Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshaurastutanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshaurastutat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshaurastutammeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenshaurastutatte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshaurastuttavatYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihaurastutin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihaurastutitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihaurastutti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihaurastutimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihaurastutitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihaurastuttivatYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshaurastuttaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshaurastuttaisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshaurastuttaisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshaurastuttaisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenshaurastuttaisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshaurastuttaisivatYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshaurastuta
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshaurastuttakoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshaurastuttakaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenshaurastuttakaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshaurastuttakoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshaurastuttanenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshaurastuttanet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshaurastuttaneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshaurastuttanemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenshaurastuttanetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshaurastuttanevat

Luokat