Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
lossless
espanja
sin pérdida
hollanti
zonder verlies
italia
senza perdite
portugali
desprovido de perdas
ranska
sans perte
ruotsi
förlustfri
saksa
dämpfungsfrei
tanska
tabsfrie
Taivutusmuodot
Monikko
häviöttömät
Monikko
häviöttömäni
Monikko
häviöttömäsi
Monikko
häviöttömämme
Monikko
häviöttömänne
Monikko
häviöttömänsä
Genetiivi
häviöttömän
Genetiivi
häviöttömäni
Genetiivi
häviöttömäsi
Genetiivi
häviöttömämme
Genetiivi
häviöttömänne
Genetiivi
häviöttömänsä
Monikon genetiivi
häviöttömien
Monikon genetiivi
häviöttömieni
Monikon genetiivi
häviöttömiesi
Monikon genetiivi
häviöttömiemme
Monikon genetiivi
häviöttömienne
Monikon genetiivi
häviöttömiensä
Partitiivi
häviötöntä
Partitiivi
häviötöntäni
Partitiivi
häviötöntäsi
Partitiivi
häviötöntämme
Partitiivi
häviötöntänne
Partitiivi
häviötöntään
Partitiivi
häviötöntänsä
Monikon partitiivi
häviöttömiä
Monikon partitiivi
häviöttömiäni
Monikon partitiivi
häviöttömiäsi
Monikon partitiivi
häviöttömiämme
Monikon partitiivi
häviöttömiänne
Monikon partitiivi
häviöttömiään
Monikon partitiivi
häviöttömiänsä
Inessiivi
häviöttömässä
Inessiivi
häviöttömässäni
Inessiivi
häviöttömässäsi
Inessiivi
häviöttömässämme
Inessiivi
häviöttömässänne
Inessiivi
häviöttömässään
Inessiivi
häviöttömässänsä
Monikon inessiivi
häviöttömissä
Monikon inessiivi
häviöttömissäni
Monikon inessiivi
häviöttömissäsi
Monikon inessiivi
häviöttömissämme
Monikon inessiivi
häviöttömissänne
Monikon inessiivi
häviöttömissään
Monikon inessiivi
häviöttömissänsä
Elatiivi
häviöttömästä
Elatiivi
häviöttömästäni
Elatiivi
häviöttömästäsi
Elatiivi
häviöttömästämme
Elatiivi
häviöttömästänne
Elatiivi
häviöttömästään
Elatiivi
häviöttömästänsä
Monikon elatiivi
häviöttömistä
Monikon elatiivi
häviöttömistäni
Monikon elatiivi
häviöttömistäsi
Monikon elatiivi
häviöttömistämme
Monikon elatiivi
häviöttömistänne
Monikon elatiivi
häviöttömistään
Monikon elatiivi
häviöttömistänsä
Illatiivi
häviöttömään
Illatiivi
häviöttömääni
Illatiivi
häviöttömääsi
Illatiivi
häviöttömäämme
Illatiivi
häviöttömäänne
Illatiivi
häviöttömäänsä
Monikon illatiivi
häviöttömiin
Monikon illatiivi
häviöttömiini
Monikon illatiivi
häviöttömiisi
Monikon illatiivi
häviöttömiimme
Monikon illatiivi
häviöttömiinne
Monikon illatiivi
häviöttömiinsä
Adessiivi
häviöttömällä
Adessiivi
häviöttömälläni
Adessiivi
häviöttömälläsi
Adessiivi
häviöttömällämme
Adessiivi
häviöttömällänne
Adessiivi
häviöttömällään
Adessiivi
häviöttömällänsä
Monikon adessiivi
häviöttömillä
Monikon adessiivi
häviöttömilläni
Monikon adessiivi
häviöttömilläsi
Monikon adessiivi
häviöttömillämme
Monikon adessiivi
häviöttömillänne
Monikon adessiivi
häviöttömillään
Monikon adessiivi
häviöttömillänsä
Ablatiivi
