Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonormaalikootGenetiivinormaalikoon
Monikon genetiivinormaalikokojenPartitiivinormaalikokoa
Monikon partitiivinormaalikokojaInessiivinormaalikoossa
Monikon inessiivinormaaliko’oissaElatiivinormaalikoosta
Monikon elatiivinormaaliko’oistaIllatiivinormaalikokoon
Monikon illatiivinormaalikokoihinAdessiivinormaalikoolla
Monikon adessiivinormaaliko’oillaAblatiivinormaalikoolta
Monikon ablatiivinormaaliko’oiltaAllatiivinormaalikoolle
Monikon allatiivinormaaliko’oilleEssiivinormaalikokona
Monikon essiivinormaalikokoinaTranslatiivinormaalikooksi
Monikon translatiivinormaaliko’oiksiMonikon instruktiivinormaaliko’oin
AbessiivinormaalikoottaMonikon abessiivinormaaliko’oitta
Monikon akkusatiivinormaalikoot