Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
malgache
{m}
Taivutusmuodot
Monikko
madagaskarilaiset
Monikko
madagaskarilaiseni
Monikko
madagaskarilaisesi
Monikko
madagaskarilaisemme
Monikko
madagaskarilaisenne
Monikko
madagaskarilaisensa
Genetiivi
madagaskarilaisen
Genetiivi
madagaskarilaiseni
Genetiivi
madagaskarilaisesi
Genetiivi
madagaskarilaisemme
Genetiivi
madagaskarilaisenne
Genetiivi
madagaskarilaisensa
Monikon genetiivi
madagaskarilaisten
Monikon genetiivi
madagaskarilaisien
Monikon genetiivi
madagaskarilaisteni
Monikon genetiivi
madagaskarilaisieni
Monikon genetiivi
madagaskarilaistesi
Monikon genetiivi
madagaskarilaisiesi
Monikon genetiivi
madagaskarilaistemme
Monikon genetiivi
madagaskarilaisiemme
Monikon genetiivi
madagaskarilaistenne
Monikon genetiivi
madagaskarilaisienne
Monikon genetiivi
madagaskarilaistensa
Monikon genetiivi
madagaskarilaisiensa
Partitiivi
madagaskarilaista
Partitiivi
madagaskarilaistani
Partitiivi
madagaskarilaistasi
Partitiivi
madagaskarilaistamme
Partitiivi
madagaskarilaistanne
Partitiivi
madagaskarilaistaan
Partitiivi
madagaskarilaistansa
Monikon partitiivi
madagaskarilaisia
Monikon partitiivi
madagaskarilaisiani
Monikon partitiivi
madagaskarilaisiasi
Monikon partitiivi
madagaskarilaisiamme
Monikon partitiivi
madagaskarilaisianne
Monikon partitiivi
madagaskarilaisiaan
Monikon partitiivi
madagaskarilaisiansa
Inessiivi
madagaskarilaisessa
Inessiivi
madagaskarilaisessani
Inessiivi
madagaskarilaisessasi
Inessiivi
madagaskarilaisessamme
Inessiivi
madagaskarilaisessanne
Inessiivi
madagaskarilaisessaan
Inessiivi
madagaskarilaisessansa
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissa
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissani
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissasi
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissamme
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissanne
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissaan
Monikon inessiivi
madagaskarilaisissansa
Elatiivi
madagaskarilaisesta
Elatiivi
madagaskarilaisestani
Elatiivi
madagaskarilaisestasi
Elatiivi
madagaskarilaisestamme
Elatiivi
madagaskarilaisestanne
Elatiivi
madagaskarilaisestaan
Elatiivi
madagaskarilaisestansa
Monikon elatiivi
madagaskarilaisista
Monikon elatiivi
madagaskarilaisistani
Monikon elatiivi
madagaskarilaisistasi
Monikon elatiivi
madagaskarilaisistamme
Monikon elatiivi
madagaskarilaisistanne
Monikon elatiivi
madagaskarilaisistaan
Monikon elatiivi
madagaskarilaisistansa
Illatiivi
madagaskarilaiseen
Illatiivi
madagaskarilaiseeni
Illatiivi
madagaskarilaiseesi
Illatiivi
madagaskarilaiseemme
Illatiivi
madagaskarilaiseenne
Illatiivi
madagaskarilaiseensa
Monikon illatiivi
madagaskarilaisiin
Monikon illatiivi
madagaskarilaisiini
Monikon illatiivi
madagaskarilaisiisi
Monikon illatiivi
madagaskarilaisiimme
Monikon illatiivi
madagaskarilaisiinne
Monikon illatiivi
madagaskarilaisiinsa
Adessiivi
madagaskarilaisella
Adessiivi
madagaskarilaisellani
Adessiivi
madagaskarilaisellasi
Adessiivi
madagaskarilaisellamme
Adessiivi
madagaskarilaisellanne
Adessiivi
madagaskarilaisellaan
Adessiivi
madagaskarilaisellansa
Monikon adessiivi
madagaskarilaisilla
Monikon adessiivi
madagaskarilaisillani
Monikon adessiivi
madagaskarilaisillasi
Monikon adessiivi
madagaskarilaisillamme
Monikon adessiivi
madagaskarilaisillanne
Monikon adessiivi
madagaskarilaisillaan
Monikon adessiivi
madagaskarilaisillansa
Ablatiivi
madagaskarilaiselta
Ablatiivi
madagaskarilaiseltani
Ablatiivi
