Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Synonyymit

KäännösKontekstiÄäninäyte
Adjektiivit
1.matematiikka
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkodefiniititMonikkodefiniittini
MonikkodefiniittisiMonikkodefiniittimme
MonikkodefiniittinneMonikkodefiniittinsä
GenetiividefiniitinGenetiividefiniittini
GenetiividefiniittisiGenetiividefiniittimme
GenetiividefiniittinneGenetiividefiniittinsä
Monikon genetiividefiniittienMonikon genetiividefiniittieni
Monikon genetiividefiniittiesiMonikon genetiividefiniittiemme
Monikon genetiividefiniittienneMonikon genetiividefiniittiensä
PartitiividefiniittiäPartitiividefiniittiäni
PartitiividefiniittiäsiPartitiividefiniittiämme
PartitiividefiniittiännePartitiividefiniittiään
PartitiividefiniittiänsäMonikon partitiividefiniittejä
Monikon partitiividefiniittejäniMonikon partitiividefiniittejäsi
Monikon partitiividefiniittejämmeMonikon partitiividefiniittejänne
Monikon partitiividefiniittejäänMonikon partitiividefiniittejänsä
InessiividefiniitissäInessiividefiniitissäni
InessiividefiniitissäsiInessiividefiniitissämme
InessiividefiniitissänneInessiividefiniitissään
InessiividefiniitissänsäMonikon inessiividefiniiteissä
Monikon inessiividefiniiteissäniMonikon inessiividefiniiteissäsi
Monikon inessiividefiniiteissämmeMonikon inessiividefiniiteissänne
Monikon inessiividefiniiteissäänMonikon inessiividefiniiteissänsä
ElatiividefiniitistäElatiividefiniitistäni
ElatiividefiniitistäsiElatiividefiniitistämme
ElatiividefiniitistänneElatiividefiniitistään
ElatiividefiniitistänsäMonikon elatiividefiniiteistä
Monikon elatiividefiniiteistäniMonikon elatiividefiniiteistäsi
Monikon elatiividefiniiteistämmeMonikon elatiividefiniiteistänne
Monikon elatiividefiniiteistäänMonikon elatiividefiniiteistänsä
IllatiividefiniittiinIllatiividefiniittiini
IllatiividefiniittiisiIllatiividefiniittiimme
IllatiividefiniittiinneIllatiividefiniittiinsä
Monikon illatiividefiniitteihinMonikon illatiividefiniitteihini
Monikon illatiividefiniitteihisiMonikon illatiividefiniitteihimme
Monikon illatiividefiniitteihinneMonikon illatiividefiniitteihinsä
AdessiividefiniitilläAdessiividefiniitilläni
AdessiividefiniitilläsiAdessiividefiniitillämme
AdessiividefiniitillänneAdessiividefiniitillään
AdessiividefiniitillänsäMonikon adessiividefiniiteillä
Monikon adessiividefiniiteilläniMonikon adessiividefiniiteilläsi
Monikon adessiividefiniiteillämmeMonikon adessiividefiniiteillänne
Monikon adessiividefiniiteilläänMonikon adessiividefiniiteillänsä
AblatiividefiniitiltäAblatiividefiniitiltäni
AblatiividefiniitiltäsiAblatiividefiniitiltämme
AblatiividefiniitiltänneAblatiividefiniitiltään
AblatiividefiniitiltänsäMonikon ablatiividefiniiteiltä
Monikon ablatiividefiniiteiltäniMonikon ablatiividefiniiteiltäsi
Monikon ablatiividefiniiteiltämmeMonikon ablatiividefiniiteiltänne
Monikon ablatiividefiniiteiltäänMonikon ablatiividefiniiteiltänsä
AllatiividefiniitilleAllatiividefiniitilleni
AllatiividefiniitillesiAllatiividefiniitillemme
AllatiividefiniitillenneAllatiividefiniitilleen
AllatiividefiniitillensäMonikon allatiividefiniiteille
Monikon allatiividefiniiteilleniMonikon allatiividefiniiteillesi
Monikon allatiividefiniiteillemmeMonikon allatiividefiniiteillenne
Monikon allatiividefiniiteilleenMonikon allatiividefiniiteillensä
EssiividefiniittinäEssiividefiniittinäni
EssiividefiniittinäsiEssiividefiniittinämme
EssiividefiniittinänneEssiividefiniittinään
EssiividefiniittinänsäMonikon essiividefiniitteinä
Monikon essiividefiniitteinäniMonikon essiividefiniitteinäsi
Monikon essiividefiniitteinämmeMonikon essiividefiniitteinänne
Monikon essiividefiniitteinäänMonikon essiividefiniitteinänsä
TranslatiividefiniitiksiTranslatiividefiniitikseni
TranslatiividefiniitiksesiTranslatiividefiniitiksemme
TranslatiividefiniitiksenneTranslatiividefiniitikseen
TranslatiividefiniitiksensäMonikon translatiividefiniiteiksi
Monikon translatiividefiniiteikseniMonikon translatiividefiniiteiksesi
Monikon translatiividefiniiteiksemmeMonikon translatiividefiniiteiksenne
Monikon translatiividefiniiteikseenMonikon translatiividefiniiteiksensä
Monikon instruktiividefiniiteinAbessiividefiniitittä
AbessiividefiniitittäniAbessiividefiniitittäsi
AbessiividefiniitittämmeAbessiividefiniitittänne
AbessiividefiniitittäänAbessiividefiniitittänsä
Monikon abessiividefiniiteittäMonikon abessiividefiniiteittäni
Monikon abessiividefiniiteittäsiMonikon abessiividefiniiteittämme
Monikon abessiividefiniiteittänneMonikon abessiividefiniiteittään
Monikon abessiividefiniiteittänsäMonikon komitatiividefiniitteine
Monikon komitatiividefiniitteineniMonikon komitatiividefiniitteinesi
Monikon komitatiividefiniitteinemmeMonikon komitatiividefiniitteinenne
Monikon komitatiividefiniitteineenMonikon komitatiividefiniitteinensä
Monikon akkusatiividefiniititMonikon akkusatiividefiniittini
Monikon akkusatiividefiniittisiMonikon akkusatiividefiniittimme
Monikon akkusatiividefiniittinneMonikon akkusatiividefiniittinsä
AkkusatiividefiniittiniAkkusatiividefiniittisi
AkkusatiividefiniittimmeAkkusatiividefiniittinne
Akkusatiividefiniittinsä