Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
full of pathos
Taivutusmuodot
Monikko
paatokselliset
Monikko
paatokselliseni
Monikko
paatoksellisesi
Monikko
paatoksellisemme
Monikko
paatoksellisenne
Monikko
paatoksellisensa
Genetiivi
paatoksellisen
Genetiivi
paatokselliseni
Genetiivi
paatoksellisesi
Genetiivi
paatoksellisemme
Genetiivi
paatoksellisenne
Genetiivi
paatoksellisensa
Monikon genetiivi
paatoksellisten
Monikon genetiivi
paatoksellisien
Monikon genetiivi
paatoksellisteni
Monikon genetiivi
paatoksellisieni
Monikon genetiivi
paatoksellistesi
Monikon genetiivi
paatoksellisiesi
Monikon genetiivi
paatoksellistemme
Monikon genetiivi
paatoksellisiemme
Monikon genetiivi
paatoksellistenne
Monikon genetiivi
paatoksellisienne
Monikon genetiivi
paatoksellistensa
Monikon genetiivi
paatoksellisiensa
Partitiivi
paatoksellista
Partitiivi
paatoksellistani
Partitiivi
paatoksellistasi
Partitiivi
paatoksellistamme
Partitiivi
paatoksellistanne
Partitiivi
paatoksellistaan
Partitiivi
paatoksellistansa
Monikon partitiivi
paatoksellisia
Monikon partitiivi
paatoksellisiani
Monikon partitiivi
paatoksellisiasi
Monikon partitiivi
paatoksellisiamme
Monikon partitiivi
paatoksellisianne
Monikon partitiivi
paatoksellisiaan
Monikon partitiivi
paatoksellisiansa
Inessiivi
paatoksellisessa
Inessiivi
paatoksellisessani
Inessiivi
paatoksellisessasi
Inessiivi
paatoksellisessamme
Inessiivi
paatoksellisessanne
Inessiivi
paatoksellisessaan
Inessiivi
paatoksellisessansa
Monikon inessiivi
paatoksellisissa
Monikon inessiivi
paatoksellisissani
Monikon inessiivi
paatoksellisissasi
Monikon inessiivi
paatoksellisissamme
Monikon inessiivi
paatoksellisissanne
Monikon inessiivi
paatoksellisissaan
Monikon inessiivi
paatoksellisissansa
Elatiivi
paatoksellisesta
Elatiivi
paatoksellisestani
Elatiivi
paatoksellisestasi
Elatiivi
paatoksellisestamme
Elatiivi
paatoksellisestanne
Elatiivi
paatoksellisestaan
Elatiivi
paatoksellisestansa
Monikon elatiivi
paatoksellisista
Monikon elatiivi
paatoksellisistani
Monikon elatiivi
paatoksellisistasi
Monikon elatiivi
paatoksellisistamme
Monikon elatiivi
paatoksellisistanne
Monikon elatiivi
paatoksellisistaan
Monikon elatiivi
paatoksellisistansa
Illatiivi
paatokselliseen
Illatiivi
paatokselliseeni
Illatiivi
paatokselliseesi
Illatiivi
paatokselliseemme
Illatiivi
paatokselliseenne
Illatiivi
paatokselliseensa
Monikon illatiivi
paatoksellisiin
Monikon illatiivi
paatoksellisiini
Monikon illatiivi
paatoksellisiisi
Monikon illatiivi
paatoksellisiimme
Monikon illatiivi
paatoksellisiinne
Monikon illatiivi
paatoksellisiinsa
Adessiivi
paatoksellisella
Adessiivi
paatoksellisellani
Adessiivi
paatoksellisellasi
Adessiivi
paatoksellisellamme
Adessiivi
paatoksellisellanne
Adessiivi
paatoksellisellaan
Adessiivi
paatoksellisellansa
Monikon adessiivi
paatoksellisilla
Monikon adessiivi
paatoksellisillani
Monikon adessiivi
paatoksellisillasi
Monikon adessiivi
paatoksellisillamme
Monikon adessiivi
paatoksellisillanne
Monikon adessiivi
paatoksellisillaan
Monikon adessiivi
paatoksellisillansa
Ablatiivi
paatokselliselta
