Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohalkomotitGenetiivihalkomotin
Monikon genetiivihalkomottienPartitiivihalkomottia
Monikon partitiivihalkomottejaInessiivihalkomotissa
Monikon inessiivihalkomoteissaElatiivihalkomotista
Monikon elatiivihalkomoteistaIllatiivihalkomottiin
Monikon illatiivihalkomotteihinAdessiivihalkomotilla
Monikon adessiivihalkomoteillaAblatiivihalkomotilta
Monikon ablatiivihalkomoteiltaAllatiivihalkomotille
Monikon allatiivihalkomoteilleEssiivihalkomottina
Monikon essiivihalkomotteinaTranslatiivihalkomotiksi
Monikon translatiivihalkomoteiksiMonikon instruktiivihalkomotein
AbessiivihalkomotittaMonikon abessiivihalkomoteitta
Monikon akkusatiivihalkomotit