| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| 2. | |
| Monikko | asumistuet | Genetiivi | asumistuen |
| Monikon genetiivi | asumistukien | Partitiivi | asumistukea |
| Monikon partitiivi | asumistukia | Inessiivi | asumistuessa |
| Monikon inessiivi | asumistuissa | Elatiivi | asumistuesta |
| Monikon elatiivi | asumistuista | Illatiivi | asumistukeen |
| Monikon illatiivi | asumistukiin | Adessiivi | asumistuella |
| Monikon adessiivi | asumistuilla | Ablatiivi | asumistuelta |
| Monikon ablatiivi | asumistuilta | Allatiivi | asumistuelle |
| Monikon allatiivi | asumistuille | Essiivi | asumistukena |
| Monikon essiivi | asumistukina | Translatiivi | asumistueksi |
| Monikon translatiivi | asumistuiksi | Monikon instruktiivi | asumistuin |
| Abessiivi | asumistuetta | Monikon abessiivi | asumistuitta |
| Monikon akkusatiivi | asumistuet |