Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈnutriɑˌturkːi/
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonutriaturkitGenetiivinutriaturkin
Monikon genetiivinutriaturkkienPartitiivinutriaturkkia
Monikon partitiivinutriaturkkejaInessiivinutriaturkissa
Monikon inessiivinutriaturkeissaElatiivinutriaturkista
Monikon elatiivinutriaturkeistaIllatiivinutriaturkkiin
Monikon illatiivinutriaturkkeihinAdessiivinutriaturkilla
Monikon adessiivinutriaturkeillaAblatiivinutriaturkilta
Monikon ablatiivinutriaturkeiltaAllatiivinutriaturkille
Monikon allatiivinutriaturkeilleEssiivinutriaturkkina
Monikon essiivinutriaturkkeinaTranslatiivinutriaturkiksi
Monikon translatiivinutriaturkeiksiMonikon instruktiivinutriaturkein
AbessiivinutriaturkittaMonikon abessiivinutriaturkeitta
Monikon akkusatiivinutriaturkit