häviöttömältä
Ablatiivi
häviöttömältäni
Ablatiivi
häviöttömältäsi
Ablatiivi
häviöttömältämme
Ablatiivi
häviöttömältänne
Ablatiivi
häviöttömältään
Ablatiivi
häviöttömältänsä
Monikon ablatiivi
häviöttömiltä
Monikon ablatiivi
häviöttömiltäni
Monikon ablatiivi
häviöttömiltäsi
Monikon ablatiivi
häviöttömiltämme
Monikon ablatiivi
häviöttömiltänne
Monikon ablatiivi
häviöttömiltään
Monikon ablatiivi
häviöttömiltänsä
Allatiivi
häviöttömälle
Allatiivi
häviöttömälleni
Allatiivi
häviöttömällesi
Allatiivi
häviöttömällemme
Allatiivi
häviöttömällenne
Allatiivi
häviöttömälleen
Allatiivi
häviöttömällensä
Monikon allatiivi
häviöttömille
Monikon allatiivi
häviöttömilleni
Monikon allatiivi
häviöttömillesi
Monikon allatiivi
häviöttömillemme
Monikon allatiivi
häviöttömillenne
Monikon allatiivi
häviöttömilleen
Monikon allatiivi
häviöttömillensä
Essiivi
häviöttömänä
Essiivi
häviöttömänäni
Essiivi
häviöttömänäsi
Essiivi
häviöttömänämme
Essiivi
häviöttömänänne
Essiivi
häviöttömänään
Essiivi
häviöttömänänsä
Monikon essiivi
häviöttöminä
Monikon essiivi
häviöttöminäni
Monikon essiivi
häviöttöminäsi
Monikon essiivi
häviöttöminämme
Monikon essiivi
häviöttöminänne
Monikon essiivi
häviöttöminään
Monikon essiivi
häviöttöminänsä
Translatiivi
häviöttömäksi
Translatiivi
häviöttömäkseni
Translatiivi
häviöttömäksesi
Translatiivi
häviöttömäksemme
Translatiivi
häviöttömäksenne
Translatiivi
häviöttömäkseen
Translatiivi
häviöttömäksensä
Monikon translatiivi
häviöttömiksi
Monikon translatiivi
häviöttömikseni
Monikon translatiivi
häviöttömiksesi
Monikon translatiivi
häviöttömiksemme
Monikon translatiivi
häviöttömiksenne
Monikon translatiivi
häviöttömikseen
Monikon translatiivi
häviöttömiksensä
Monikon instruktiivi
häviöttömin
Abessiivi
häviöttömättä
Abessiivi
häviöttömättäni
Abessiivi
häviöttömättäsi
Abessiivi
häviöttömättämme
Abessiivi
häviöttömättänne
Abessiivi
häviöttömättään
Abessiivi
häviöttömättänsä
Monikon abessiivi
häviöttömittä
Monikon abessiivi
häviöttömittäni
Monikon abessiivi
häviöttömittäsi
Monikon abessiivi
häviöttömittämme
Monikon abessiivi
häviöttömittänne
Monikon abessiivi
häviöttömittään
Monikon abessiivi
häviöttömittänsä
Monikon komitatiivi
häviöttömine
Monikon komitatiivi
häviöttömineni
Monikon komitatiivi
häviöttöminesi
Monikon komitatiivi
häviöttöminemme
Monikon komitatiivi
häviöttöminenne
Monikon komitatiivi
häviöttömineen
Monikon komitatiivi
häviöttöminensä
Monikon akkusatiivi
häviöttömät
Monikon akkusatiivi
häviöttömäni
Monikon akkusatiivi
häviöttömäsi
Monikon akkusatiivi
häviöttömämme
Monikon akkusatiivi
häviöttömänne
Monikon akkusatiivi
häviöttömänsä
Akkusatiivi
häviöttömäni
Akkusatiivi
häviöttömäsi
Akkusatiivi
häviöttömämme
Akkusatiivi
häviöttömänne
Akkusatiivi
häviöttömänsä