Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkonitinätGenetiivinitinän
Monikon genetiivinitinöidenMonikon genetiivinitinöitten
PartitiivinitinääMonikon partitiivinitinöitä
InessiivinitinässäMonikon inessiivinitinöissä
ElatiivinitinästäMonikon elatiivinitinöistä
IllatiivinitinäänMonikon illatiivinitinöihin
AdessiivinitinälläMonikon adessiivinitinöillä
AblatiivinitinältäMonikon ablatiivinitinöiltä
AllatiivinitinälleMonikon allatiivinitinöille
EssiivinitinänäMonikon essiivinitinöinä
TranslatiivinitinäksiMonikon translatiivinitinöiksi
Monikon instruktiivinitinöinAbessiivinitinättä
Monikon abessiivinitinöittäMonikon akkusatiivinitinät