Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoyksilappeisetMonikkoyksilappeiseni
MonikkoyksilappeisesiMonikkoyksilappeisemme
MonikkoyksilappeisenneMonikkoyksilappeisensa
GenetiiviyksilappeisenGenetiiviyksilappeiseni
GenetiiviyksilappeisesiGenetiiviyksilappeisemme
GenetiiviyksilappeisenneGenetiiviyksilappeisensa
Monikon genetiiviyksilappeistenMonikon genetiiviyksilappeisien
Monikon genetiiviyksilappeisteniMonikon genetiiviyksilappeisieni
Monikon genetiiviyksilappeistesiMonikon genetiiviyksilappeisiesi
Monikon genetiiviyksilappeistemmeMonikon genetiiviyksilappeisiemme
Monikon genetiiviyksilappeistenneMonikon genetiiviyksilappeisienne
Monikon genetiiviyksilappeistensaMonikon genetiiviyksilappeisiensa
PartitiiviyksilappeistaPartitiiviyksilappeistani
PartitiiviyksilappeistasiPartitiiviyksilappeistamme
PartitiiviyksilappeistannePartitiiviyksilappeistaan
PartitiiviyksilappeistansaMonikon partitiiviyksilappeisia
Monikon partitiiviyksilappeisianiMonikon partitiiviyksilappeisiasi
Monikon partitiiviyksilappeisiammeMonikon partitiiviyksilappeisianne
Monikon partitiiviyksilappeisiaanMonikon partitiiviyksilappeisiansa
InessiiviyksilappeisessaInessiiviyksilappeisessani
InessiiviyksilappeisessasiInessiiviyksilappeisessamme
InessiiviyksilappeisessanneInessiiviyksilappeisessaan
InessiiviyksilappeisessansaMonikon inessiiviyksilappeisissa
Monikon inessiiviyksilappeisissaniMonikon inessiiviyksilappeisissasi
Monikon inessiiviyksilappeisissammeMonikon inessiiviyksilappeisissanne
Monikon inessiiviyksilappeisissaanMonikon inessiiviyksilappeisissansa
ElatiiviyksilappeisestaElatiiviyksilappeisestani
ElatiiviyksilappeisestasiElatiiviyksilappeisestamme
ElatiiviyksilappeisestanneElatiiviyksilappeisestaan
ElatiiviyksilappeisestansaMonikon elatiiviyksilappeisista
Monikon elatiiviyksilappeisistaniMonikon elatiiviyksilappeisistasi
Monikon elatiiviyksilappeisistammeMonikon elatiiviyksilappeisistanne
Monikon elatiiviyksilappeisistaanMonikon elatiiviyksilappeisistansa
IllatiiviyksilappeiseenIllatiiviyksilappeiseeni
IllatiiviyksilappeiseesiIllatiiviyksilappeiseemme
IllatiiviyksilappeiseenneIllatiiviyksilappeiseensa
Monikon illatiiviyksilappeisiinMonikon illatiiviyksilappeisiini
Monikon illatiiviyksilappeisiisiMonikon illatiiviyksilappeisiimme
Monikon illatiiviyksilappeisiinneMonikon illatiiviyksilappeisiinsa
AdessiiviyksilappeisellaAdessiiviyksilappeisellani
AdessiiviyksilappeisellasiAdessiiviyksilappeisellamme
AdessiiviyksilappeisellanneAdessiiviyksilappeisellaan
AdessiiviyksilappeisellansaMonikon adessiiviyksilappeisilla
Monikon adessiiviyksilappeisillaniMonikon adessiiviyksilappeisillasi
Monikon adessiiviyksilappeisillammeMonikon adessiiviyksilappeisillanne
Monikon adessiiviyksilappeisillaanMonikon adessiiviyksilappeisillansa
AblatiiviyksilappeiseltaAblatiiviyksilappeiseltani
AblatiiviyksilappeiseltasiAblatiiviyksilappeiseltamme
AblatiiviyksilappeiseltanneAblatiiviyksilappeiseltaan
AblatiiviyksilappeiseltansaMonikon ablatiiviyksilappeisilta
Monikon ablatiiviyksilappeisiltaniMonikon ablatiiviyksilappeisiltasi
Monikon ablatiiviyksilappeisiltammeMonikon ablatiiviyksilappeisiltanne
Monikon ablatiiviyksilappeisiltaanMonikon ablatiiviyksilappeisiltansa
AllatiiviyksilappeiselleAllatiiviyksilappeiselleni
AllatiiviyksilappeisellesiAllatiiviyksilappeisellemme
AllatiiviyksilappeisellenneAllatiiviyksilappeiselleen
AllatiiviyksilappeisellensaMonikon allatiiviyksilappeisille
Monikon allatiiviyksilappeisilleniMonikon allatiiviyksilappeisillesi
Monikon allatiiviyksilappeisillemmeMonikon allatiiviyksilappeisillenne
Monikon allatiiviyksilappeisilleenMonikon allatiiviyksilappeisillensa
EssiiviyksilappeisenaEssiiviyksilappeisenani
EssiiviyksilappeisenasiEssiiviyksilappeisenamme
EssiiviyksilappeisenanneEssiiviyksilappeisenaan
EssiiviyksilappeisenansaMonikon essiiviyksilappeisina
Monikon essiiviyksilappeisinaniMonikon essiiviyksilappeisinasi
Monikon essiiviyksilappeisinammeMonikon essiiviyksilappeisinanne
Monikon essiiviyksilappeisinaanMonikon essiiviyksilappeisinansa
TranslatiiviyksilappeiseksiTranslatiiviyksilappeisekseni
TranslatiiviyksilappeiseksesiTranslatiiviyksilappeiseksemme
TranslatiiviyksilappeiseksenneTranslatiiviyksilappeisekseen
TranslatiiviyksilappeiseksensaMonikon translatiiviyksilappeisiksi
Monikon translatiiviyksilappeisikseniMonikon translatiiviyksilappeisiksesi
Monikon translatiiviyksilappeisiksemmeMonikon translatiiviyksilappeisiksenne
Monikon translatiiviyksilappeisikseenMonikon translatiiviyksilappeisiksensa
Monikon instruktiiviyksilappeisinAbessiiviyksilappeisetta
AbessiiviyksilappeisettaniAbessiiviyksilappeisettasi
AbessiiviyksilappeisettammeAbessiiviyksilappeisettanne
AbessiiviyksilappeisettaanAbessiiviyksilappeisettansa
Monikon abessiiviyksilappeisittaMonikon abessiiviyksilappeisittani
Monikon abessiiviyksilappeisittasiMonikon abessiiviyksilappeisittamme
Monikon abessiiviyksilappeisittanneMonikon abessiiviyksilappeisittaan
Monikon abessiiviyksilappeisittansaMonikon komitatiiviyksilappeisine
Monikon komitatiiviyksilappeisineniMonikon komitatiiviyksilappeisinesi
Monikon komitatiiviyksilappeisinemmeMonikon komitatiiviyksilappeisinenne
Monikon komitatiiviyksilappeisineenMonikon komitatiiviyksilappeisinensa
Monikon akkusatiiviyksilappeisetMonikon akkusatiiviyksilappeiseni
Monikon akkusatiiviyksilappeisesiMonikon akkusatiiviyksilappeisemme
Monikon akkusatiiviyksilappeisenneMonikon akkusatiiviyksilappeisensa
AkkusatiiviyksilappeiseniAkkusatiiviyksilappeisesi
AkkusatiiviyksilappeisemmeAkkusatiiviyksilappeisenne
Akkusatiiviyksilappeisensa

Luokat