Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoärhäkkäätMonikkoärhäkkääni
MonikkoärhäkkääsiMonikkoärhäkkäämme
MonikkoärhäkkäänneMonikkoärhäkkäänsä
GenetiiviärhäkkäänGenetiiviärhäkkääni
GenetiiviärhäkkääsiGenetiiviärhäkkäämme
GenetiiviärhäkkäänneGenetiiviärhäkkäänsä
Monikon genetiiviärhäkkäidenMonikon genetiiviärhäkkäitten
Monikon genetiiviärhäkkäideniMonikon genetiiviärhäkkäitteni
Monikon genetiiviärhäkkäidesiMonikon genetiiviärhäkkäittesi
Monikon genetiiviärhäkkäidemmeMonikon genetiiviärhäkkäittemme
Monikon genetiiviärhäkkäidenneMonikon genetiiviärhäkkäittenne
Monikon genetiiviärhäkkäidensäMonikon genetiiviärhäkkäittensä
PartitiiviärhäkästäPartitiiviärhäkästäni
PartitiiviärhäkästäsiPartitiiviärhäkästämme
PartitiiviärhäkästännePartitiiviärhäkästään
PartitiiviärhäkästänsäMonikon partitiiviärhäkkäitä
Monikon partitiiviärhäkkäitäniMonikon partitiiviärhäkkäitäsi
Monikon partitiiviärhäkkäitämmeMonikon partitiiviärhäkkäitänne
Monikon partitiiviärhäkkäitäänMonikon partitiiviärhäkkäitänsä
InessiiviärhäkkäässäInessiiviärhäkkäässäni
InessiiviärhäkkäässäsiInessiiviärhäkkäässämme
InessiiviärhäkkäässänneInessiiviärhäkkäässään
InessiiviärhäkkäässänsäMonikon inessiiviärhäkkäissä
Monikon inessiiviärhäkkäissäniMonikon inessiiviärhäkkäissäsi
Monikon inessiiviärhäkkäissämmeMonikon inessiiviärhäkkäissänne
Monikon inessiiviärhäkkäissäänMonikon inessiiviärhäkkäissänsä
ElatiiviärhäkkäästäElatiiviärhäkkäästäni
ElatiiviärhäkkäästäsiElatiiviärhäkkäästämme
ElatiiviärhäkkäästänneElatiiviärhäkkäästään
ElatiiviärhäkkäästänsäMonikon elatiiviärhäkkäistä
Monikon elatiiviärhäkkäistäniMonikon elatiiviärhäkkäistäsi
Monikon elatiiviärhäkkäistämmeMonikon elatiiviärhäkkäistänne
Monikon elatiiviärhäkkäistäänMonikon elatiiviärhäkkäistänsä
IllatiiviärhäkkääseenIllatiiviärhäkkääseeni
IllatiiviärhäkkääseesiIllatiiviärhäkkääseemme
IllatiiviärhäkkääseenneIllatiiviärhäkkääseensä
Monikon illatiiviärhäkkäisiinMonikon illatiiviärhäkkäisiini
Monikon illatiiviärhäkkäisiisiMonikon illatiiviärhäkkäisiimme
Monikon illatiiviärhäkkäisiinneMonikon illatiiviärhäkkäisiinsä
AdessiiviärhäkkäälläAdessiiviärhäkkäälläni
AdessiiviärhäkkäälläsiAdessiiviärhäkkäällämme
AdessiiviärhäkkäällänneAdessiiviärhäkkäällään
AdessiiviärhäkkäällänsäMonikon adessiiviärhäkkäillä
Monikon adessiiviärhäkkäilläniMonikon adessiiviärhäkkäilläsi
Monikon adessiiviärhäkkäillämmeMonikon adessiiviärhäkkäillänne
Monikon adessiiviärhäkkäilläänMonikon adessiiviärhäkkäillänsä
