Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Adjektiivit
1.halventava

Taivutusmuodot

MonikkomaatiaismaisetMonikkomaatiaismaiseni
MonikkomaatiaismaisesiMonikkomaatiaismaisemme
MonikkomaatiaismaisenneMonikkomaatiaismaisensa
GenetiivimaatiaismaisenGenetiivimaatiaismaiseni
GenetiivimaatiaismaisesiGenetiivimaatiaismaisemme
GenetiivimaatiaismaisenneGenetiivimaatiaismaisensa
Monikon genetiivimaatiaismaistenMonikon genetiivimaatiaismaisien
Monikon genetiivimaatiaismaisteniMonikon genetiivimaatiaismaisieni
Monikon genetiivimaatiaismaistesiMonikon genetiivimaatiaismaisiesi
Monikon genetiivimaatiaismaistemmeMonikon genetiivimaatiaismaisiemme
Monikon genetiivimaatiaismaistenneMonikon genetiivimaatiaismaisienne
Monikon genetiivimaatiaismaistensaMonikon genetiivimaatiaismaisiensa
PartitiivimaatiaismaistaPartitiivimaatiaismaistani
PartitiivimaatiaismaistasiPartitiivimaatiaismaistamme
PartitiivimaatiaismaistannePartitiivimaatiaismaistaan
PartitiivimaatiaismaistansaMonikon partitiivimaatiaismaisia
Monikon partitiivimaatiaismaisianiMonikon partitiivimaatiaismaisiasi
Monikon partitiivimaatiaismaisiammeMonikon partitiivimaatiaismaisianne
Monikon partitiivimaatiaismaisiaanMonikon partitiivimaatiaismaisiansa
InessiivimaatiaismaisessaInessiivimaatiaismaisessani
InessiivimaatiaismaisessasiInessiivimaatiaismaisessamme
InessiivimaatiaismaisessanneInessiivimaatiaismaisessaan
InessiivimaatiaismaisessansaMonikon inessiivimaatiaismaisissa
Monikon inessiivimaatiaismaisissaniMonikon inessiivimaatiaismaisissasi
Monikon inessiivimaatiaismaisissammeMonikon inessiivimaatiaismaisissanne
Monikon inessiivimaatiaismaisissaanMonikon inessiivimaatiaismaisissansa
ElatiivimaatiaismaisestaElatiivimaatiaismaisestani
ElatiivimaatiaismaisestasiElatiivimaatiaismaisestamme
ElatiivimaatiaismaisestanneElatiivimaatiaismaisestaan
ElatiivimaatiaismaisestansaMonikon elatiivimaatiaismaisista
Monikon elatiivimaatiaismaisistaniMonikon elatiivimaatiaismaisistasi
Monikon elatiivimaatiaismaisistammeMonikon elatiivimaatiaismaisistanne
Monikon elatiivimaatiaismaisistaanMonikon elatiivimaatiaismaisistansa
IllatiivimaatiaismaiseenIllatiivimaatiaismaiseeni
IllatiivimaatiaismaiseesiIllatiivimaatiaismaiseemme
IllatiivimaatiaismaiseenneIllatiivimaatiaismaiseensa
Monikon illatiivimaatiaismaisiinMonikon illatiivimaatiaismaisiini
Monikon illatiivimaatiaismaisiisiMonikon illatiivimaatiaismaisiimme
Monikon illatiivimaatiaismaisiinneMonikon illatiivimaatiaismaisiinsa
AdessiivimaatiaismaisellaAdessiivimaatiaismaisellani
AdessiivimaatiaismaisellasiAdessiivimaatiaismaisellamme
AdessiivimaatiaismaisellanneAdessiivimaatiaismaisellaan
AdessiivimaatiaismaisellansaMonikon adessiivimaatiaismaisilla
Monikon adessiivimaatiaismaisillaniMonikon adessiivimaatiaismaisillasi
Monikon adessiivimaatiaismaisillammeMonikon adessiivimaatiaismaisillanne
Monikon adessiivimaatiaismaisillaanMonikon adessiivimaatiaismaisillansa
