Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantilaugh

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshahatanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshahatat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshahatammeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenshahatatte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshahattavatYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihahatin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihahatitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihahatti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihahatimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihahatitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihahattivatYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshahattaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshahattaisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshahattaisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshahattaisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenshahattaisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshahattaisivatYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshahata
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshahattakoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshahattakaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenshahattakaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshahattakoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshahattanenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshahattanet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshahattaneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshahattanemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenshahattanetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshahattanevat

Luokat