AblatiiviärhäkkäältäAblatiiviärhäkkäältäni
AblatiiviärhäkkäältäsiAblatiiviärhäkkäältämme
AblatiiviärhäkkäältänneAblatiiviärhäkkäältään
AblatiiviärhäkkäältänsäMonikon ablatiiviärhäkkäiltä
Monikon ablatiiviärhäkkäiltäniMonikon ablatiiviärhäkkäiltäsi
Monikon ablatiiviärhäkkäiltämmeMonikon ablatiiviärhäkkäiltänne
Monikon ablatiiviärhäkkäiltäänMonikon ablatiiviärhäkkäiltänsä
AllatiiviärhäkkäälleAllatiiviärhäkkäälleni
AllatiiviärhäkkäällesiAllatiiviärhäkkäällemme
AllatiiviärhäkkäällenneAllatiiviärhäkkäälleen
AllatiiviärhäkkäällensäMonikon allatiiviärhäkkäille
Monikon allatiiviärhäkkäilleniMonikon allatiiviärhäkkäillesi
Monikon allatiiviärhäkkäillemmeMonikon allatiiviärhäkkäillenne
Monikon allatiiviärhäkkäilleenMonikon allatiiviärhäkkäillensä
EssiiviärhäkkäänäEssiiviärhäkkäänäni
EssiiviärhäkkäänäsiEssiiviärhäkkäänämme
EssiiviärhäkkäänänneEssiiviärhäkkäänään
EssiiviärhäkkäänänsäMonikon essiiviärhäkkäinä
Monikon essiiviärhäkkäinäniMonikon essiiviärhäkkäinäsi
Monikon essiiviärhäkkäinämmeMonikon essiiviärhäkkäinänne
Monikon essiiviärhäkkäinäänMonikon essiiviärhäkkäinänsä
TranslatiiviärhäkkääksiTranslatiiviärhäkkääkseni
TranslatiiviärhäkkääksesiTranslatiiviärhäkkääksemme
TranslatiiviärhäkkääksenneTranslatiiviärhäkkääkseen
TranslatiiviärhäkkääksensäMonikon translatiiviärhäkkäiksi
Monikon translatiiviärhäkkäikseniMonikon translatiiviärhäkkäiksesi
Monikon translatiiviärhäkkäiksemmeMonikon translatiiviärhäkkäiksenne
Monikon translatiiviärhäkkäikseenMonikon translatiiviärhäkkäiksensä
Monikon instruktiiviärhäkkäinAbessiiviärhäkkäättä
AbessiiviärhäkkäättäniAbessiiviärhäkkäättäsi
AbessiiviärhäkkäättämmeAbessiiviärhäkkäättänne
AbessiiviärhäkkäättäänAbessiiviärhäkkäättänsä
Monikon abessiiviärhäkkäittäMonikon abessiiviärhäkkäittäni
Monikon abessiiviärhäkkäittäsiMonikon abessiiviärhäkkäittämme
Monikon abessiiviärhäkkäittänneMonikon abessiiviärhäkkäittään
Monikon abessiiviärhäkkäittänsäMonikon komitatiiviärhäkkäine
Monikon komitatiiviärhäkkäineniMonikon komitatiiviärhäkkäinesi
Monikon komitatiiviärhäkkäinemmeMonikon komitatiiviärhäkkäinenne
Monikon komitatiiviärhäkkäineenMonikon komitatiiviärhäkkäinensä
KomparatiiviärhäkkäämpiSuperlatiiviärhäkkäin
Monikon akkusatiiviärhäkkäätMonikon akkusatiiviärhäkkääni
Monikon akkusatiiviärhäkkääsiMonikon akkusatiiviärhäkkäämme
Monikon akkusatiiviärhäkkäänneMonikon akkusatiiviärhäkkäänsä
AkkusatiiviärhäkkääniAkkusatiiviärhäkkääsi
AkkusatiiviärhäkkäämmeAkkusatiiviärhäkkäänne
Akkusatiiviärhäkkäänsä