Ablatiivi
paatokselliseltani
Ablatiivi
paatokselliseltasi
Ablatiivi
paatokselliseltamme
Ablatiivi
paatokselliseltanne
Ablatiivi
paatokselliseltaan
Ablatiivi
paatokselliseltansa
Monikon ablatiivi
paatoksellisilta
Monikon ablatiivi
paatoksellisiltani
Monikon ablatiivi
paatoksellisiltasi
Monikon ablatiivi
paatoksellisiltamme
Monikon ablatiivi
paatoksellisiltanne
Monikon ablatiivi
paatoksellisiltaan
Monikon ablatiivi
paatoksellisiltansa
Allatiivi
paatokselliselle
Allatiivi
paatokselliselleni
Allatiivi
paatoksellisellesi
Allatiivi
paatoksellisellemme
Allatiivi
paatoksellisellenne
Allatiivi
paatokselliselleen
Allatiivi
paatoksellisellensa
Monikon allatiivi
paatoksellisille
Monikon allatiivi
paatoksellisilleni
Monikon allatiivi
paatoksellisillesi
Monikon allatiivi
paatoksellisillemme
Monikon allatiivi
paatoksellisillenne
Monikon allatiivi
paatoksellisilleen
Monikon allatiivi
paatoksellisillensa
Essiivi
paatoksellisena
Essiivi
paatoksellisenani
Essiivi
paatoksellisenasi
Essiivi
paatoksellisenamme
Essiivi
paatoksellisenanne
Essiivi
paatoksellisenaan
Essiivi
paatoksellisenansa
Monikon essiivi
paatoksellisina
Monikon essiivi
paatoksellisinani
Monikon essiivi
paatoksellisinasi
Monikon essiivi
paatoksellisinamme
Monikon essiivi
paatoksellisinanne
Monikon essiivi
paatoksellisinaan
Monikon essiivi
paatoksellisinansa
Translatiivi
paatokselliseksi
Translatiivi
paatoksellisekseni
Translatiivi
paatokselliseksesi
Translatiivi
paatokselliseksemme
Translatiivi
paatokselliseksenne
Translatiivi
paatoksellisekseen
Translatiivi
paatokselliseksensa
Monikon translatiivi
paatoksellisiksi
Monikon translatiivi
paatoksellisikseni
Monikon translatiivi
paatoksellisiksesi
Monikon translatiivi
paatoksellisiksemme
Monikon translatiivi
paatoksellisiksenne
Monikon translatiivi
paatoksellisikseen
Monikon translatiivi
paatoksellisiksensa
Monikon instruktiivi
paatoksellisin
Abessiivi
paatoksellisetta
Abessiivi
paatoksellisettani
Abessiivi
paatoksellisettasi
Abessiivi
paatoksellisettamme
Abessiivi
paatoksellisettanne
Abessiivi
paatoksellisettaan
Abessiivi
paatoksellisettansa
Monikon abessiivi
paatoksellisitta
Monikon abessiivi
paatoksellisittani
Monikon abessiivi
paatoksellisittasi
Monikon abessiivi
paatoksellisittamme
Monikon abessiivi
paatoksellisittanne
Monikon abessiivi
paatoksellisittaan
Monikon abessiivi
paatoksellisittansa
Monikon komitatiivi
paatoksellisine
Monikon komitatiivi
paatoksellisineni
Monikon komitatiivi
paatoksellisinesi
Monikon komitatiivi
paatoksellisinemme
Monikon komitatiivi
paatoksellisinenne
Monikon komitatiivi
paatoksellisineen
Monikon komitatiivi
paatoksellisinensa
Komparatiivi
paatoksellisempi
Superlatiivi
paatoksellisin
Monikon akkusatiivi
paatokselliset
Monikon akkusatiivi
paatokselliseni
Monikon akkusatiivi
paatoksellisesi
Monikon akkusatiivi
paatoksellisemme
Monikon akkusatiivi
paatoksellisenne
Monikon akkusatiivi
paatoksellisensa
Akkusatiivi
paatokselliseni
Akkusatiivi
paatoksellisesi
Akkusatiivi
paatoksellisemme
Akkusatiivi
paatoksellisenne
Akkusatiivi
paatoksellisensa
Luokat
Adjektiivit