madagaskarilaiseltasi
Ablatiivi
madagaskarilaiseltamme
Ablatiivi
madagaskarilaiseltanne
Ablatiivi
madagaskarilaiseltaan
Ablatiivi
madagaskarilaiseltansa
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisilta
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisiltani
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisiltasi
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisiltamme
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisiltanne
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisiltaan
Monikon ablatiivi
madagaskarilaisiltansa
Allatiivi
madagaskarilaiselle
Allatiivi
madagaskarilaiselleni
Allatiivi
madagaskarilaisellesi
Allatiivi
madagaskarilaisellemme
Allatiivi
madagaskarilaisellenne
Allatiivi
madagaskarilaiselleen
Allatiivi
madagaskarilaisellensa
Monikon allatiivi
madagaskarilaisille
Monikon allatiivi
madagaskarilaisilleni
Monikon allatiivi
madagaskarilaisillesi
Monikon allatiivi
madagaskarilaisillemme
Monikon allatiivi
madagaskarilaisillenne
Monikon allatiivi
madagaskarilaisilleen
Monikon allatiivi
madagaskarilaisillensa
Essiivi
madagaskarilaisena
Essiivi
madagaskarilaisenani
Essiivi
madagaskarilaisenasi
Essiivi
madagaskarilaisenamme
Essiivi
madagaskarilaisenanne
Essiivi
madagaskarilaisenaan
Essiivi
madagaskarilaisenansa
Monikon essiivi
madagaskarilaisina
Monikon essiivi
madagaskarilaisinani
Monikon essiivi
madagaskarilaisinasi
Monikon essiivi
madagaskarilaisinamme
Monikon essiivi
madagaskarilaisinanne
Monikon essiivi
madagaskarilaisinaan
Monikon essiivi
madagaskarilaisinansa
Translatiivi
madagaskarilaiseksi
Translatiivi
madagaskarilaisekseni
Translatiivi
madagaskarilaiseksesi
Translatiivi
madagaskarilaiseksemme
Translatiivi
madagaskarilaiseksenne
Translatiivi
madagaskarilaisekseen
Translatiivi
madagaskarilaiseksensa
Monikon translatiivi
madagaskarilaisiksi
Monikon translatiivi
madagaskarilaisikseni
Monikon translatiivi
madagaskarilaisiksesi
Monikon translatiivi
madagaskarilaisiksemme
Monikon translatiivi
madagaskarilaisiksenne
Monikon translatiivi
madagaskarilaisikseen
Monikon translatiivi
madagaskarilaisiksensa
Monikon instruktiivi
madagaskarilaisin
Abessiivi
madagaskarilaisetta
Abessiivi
madagaskarilaisettani
Abessiivi
madagaskarilaisettasi
Abessiivi
madagaskarilaisettamme
Abessiivi
madagaskarilaisettanne
Abessiivi
madagaskarilaisettaan
Abessiivi
madagaskarilaisettansa
Monikon abessiivi
madagaskarilaisitta
Monikon abessiivi
madagaskarilaisittani
Monikon abessiivi
madagaskarilaisittasi
Monikon abessiivi
madagaskarilaisittamme
Monikon abessiivi
madagaskarilaisittanne
Monikon abessiivi
madagaskarilaisittaan
Monikon abessiivi
madagaskarilaisittansa
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisine
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisineni
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisinesi
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisinemme
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisinenne
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisineen
Monikon komitatiivi
madagaskarilaisinensa
Monikon akkusatiivi
madagaskarilaiset
Monikon akkusatiivi
madagaskarilaiseni
Monikon akkusatiivi
madagaskarilaisesi
Monikon akkusatiivi
madagaskarilaisemme
Monikon akkusatiivi
madagaskarilaisenne
Monikon akkusatiivi
madagaskarilaisensa
Akkusatiivi
madagaskarilaiseni
Akkusatiivi
madagaskarilaisesi
Akkusatiivi
madagaskarilaisemme
Akkusatiivi
madagaskarilaisenne
Akkusatiivi
madagaskarilaisensa
Luokat
Adjektiivit
Kansallisuudet
Substantiivit