Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | maatumat | Genetiivi | maatuman |
| Monikon genetiivi | maatumien | Partitiivi | maatumaa |
| Monikon partitiivi | maatumia | Inessiivi | maatumassa |
| Monikon inessiivi | maatumissa | Elatiivi | maatumasta |
| Monikon elatiivi | maatumista | Illatiivi | maatumaan |
| Monikon illatiivi | maatumiin | Adessiivi | maatumalla |
| Monikon adessiivi | maatumilla | Ablatiivi | maatumalta |
| Monikon ablatiivi | maatumilta | Allatiivi | maatumalle |
| Monikon allatiivi | maatumille | Essiivi | maatumana |
| Monikon essiivi | maatumina | Translatiivi | maatumaksi |
| Monikon translatiivi | maatumiksi | Monikon instruktiivi | maatumin |
| Abessiivi | maatumatta | Monikon abessiivi | maatumitta |
| Monikon akkusatiivi | maatumat |