Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
single-pitch
2.
single-slope
Taivutusmuodot
Monikko
yksilappeiset
Monikko
yksilappeiseni
Monikko
yksilappeisesi
Monikko
yksilappeisemme
Monikko
yksilappeisenne
Monikko
yksilappeisensa
Genetiivi
yksilappeisen
Genetiivi
yksilappeiseni
Genetiivi
yksilappeisesi
Genetiivi
yksilappeisemme
Genetiivi
yksilappeisenne
Genetiivi
yksilappeisensa
Monikon genetiivi
yksilappeisten
Monikon genetiivi
yksilappeisien
Monikon genetiivi
yksilappeisteni
Monikon genetiivi
yksilappeisieni
Monikon genetiivi
yksilappeistesi
Monikon genetiivi
yksilappeisiesi
Monikon genetiivi
yksilappeistemme
Monikon genetiivi
yksilappeisiemme
Monikon genetiivi
yksilappeistenne
Monikon genetiivi
yksilappeisienne
Monikon genetiivi
yksilappeistensa
Monikon genetiivi
yksilappeisiensa
Partitiivi
yksilappeista
Partitiivi
yksilappeistani
Partitiivi
yksilappeistasi
Partitiivi
yksilappeistamme
Partitiivi
yksilappeistanne
Partitiivi
yksilappeistaan
Partitiivi
yksilappeistansa
Monikon partitiivi
yksilappeisia
Monikon partitiivi
yksilappeisiani
Monikon partitiivi
yksilappeisiasi
Monikon partitiivi
yksilappeisiamme
Monikon partitiivi
yksilappeisianne
Monikon partitiivi
yksilappeisiaan
Monikon partitiivi
yksilappeisiansa
Inessiivi
yksilappeisessa
Inessiivi
yksilappeisessani
Inessiivi
yksilappeisessasi
Inessiivi
yksilappeisessamme
Inessiivi
yksilappeisessanne
Inessiivi
yksilappeisessaan
Inessiivi
yksilappeisessansa
Monikon inessiivi
yksilappeisissa
Monikon inessiivi
yksilappeisissani
Monikon inessiivi
yksilappeisissasi
Monikon inessiivi
yksilappeisissamme
Monikon inessiivi
yksilappeisissanne
Monikon inessiivi
yksilappeisissaan
Monikon inessiivi
yksilappeisissansa
Elatiivi
yksilappeisesta
Elatiivi
yksilappeisestani
Elatiivi
yksilappeisestasi
Elatiivi
yksilappeisestamme
Elatiivi
yksilappeisestanne
Elatiivi
yksilappeisestaan
Elatiivi
yksilappeisestansa
Monikon elatiivi
yksilappeisista
Monikon elatiivi
yksilappeisistani
Monikon elatiivi
yksilappeisistasi
Monikon elatiivi
yksilappeisistamme
Monikon elatiivi
yksilappeisistanne
Monikon elatiivi
yksilappeisistaan
Monikon elatiivi
yksilappeisistansa
Illatiivi
yksilappeiseen
Illatiivi
yksilappeiseeni
Illatiivi
yksilappeiseesi
Illatiivi
yksilappeiseemme
Illatiivi
yksilappeiseenne
Illatiivi
yksilappeiseensa
Monikon illatiivi
yksilappeisiin
Monikon illatiivi
yksilappeisiini
Monikon illatiivi
yksilappeisiisi
Monikon illatiivi
yksilappeisiimme
Monikon illatiivi
yksilappeisiinne
Monikon illatiivi
yksilappeisiinsa
Adessiivi
yksilappeisella
Adessiivi
yksilappeisellani
Adessiivi
yksilappeisellasi
Adessiivi
yksilappeisellamme
Adessiivi
yksilappeisellanne
Adessiivi
yksilappeisellaan
Adessiivi
yksilappeisellansa
Monikon adessiivi
yksilappeisilla
Monikon adessiivi
yksilappeisillani
Monikon adessiivi
yksilappeisillasi
Monikon adessiivi
yksilappeisillamme
Monikon adessiivi
yksilappeisillanne
Monikon adessiivi
yksilappeisillaan
Monikon adessiivi
