| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | mu |
| hollanti | mu |
| japani | ミ (mi), ミュー (miュー / myū) |
| kreikka | μι (mi) |
| portugali | mi |
| ranska | mu |
| ruotsi | my |
| saksa | My |
| tanska | my |
| tšekki | mí |
| unkari | mű |
| venäjä | мю (mju) |
| Monikko | myyt | Genetiivi | myyn |
| Monikon genetiivi | myiden | Monikon genetiivi | myitten |
| Partitiivi | myytä | Monikon partitiivi | myitä |
| Inessiivi | myyssä | Monikon inessiivi | myissä |
| Elatiivi | myystä | Monikon elatiivi | myistä |
| Illatiivi | myyhyn | Monikon illatiivi | myihin |
| Adessiivi | myyllä | Monikon adessiivi | myillä |
| Ablatiivi | myyltä | Monikon ablatiivi | myiltä |
| Allatiivi | myylle | Monikon allatiivi | myille |
| Essiivi | myynä | Monikon essiivi | myinä |
| Translatiivi | myyksi | Monikon translatiivi | myiksi |
| Monikon instruktiivi | myin | Abessiivi | myyttä |
| Monikon abessiivi | myittä | Monikon akkusatiivi | myyt |