Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkonaarmuisetMonikkonaarmuiseni
MonikkonaarmuisesiMonikkonaarmuisemme
MonikkonaarmuisenneMonikkonaarmuisensa
GenetiivinaarmuisenGenetiivinaarmuiseni
GenetiivinaarmuisesiGenetiivinaarmuisemme
GenetiivinaarmuisenneGenetiivinaarmuisensa
Monikon genetiivinaarmuistenMonikon genetiivinaarmuisien
Monikon genetiivinaarmuisteniMonikon genetiivinaarmuisieni
Monikon genetiivinaarmuistesiMonikon genetiivinaarmuisiesi
Monikon genetiivinaarmuistemmeMonikon genetiivinaarmuisiemme
Monikon genetiivinaarmuistenneMonikon genetiivinaarmuisienne
Monikon genetiivinaarmuistensaMonikon genetiivinaarmuisiensa
PartitiivinaarmuistaPartitiivinaarmuistani
PartitiivinaarmuistasiPartitiivinaarmuistamme
PartitiivinaarmuistannePartitiivinaarmuistaan
PartitiivinaarmuistansaMonikon partitiivinaarmuisia
Monikon partitiivinaarmuisianiMonikon partitiivinaarmuisiasi
Monikon partitiivinaarmuisiammeMonikon partitiivinaarmuisianne
Monikon partitiivinaarmuisiaanMonikon partitiivinaarmuisiansa
InessiivinaarmuisessaInessiivinaarmuisessani
InessiivinaarmuisessasiInessiivinaarmuisessamme
InessiivinaarmuisessanneInessiivinaarmuisessaan
InessiivinaarmuisessansaMonikon inessiivinaarmuisissa
Monikon inessiivinaarmuisissaniMonikon inessiivinaarmuisissasi
Monikon inessiivinaarmuisissammeMonikon inessiivinaarmuisissanne
Monikon inessiivinaarmuisissaanMonikon inessiivinaarmuisissansa
ElatiivinaarmuisestaElatiivinaarmuisestani
ElatiivinaarmuisestasiElatiivinaarmuisestamme
ElatiivinaarmuisestanneElatiivinaarmuisestaan
ElatiivinaarmuisestansaMonikon elatiivinaarmuisista
Monikon elatiivinaarmuisistaniMonikon elatiivinaarmuisistasi
Monikon elatiivinaarmuisistammeMonikon elatiivinaarmuisistanne
Monikon elatiivinaarmuisistaanMonikon elatiivinaarmuisistansa
IllatiivinaarmuiseenIllatiivinaarmuiseeni
IllatiivinaarmuiseesiIllatiivinaarmuiseemme
IllatiivinaarmuiseenneIllatiivinaarmuiseensa
Monikon illatiivinaarmuisiinMonikon illatiivinaarmuisiini
Monikon illatiivinaarmuisiisiMonikon illatiivinaarmuisiimme
Monikon illatiivinaarmuisiinneMonikon illatiivinaarmuisiinsa
AdessiivinaarmuisellaAdessiivinaarmuisellani
AdessiivinaarmuisellasiAdessiivinaarmuisellamme
AdessiivinaarmuisellanneAdessiivinaarmuisellaan
AdessiivinaarmuisellansaMonikon adessiivinaarmuisilla
Monikon adessiivinaarmuisillaniMonikon adessiivinaarmuisillasi
Monikon adessiivinaarmuisillammeMonikon adessiivinaarmuisillanne
Monikon adessiivinaarmuisillaanMonikon adessiivinaarmuisillansa
AblatiivinaarmuiseltaAblatiivinaarmuiseltani
AblatiivinaarmuiseltasiAblatiivinaarmuiseltamme
AblatiivinaarmuiseltanneAblatiivinaarmuiseltaan
AblatiivinaarmuiseltansaMonikon ablatiivinaarmuisilta
Monikon ablatiivinaarmuisiltaniMonikon ablatiivinaarmuisiltasi
Monikon ablatiivinaarmuisiltammeMonikon ablatiivinaarmuisiltanne
Monikon ablatiivinaarmuisiltaanMonikon ablatiivinaarmuisiltansa
AllatiivinaarmuiselleAllatiivinaarmuiselleni
AllatiivinaarmuisellesiAllatiivinaarmuisellemme
AllatiivinaarmuisellenneAllatiivinaarmuiselleen
AllatiivinaarmuisellensaMonikon allatiivinaarmuisille
Monikon allatiivinaarmuisilleniMonikon allatiivinaarmuisillesi
Monikon allatiivinaarmuisillemmeMonikon allatiivinaarmuisillenne
Monikon allatiivinaarmuisilleenMonikon allatiivinaarmuisillensa
EssiivinaarmuisenaEssiivinaarmuisenani
EssiivinaarmuisenasiEssiivinaarmuisenamme
EssiivinaarmuisenanneEssiivinaarmuisenaan
EssiivinaarmuisenansaMonikon essiivinaarmuisina
Monikon essiivinaarmuisinaniMonikon essiivinaarmuisinasi
Monikon essiivinaarmuisinammeMonikon essiivinaarmuisinanne
Monikon essiivinaarmuisinaanMonikon essiivinaarmuisinansa
TranslatiivinaarmuiseksiTranslatiivinaarmuisekseni
TranslatiivinaarmuiseksesiTranslatiivinaarmuiseksemme
TranslatiivinaarmuiseksenneTranslatiivinaarmuisekseen
TranslatiivinaarmuiseksensaMonikon translatiivinaarmuisiksi
Monikon translatiivinaarmuisikseniMonikon translatiivinaarmuisiksesi
Monikon translatiivinaarmuisiksemmeMonikon translatiivinaarmuisiksenne
Monikon translatiivinaarmuisikseenMonikon translatiivinaarmuisiksensa
Monikon instruktiivinaarmuisinAbessiivinaarmuisetta
AbessiivinaarmuisettaniAbessiivinaarmuisettasi
AbessiivinaarmuisettammeAbessiivinaarmuisettanne
AbessiivinaarmuisettaanAbessiivinaarmuisettansa
Monikon abessiivinaarmuisittaMonikon abessiivinaarmuisittani
Monikon abessiivinaarmuisittasiMonikon abessiivinaarmuisittamme
Monikon abessiivinaarmuisittanneMonikon abessiivinaarmuisittaan
Monikon abessiivinaarmuisittansaMonikon komitatiivinaarmuisine
Monikon komitatiivinaarmuisineniMonikon komitatiivinaarmuisinesi
Monikon komitatiivinaarmuisinemmeMonikon komitatiivinaarmuisinenne
Monikon komitatiivinaarmuisineenMonikon komitatiivinaarmuisinensa
KomparatiivinaarmuisempiSuperlatiivinaarmuisin
Monikon akkusatiivinaarmuisetMonikon akkusatiivinaarmuiseni
Monikon akkusatiivinaarmuisesiMonikon akkusatiivinaarmuisemme
Monikon akkusatiivinaarmuisenneMonikon akkusatiivinaarmuisensa
AkkusatiivinaarmuiseniAkkusatiivinaarmuisesi
AkkusatiivinaarmuisemmeAkkusatiivinaarmuisenne
Akkusatiivinaarmuisensa

Luokat