablatiivihäviöttömiltämmeMonikon ablatiivihäviöttömiltänne
Monikon ablatiivihäviöttömiltäänMonikon ablatiivihäviöttömiltänsä
AllatiivihäviöttömälleAllatiivihäviöttömälleni
AllatiivihäviöttömällesiAllatiivihäviöttömällemme
AllatiivihäviöttömällenneAllatiivihäviöttömälleen
AllatiivihäviöttömällensäMonikon allatiivihäviöttömille
Monikon allatiivihäviöttömilleniMonikon allatiivihäviöttömillesi
Monikon allatiivihäviöttömillemmeMonikon allatiivihäviöttömillenne
Monikon allatiivihäviöttömilleenMonikon allatiivihäviöttömillensä
EssiivihäviöttömänäEssiivihäviöttömänäni
EssiivihäviöttömänäsiEssiivihäviöttömänämme
EssiivihäviöttömänänneEssiivihäviöttömänään
EssiivihäviöttömänänsäMonikon essiivihäviöttöminä
Monikon essiivihäviöttöminäniMonikon essiivihäviöttöminäsi
Monikon essiivihäviöttöminämmeMonikon essiivihäviöttöminänne
Monikon essiivihäviöttöminäänMonikon essiivihäviöttöminänsä
TranslatiivihäviöttömäksiTranslatiivihäviöttömäkseni
TranslatiivihäviöttömäksesiTranslatiivihäviöttömäksemme
TranslatiivihäviöttömäksenneTranslatiivihäviöttömäkseen
TranslatiivihäviöttömäksensäMonikon translatiivihäviöttömiksi
Monikon translatiivihäviöttömikseniMonikon translatiivihäviöttömiksesi
Monikon translatiivihäviöttömiksemmeMonikon translatiivihäviöttömiksenne
Monikon translatiivihäviöttömikseenMonikon translatiivihäviöttömiksensä
Monikon instruktiivihäviöttöminAbessiivihäviöttömättä
AbessiivihäviöttömättäniAbessiivihäviöttömättäsi
AbessiivihäviöttömättämmeAbessiivihäviöttömättänne
AbessiivihäviöttömättäänAbessiivihäviöttömättänsä
Monikon abessiivihäviöttömittäMonikon abessiivihäviöttömittäni
Monikon abessiivihäviöttömittäsiMonikon abessiivihäviöttömittämme
Monikon abessiivihäviöttömittänneMonikon abessiivihäviöttömittään
Monikon abessiivihäviöttömittänsäMonikon komitatiivihäviöttömine
Monikon komitatiivihäviöttömineniMonikon komitatiivihäviöttöminesi
Monikon komitatiivihäviöttöminemmeMonikon komitatiivihäviöttöminenne
Monikon komitatiivihäviöttömineenMonikon komitatiivihäviöttöminensä
Monikon akkusatiivihäviöttömätMonikon akkusatiivihäviöttömäni
Monikon akkusatiivihäviöttömäsiMonikon akkusatiivihäviöttömämme
Monikon akkusatiivihäviöttömänneMonikon akkusatiivihäviöttömänsä
AkkusatiivihäviöttömäniAkkusatiivihäviöttömäsi
AkkusatiivihäviöttömämmeAkkusatiivihäviöttömänne
Akkusatiivihäviöttömänsä