Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomadagaskarilaisetMonikkomadagaskarilaiseni
MonikkomadagaskarilaisesiMonikkomadagaskarilaisemme
MonikkomadagaskarilaisenneMonikkomadagaskarilaisensa
GenetiivimadagaskarilaisenGenetiivimadagaskarilaiseni
GenetiivimadagaskarilaisesiGenetiivimadagaskarilaisemme
GenetiivimadagaskarilaisenneGenetiivimadagaskarilaisensa
Monikon genetiivimadagaskarilaistenMonikon genetiivimadagaskarilaisien
Monikon genetiivimadagaskarilaisteniMonikon genetiivimadagaskarilaisieni
Monikon genetiivimadagaskarilaistesiMonikon genetiivimadagaskarilaisiesi
Monikon genetiivimadagaskarilaistemmeMonikon genetiivimadagaskarilaisiemme
Monikon genetiivimadagaskarilaistenneMonikon genetiivimadagaskarilaisienne
Monikon genetiivimadagaskarilaistensaMonikon genetiivimadagaskarilaisiensa
PartitiivimadagaskarilaistaPartitiivimadagaskarilaistani
PartitiivimadagaskarilaistasiPartitiivimadagaskarilaistamme
PartitiivimadagaskarilaistannePartitiivimadagaskarilaistaan
PartitiivimadagaskarilaistansaMonikon partitiivimadagaskarilaisia
Monikon partitiivimadagaskarilaisianiMonikon partitiivimadagaskarilaisiasi
Monikon partitiivimadagaskarilaisiammeMonikon partitiivimadagaskarilaisianne
Monikon partitiivimadagaskarilaisiaanMonikon partitiivimadagaskarilaisiansa
InessiivimadagaskarilaisessaInessiivimadagaskarilaisessani
InessiivimadagaskarilaisessasiInessiivimadagaskarilaisessamme
InessiivimadagaskarilaisessanneInessiivimadagaskarilaisessaan
InessiivimadagaskarilaisessansaMonikon inessiivimadagaskarilaisissa
Monikon inessiivimadagaskarilaisissaniMonikon inessiivimadagaskarilaisissasi
Monikon inessiivimadagaskarilaisissammeMonikon inessiivimadagaskarilaisissanne
Monikon inessiivimadagaskarilaisissaanMonikon inessiivimadagaskarilaisissansa
ElatiivimadagaskarilaisestaElatiivimadagaskarilaisestani
ElatiivimadagaskarilaisestasiElatiivimadagaskarilaisestamme
ElatiivimadagaskarilaisestanneElatiivimadagaskarilaisestaan
ElatiivimadagaskarilaisestansaMonikon elatiivimadagaskarilaisista
Monikon elatiivimadagaskarilaisistaniMonikon elatiivimadagaskarilaisistasi
Monikon elatiivimadagaskarilaisistammeMonikon elatiivimadagaskarilaisistanne
Monikon elatiivimadagaskarilaisistaanMonikon elatiivimadagaskarilaisistansa
IllatiivimadagaskarilaiseenIllatiivimadagaskarilaiseeni
IllatiivimadagaskarilaiseesiIllatiivimadagaskarilaiseemme
IllatiivimadagaskarilaiseenneIllatiivimadagaskarilaiseensa
Monikon illatiivimadagaskarilaisiinMonikon illatiivimadagaskarilaisiini
Monikon illatiivimadagaskarilaisiisiMonikon illatiivimadagaskarilaisiimme
Monikon illatiivimadagaskarilaisiinneMonikon illatiivimadagaskarilaisiinsa
AdessiivimadagaskarilaisellaAdessiivimadagaskarilaisellani
AdessiivimadagaskarilaisellasiAdessiivimadagaskarilaisellamme
AdessiivimadagaskarilaisellanneAdessiivimadagaskarilaisellaan
AdessiivimadagaskarilaisellansaMonikon adessiivimadagaskarilaisilla
Monikon adessiivimadagaskarilaisillaniMonikon adessiivimadagaskarilaisillasi
Monikon adessiivimadagaskarilaisillammeMonikon adessiivimadagaskarilaisillanne
Monikon adessiivimadagaskarilaisillaanMonikon adessiivimadagaskarilaisillansa
AblatiivimadagaskarilaiseltaAblatiivimadagaskarilaiseltani
AblatiivimadagaskarilaiseltasiAblatiivimadagaskarilaiseltamme
AblatiivimadagaskarilaiseltanneAblatiivimadagaskarilaiseltaan
AblatiivimadagaskarilaiseltansaMonikon ablatiivimadagaskarilaisilta
Monikon ablatiivimadagaskarilaisiltaniMonikon ablatiivimadagaskarilaisiltasi
Monikon ablatiivimadagaskarilaisiltammeMonikon ablatiivimadagaskarilaisiltanne
Monikon ablatiivimadagaskarilaisiltaanMonikon ablatiivimadagaskarilaisiltansa
AllatiivimadagaskarilaiselleAllatiivimadagaskarilaiselleni
AllatiivimadagaskarilaisellesiAllatiivimadagaskarilaisellemme
AllatiivimadagaskarilaisellenneAllatiivimadagaskarilaiselleen
AllatiivimadagaskarilaisellensaMonikon allatiivimadagaskarilaisille
Monikon allatiivimadagaskarilaisilleniMonikon allatiivimadagaskarilaisillesi
Monikon allatiivimadagaskarilaisillemmeMonikon allatiivimadagaskarilaisillenne
Monikon allatiivimadagaskarilaisilleenMonikon allatiivimadagaskarilaisillensa
EssiivimadagaskarilaisenaEssiivimadagaskarilaisenani
EssiivimadagaskarilaisenasiEssiivimadagaskarilaisenamme
EssiivimadagaskarilaisenanneEssiivimadagaskarilaisenaan
EssiivimadagaskarilaisenansaMonikon essiivimadagaskarilaisina
Monikon essiivimadagaskarilaisinaniMonikon essiivimadagaskarilaisinasi
Monikon essiivimadagaskarilaisinammeMonikon essiivimadagaskarilaisinanne
Monikon essiivimadagaskarilaisinaanMonikon essiivimadagaskarilaisinansa
TranslatiivimadagaskarilaiseksiTranslatiivimadagaskarilaisekseni
TranslatiivimadagaskarilaiseksesiTranslatiivimadagaskarilaiseksemme
TranslatiivimadagaskarilaiseksenneTranslatiivimadagaskarilaisekseen
TranslatiivimadagaskarilaiseksensaMonikon translatiivimadagaskarilaisiksi
Monikon translatiivimadagaskarilaisikseniMonikon translatiivimadagaskarilaisiksesi
Monikon translatiivimadagaskarilaisiksemmeMonikon translatiivimadagaskarilaisiksenne
Monikon translatiivimadagaskarilaisikseenMonikon translatiivimadagaskarilaisiksensa
Monikon instruktiivimadagaskarilaisinAbessiivimadagaskarilaisetta
AbessiivimadagaskarilaisettaniAbessiivimadagaskarilaisettasi
AbessiivimadagaskarilaisettammeAbessiivimadagaskarilaisettanne
AbessiivimadagaskarilaisettaanAbessiivimadagaskarilaisettansa
Monikon abessiivimadagaskarilaisittaMonikon abessiivimadagaskarilaisittani
Monikon abessiivimadagaskarilaisittasiMonikon abessiivimadagaskarilaisittamme
Monikon abessiivimadagaskarilaisittanneMonikon abessiivimadagaskarilaisittaan
Monikon abessiivimadagaskarilaisittansaMonikon komitatiivimadagaskarilaisine
Monikon komitatiivimadagaskarilaisineniMonikon komitatiivimadagaskarilaisinesi
Monikon komitatiivimadagaskarilaisinemmeMonikon komitatiivimadagaskarilaisinenne
Monikon komitatiivimadagaskarilaisineenMonikon komitatiivimadagaskarilaisinensa
Monikon akkusatiivimadagaskarilaisetMonikon akkusatiivimadagaskarilaiseni
Monikon akkusatiivimadagaskarilaisesiMonikon akkusatiivimadagaskarilaisemme
Monikon akkusatiivimadagaskarilaisenneMonikon akkusatiivimadagaskarilaisensa
AkkusatiivimadagaskarilaiseniAkkusatiivimadagaskarilaisesi
AkkusatiivimadagaskarilaisemmeAkkusatiivimadagaskarilaisenne
Akkusatiivimadagaskarilaisensa