| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | utter short bursts of laughter |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | naurahtelen | Yksikön toisen persoonan indikatiivin preesens | naurahtelet |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesens | naurahtelee | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesens | naurahtelemme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin preesens | naurahtelette | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesens | naurahtelevat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | naurahtelin | Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfekti | naurahtelit |
| Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | naurahteli | Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfekti | naurahtelimme |
| Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfekti | naurahtelitte | Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfekti | naurahtelivat |
| Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | naurahtelisin | Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesens | naurahtelisit |
| Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesens | naurahtelisi | Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesens | naurahtelisimme |
| Monikon toisen persoonan konditionaalin preesens | naurahtelisitte | Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesens | naurahtelisivat |
| Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesens | naurahtele | Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesens | naurahdelkoon |
| Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesens | naurahdelkaamme | Monikon toisen persoonan imperatiivin preesens | naurahdelkaa |
| Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesens | naurahdelkoot | Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | naurahdellen |
| Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesens | naurahdellet | Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesens | naurahdellee |
| Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesens | naurahdellemme | Monikon toisen persoonan potentiaalin preesens | naurahdellette |
| Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesens | naurahdellevat |