yksilappeisillansa
Ablatiivi
yksilappeiselta
Ablatiivi
yksilappeiseltani
Ablatiivi
yksilappeiseltasi
Ablatiivi
yksilappeiseltamme
Ablatiivi
yksilappeiseltanne
Ablatiivi
yksilappeiseltaan
Ablatiivi
yksilappeiseltansa
Monikon ablatiivi
yksilappeisilta
Monikon ablatiivi
yksilappeisiltani
Monikon ablatiivi
yksilappeisiltasi
Monikon ablatiivi
yksilappeisiltamme
Monikon ablatiivi
yksilappeisiltanne
Monikon ablatiivi
yksilappeisiltaan
Monikon ablatiivi
yksilappeisiltansa
Allatiivi
yksilappeiselle
Allatiivi
yksilappeiselleni
Allatiivi
yksilappeisellesi
Allatiivi
yksilappeisellemme
Allatiivi
yksilappeisellenne
Allatiivi
yksilappeiselleen
Allatiivi
yksilappeisellensa
Monikon allatiivi
yksilappeisille
Monikon allatiivi
yksilappeisilleni
Monikon allatiivi
yksilappeisillesi
Monikon allatiivi
yksilappeisillemme
Monikon allatiivi
yksilappeisillenne
Monikon allatiivi
yksilappeisilleen
Monikon allatiivi
yksilappeisillensa
Essiivi
yksilappeisena
Essiivi
yksilappeisenani
Essiivi
yksilappeisenasi
Essiivi
yksilappeisenamme
Essiivi
yksilappeisenanne
Essiivi
yksilappeisenaan
Essiivi
yksilappeisenansa
Monikon essiivi
yksilappeisina
Monikon essiivi
yksilappeisinani
Monikon essiivi
yksilappeisinasi
Monikon essiivi
yksilappeisinamme
Monikon essiivi
yksilappeisinanne
Monikon essiivi
yksilappeisinaan
Monikon essiivi
yksilappeisinansa
Translatiivi
yksilappeiseksi
Translatiivi
yksilappeisekseni
Translatiivi
yksilappeiseksesi
Translatiivi
yksilappeiseksemme
Translatiivi
yksilappeiseksenne
Translatiivi
yksilappeisekseen
Translatiivi
yksilappeiseksensa
Monikon translatiivi
yksilappeisiksi
Monikon translatiivi
yksilappeisikseni
Monikon translatiivi
yksilappeisiksesi
Monikon translatiivi
yksilappeisiksemme
Monikon translatiivi
yksilappeisiksenne
Monikon translatiivi
yksilappeisikseen
Monikon translatiivi
yksilappeisiksensa
Monikon instruktiivi
yksilappeisin
Abessiivi
yksilappeisetta
Abessiivi
yksilappeisettani
Abessiivi
yksilappeisettasi
Abessiivi
yksilappeisettamme
Abessiivi
yksilappeisettanne
Abessiivi
yksilappeisettaan
Abessiivi
yksilappeisettansa
Monikon abessiivi
yksilappeisitta
Monikon abessiivi
yksilappeisittani
Monikon abessiivi
yksilappeisittasi
Monikon abessiivi
yksilappeisittamme
Monikon abessiivi
yksilappeisittanne
Monikon abessiivi
yksilappeisittaan
Monikon abessiivi
yksilappeisittansa
Monikon komitatiivi
yksilappeisine
Monikon komitatiivi
yksilappeisineni
Monikon komitatiivi
yksilappeisinesi
Monikon komitatiivi
yksilappeisinemme
Monikon komitatiivi
yksilappeisinenne
Monikon komitatiivi
yksilappeisineen
Monikon komitatiivi
yksilappeisinensa
Monikon akkusatiivi
yksilappeiset
Monikon akkusatiivi
yksilappeiseni
Monikon akkusatiivi
yksilappeisesi
Monikon akkusatiivi
yksilappeisemme
Monikon akkusatiivi
yksilappeisenne
Monikon akkusatiivi
yksilappeisensa
Akkusatiivi
yksilappeiseni
Akkusatiivi
yksilappeisesi
Akkusatiivi
yksilappeisemme
Akkusatiivi
yksilappeisenne
Akkusatiivi
yksilappeisensa
Luokat
Adjektiivit