Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonypläyksetGenetiivinypläyksen
Monikon genetiivinypläystenMonikon genetiivinypläyksien
PartitiivinypläystäMonikon partitiivinypläyksiä
InessiivinypläyksessäMonikon inessiivinypläyksissä
ElatiivinypläyksestäMonikon elatiivinypläyksistä
IllatiivinypläykseenMonikon illatiivinypläyksiin
AdessiivinypläykselläMonikon adessiivinypläyksillä
AblatiivinypläykseltäMonikon ablatiivinypläyksiltä
AllatiivinypläykselleMonikon allatiivinypläyksille
EssiivinypläyksenäMonikon essiivinypläyksinä
TranslatiivinypläykseksiMonikon translatiivinypläyksiksi
Monikon instruktiivinypläyksinAbessiivinypläyksettä
Monikon abessiivinypläyksittäMonikon akkusatiivinypläykset