AblatiivimaatiaismaiseltaAblatiivimaatiaismaiseltani
AblatiivimaatiaismaiseltasiAblatiivimaatiaismaiseltamme
AblatiivimaatiaismaiseltanneAblatiivimaatiaismaiseltaan
AblatiivimaatiaismaiseltansaMonikon ablatiivimaatiaismaisilta
Monikon ablatiivimaatiaismaisiltaniMonikon ablatiivimaatiaismaisiltasi
Monikon ablatiivimaatiaismaisiltammeMonikon ablatiivimaatiaismaisiltanne
Monikon ablatiivimaatiaismaisiltaanMonikon ablatiivimaatiaismaisiltansa
AllatiivimaatiaismaiselleAllatiivimaatiaismaiselleni
AllatiivimaatiaismaisellesiAllatiivimaatiaismaisellemme
AllatiivimaatiaismaisellenneAllatiivimaatiaismaiselleen
AllatiivimaatiaismaisellensaMonikon allatiivimaatiaismaisille
Monikon allatiivimaatiaismaisilleniMonikon allatiivimaatiaismaisillesi
Monikon allatiivimaatiaismaisillemmeMonikon allatiivimaatiaismaisillenne
Monikon allatiivimaatiaismaisilleenMonikon allatiivimaatiaismaisillensa
EssiivimaatiaismaisenaEssiivimaatiaismaisenani
EssiivimaatiaismaisenasiEssiivimaatiaismaisenamme
EssiivimaatiaismaisenanneEssiivimaatiaismaisenaan
EssiivimaatiaismaisenansaMonikon essiivimaatiaismaisina
Monikon essiivimaatiaismaisinaniMonikon essiivimaatiaismaisinasi
Monikon essiivimaatiaismaisinammeMonikon essiivimaatiaismaisinanne
Monikon essiivimaatiaismaisinaanMonikon essiivimaatiaismaisinansa
TranslatiivimaatiaismaiseksiTranslatiivimaatiaismaisekseni
TranslatiivimaatiaismaiseksesiTranslatiivimaatiaismaiseksemme
TranslatiivimaatiaismaiseksenneTranslatiivimaatiaismaisekseen
TranslatiivimaatiaismaiseksensaMonikon translatiivimaatiaismaisiksi
Monikon translatiivimaatiaismaisikseniMonikon translatiivimaatiaismaisiksesi
Monikon translatiivimaatiaismaisiksemmeMonikon translatiivimaatiaismaisiksenne
Monikon translatiivimaatiaismaisikseenMonikon translatiivimaatiaismaisiksensa
Monikon instruktiivimaatiaismaisinAbessiivimaatiaismaisetta
AbessiivimaatiaismaisettaniAbessiivimaatiaismaisettasi
AbessiivimaatiaismaisettammeAbessiivimaatiaismaisettanne
AbessiivimaatiaismaisettaanAbessiivimaatiaismaisettansa
Monikon abessiivimaatiaismaisittaMonikon abessiivimaatiaismaisittani
Monikon abessiivimaatiaismaisittasiMonikon abessiivimaatiaismaisittamme
Monikon abessiivimaatiaismaisittanneMonikon abessiivimaatiaismaisittaan
Monikon abessiivimaatiaismaisittansaMonikon komitatiivimaatiaismaisine
Monikon komitatiivimaatiaismaisineniMonikon komitatiivimaatiaismaisinesi
Monikon komitatiivimaatiaismaisinemmeMonikon komitatiivimaatiaismaisinenne
Monikon komitatiivimaatiaismaisineenMonikon komitatiivimaatiaismaisinensa
KomparatiivimaatiaismaisempiSuperlatiivimaatiaismaisin
Monikon akkusatiivimaatiaismaisetMonikon akkusatiivimaatiaismaiseni
Monikon akkusatiivimaatiaismaisesiMonikon akkusatiivimaatiaismaisemme
Monikon akkusatiivimaatiaismaisenneMonikon akkusatiivimaatiaismaisensa
AkkusatiivimaatiaismaiseniAkkusatiivimaatiaismaisesi
AkkusatiivimaatiaismaisemmeAkkusatiivimaatiaismaisenne
Akkusatiivimaatiaismaisensa