Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englanticough

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensyskähdänYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensyskähdät
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensyskähdämmeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesensyskähdätte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensyskähtävätYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiyskähdin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektiyskähditYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiyskähti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiyskähdimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektiyskähditte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiyskähtivätYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensyskähtäisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesensyskähtäisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensyskähtäisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensyskähtäisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensyskähtäisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensyskähtäisivätYksikön toisen persoonan imperatiivin preesensyskähdä
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensyskähtäköönMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensyskähtäkäämme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesensyskähtäkääMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensyskähtäkööt
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensyskähtänenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesensyskähtänet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensyskähtäneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensyskähtänemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesensyskähtänetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensyskähtänevät