| Käännös | Ääninäyte | |
|---|---|---|
| Substantiivit | ||
| 1. | ||
| 2. | ||
| Monikko | illusionistit | Genetiivi | illusionistin |
| Monikon genetiivi | illusionistien | Partitiivi | illusionistia |
| Monikon partitiivi | illusionisteja | Inessiivi | illusionistissa |
| Monikon inessiivi | illusionisteissa | Elatiivi | illusionistista |
| Monikon elatiivi | illusionisteista | Illatiivi | illusionistiin |
| Monikon illatiivi | illusionisteihin | Adessiivi | illusionistilla |
| Monikon adessiivi | illusionisteilla | Ablatiivi | illusionistilta |
| Monikon ablatiivi | illusionisteilta | Allatiivi | illusionistille |
| Monikon allatiivi | illusionisteille | Essiivi | illusionistina |
| Monikon essiivi | illusionisteina | Translatiivi | illusionistiksi |
| Monikon translatiivi | illusionisteiksi | Monikon instruktiivi | illusionistein |
| Abessiivi | illusionistitta | Monikon abessiivi | illusionisteitta |
| Monikon akkusatiivi | illusionistit |