Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensujoilenYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensujoilet
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensujoileeMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensujoilemme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensujoiletteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensujoilevat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiujoilinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektiujoilit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiujoiliMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektiujoilimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektiujoilitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektiujoilivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensujoilisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensujoilisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensujoilisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensujoilisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensujoilisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensujoilisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensujoileYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensujoilkoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensujoilkaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensujoilkaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensujoilkootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensujoillen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensujoilletYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensujoillee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensujoillemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensujoillette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensujoillevat