Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonoisetitGenetiivinoisetin
Monikon genetiivinoisettienPartitiivinoisettia
Monikon partitiivinoisettejaInessiivinoisetissa
Monikon inessiivinoiseteissaElatiivinoisetista
Monikon elatiivinoiseteistaIllatiivinoisettiin
Monikon illatiivinoisetteihinAdessiivinoisetilla
Monikon adessiivinoiseteillaAblatiivinoisetilta
Monikon ablatiivinoiseteiltaAllatiivinoisetille
Monikon allatiivinoiseteilleEssiivinoisettina
Monikon essiivinoisetteinaTranslatiivinoisetiksi
Monikon translatiivinoiseteiksiMonikon instruktiivinoisetein
AbessiivinoisetittaMonikon abessiivinoiseteitta
Monikon akkusatiivinoisetit