Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensjylhistynYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensjylhistyt
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensjylhistyyMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensjylhistymme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensjylhistytteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensjylhistyvät
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektijylhistyinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektijylhistyit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektijylhistyiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektijylhistyimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektijylhistyitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektijylhistyivät
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensjylhistyisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensjylhistyisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensjylhistyisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensjylhistyisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensjylhistyisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensjylhistyisivät
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensjylhistyYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensjylhistyköön
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensjylhistykäämmeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensjylhistykää
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensjylhistyköötYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensjylhistynen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensjylhistynetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensjylhistynee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensjylhistynemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensjylhistynette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensjylhistynevät