Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englanticough

Määritelmät

Verbi

  1. ((frekventatiivinen)) yskiä

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensyskiskelenYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensyskiskelet
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensyskiskeleeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensyskiskelemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensyskiskeletteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensyskiskelevät
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiyskiskelinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektiyskiskelit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiyskiskeliMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiyskiskelimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektiyskiskelitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiyskiskelivät
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensyskiskelisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensyskiskelisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensyskiskelisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensyskiskelisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensyskiskelisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensyskiskelisivät
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensyskiskeleYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensyskiskelköön
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensyskiskelkäämmeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensyskiskelkää
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensyskiskelköötYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensyskiskellen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensyskiskelletYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensyskiskellee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensyskiskellemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensyskiskellette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensyskiskellevät