Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | pahalaiset | Genetiivi | pahalaisen |
| Monikon genetiivi | pahalaisten | Monikon genetiivi | pahalaisien |
| Partitiivi | pahalaista | Monikon partitiivi | pahalaisia |
| Inessiivi | pahalaisessa | Monikon inessiivi | pahalaisissa |
| Elatiivi | pahalaisesta | Monikon elatiivi | pahalaisista |
| Illatiivi | pahalaiseen | Monikon illatiivi | pahalaisiin |
| Adessiivi | pahalaisella | Monikon adessiivi | pahalaisilla |
| Ablatiivi | pahalaiselta | Monikon ablatiivi | pahalaisilta |
| Allatiivi | pahalaiselle | Monikon allatiivi | pahalaisille |
| Essiivi | pahalaisena | Monikon essiivi | pahalaisina |
| Translatiivi | pahalaiseksi | Monikon translatiivi | pahalaisiksi |
| Monikon instruktiivi | pahalaisin | Abessiivi | pahalaisetta |
| Monikon abessiivi | pahalaisitta | Monikon akkusatiivi | pahalaiset |