Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈɑlkioˌkɑlʋo/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoalkiokalvotGenetiivialkiokalvon
Monikon genetiivialkiokalvojenPartitiivialkiokalvoa
Monikon partitiivialkiokalvojaInessiivialkiokalvossa
Monikon inessiivialkiokalvoissaElatiivialkiokalvosta
Monikon elatiivialkiokalvoistaIllatiivialkiokalvoon
Monikon illatiivialkiokalvoihinAdessiivialkiokalvolla
Monikon adessiivialkiokalvoillaAblatiivialkiokalvolta
Monikon ablatiivialkiokalvoiltaAllatiivialkiokalvolle
Monikon allatiivialkiokalvoilleEssiivialkiokalvona
Monikon essiivialkiokalvoinaTranslatiivialkiokalvoksi
Monikon translatiivialkiokalvoiksiMonikon instruktiivialkiokalvoin
AbessiivialkiokalvottaMonikon abessiivialkiokalvoitta
Monikon akkusatiivialkiokalvot