Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
anthropocentric
Taivutusmuodot
Monikko
ihmiskeskeiset
Monikko
ihmiskeskeiseni
Monikko
ihmiskeskeisesi
Monikko
ihmiskeskeisemme
Monikko
ihmiskeskeisenne
Monikko
ihmiskeskeisensä
Genetiivi
ihmiskeskeisen
Genetiivi
ihmiskeskeiseni
Genetiivi
ihmiskeskeisesi
Genetiivi
ihmiskeskeisemme
Genetiivi
ihmiskeskeisenne
Genetiivi
ihmiskeskeisensä
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisten
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisien
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisteni
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisieni
Monikon genetiivi
ihmiskeskeistesi
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisiesi
Monikon genetiivi
ihmiskeskeistemme
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisiemme
Monikon genetiivi
ihmiskeskeistenne
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisienne
Monikon genetiivi
ihmiskeskeistensä
Monikon genetiivi
ihmiskeskeisiensä
Partitiivi
ihmiskeskeistä
Partitiivi
ihmiskeskeistäni
Partitiivi
ihmiskeskeistäsi
Partitiivi
ihmiskeskeistämme
Partitiivi
ihmiskeskeistänne
Partitiivi
ihmiskeskeistään
Partitiivi
ihmiskeskeistänsä
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiä
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiäni
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiäsi
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiämme
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiänne
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiään
Monikon partitiivi
ihmiskeskeisiänsä
Inessiivi
ihmiskeskeisessä
Inessiivi
ihmiskeskeisessäni
Inessiivi
ihmiskeskeisessäsi
Inessiivi
ihmiskeskeisessämme
Inessiivi
ihmiskeskeisessänne
Inessiivi
ihmiskeskeisessään
Inessiivi
ihmiskeskeisessänsä
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissä
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissäni
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissäsi
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissämme
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissänne
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissään
Monikon inessiivi
ihmiskeskeisissänsä
Elatiivi
ihmiskeskeisestä
Elatiivi
ihmiskeskeisestäni
Elatiivi
ihmiskeskeisestäsi
Elatiivi
ihmiskeskeisestämme
Elatiivi
ihmiskeskeisestänne
Elatiivi
ihmiskeskeisestään
Elatiivi
ihmiskeskeisestänsä
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistä
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistäni
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistäsi
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistämme
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistänne
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistään
Monikon elatiivi
ihmiskeskeisistänsä
Illatiivi
ihmiskeskeiseen
Illatiivi
ihmiskeskeiseeni
Illatiivi
ihmiskeskeiseesi
Illatiivi
ihmiskeskeiseemme
Illatiivi
ihmiskeskeiseenne
Illatiivi
ihmiskeskeiseensä
Monikon illatiivi
ihmiskeskeisiin
Monikon illatiivi
ihmiskeskeisiini
Monikon illatiivi
ihmiskeskeisiisi
Monikon illatiivi
ihmiskeskeisiimme
Monikon illatiivi
ihmiskeskeisiinne
Monikon illatiivi
ihmiskeskeisiinsä
Adessiivi
ihmiskeskeisellä
Adessiivi
ihmiskeskeiselläni
Adessiivi
ihmiskeskeiselläsi
Adessiivi
ihmiskeskeisellämme
Adessiivi
ihmiskeskeisellänne
Adessiivi
ihmiskeskeisellään
Adessiivi
ihmiskeskeisellänsä
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisillä
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisilläni
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisilläsi
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisillämme
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisillänne
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisillään
Monikon adessiivi
ihmiskeskeisillänsä
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltä
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltäni
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltäsi
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltämme
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltänne
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltään
Ablatiivi
ihmiskeskeiseltänsä
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltä
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltäni
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltäsi
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltämme
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltänne
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltään
Monikon ablatiivi
ihmiskeskeisiltänsä
Allatiivi
ihmiskeskeiselle
Allatiivi
ihmiskeskeiselleni
Allatiivi
ihmiskeskeisellesi
Allatiivi
ihmiskeskeisellemme
Allatiivi
ihmiskeskeisellenne
Allatiivi
ihmiskeskeiselleen
Allatiivi
ihmiskeskeisellensä
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisille
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisilleni
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisillesi
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisillemme
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisillenne
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisilleen
Monikon allatiivi
ihmiskeskeisillensä
Essiivi
ihmiskeskeisenä
Essiivi
ihmiskeskeisenäni
Essiivi
ihmiskeskeisenäsi
Essiivi
ihmiskeskeisenämme
Essiivi
ihmiskeskeisenänne
Essiivi
ihmiskeskeisenään
Essiivi
ihmiskeskeisenänsä
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinä
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinäni
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinäsi
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinämme
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinänne
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinään
Monikon essiivi
ihmiskeskeisinänsä
Translatiivi
ihmiskeskeiseksi
Translatiivi
ihmiskeskeisekseni
Translatiivi
ihmiskeskeiseksesi
Translatiivi
ihmiskeskeiseksemme
Translatiivi
ihmiskeskeiseksenne
Translatiivi
ihmiskeskeisekseen
Translatiivi
ihmiskeskeiseksensä
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisiksi
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisikseni
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisiksesi
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisiksemme
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisiksenne
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisikseen
Monikon translatiivi
ihmiskeskeisiksensä
Monikon instruktiivi
ihmiskeskeisin
Abessiivi
ihmiskeskeisettä
Abessiivi
ihmiskeskeisettäni
Abessiivi
ihmiskeskeisettäsi
Abessiivi
ihmiskeskeisettämme
Abessiivi
ihmiskeskeisettänne
Abessiivi
ihmiskeskeisettään
Abessiivi
ihmiskeskeisettänsä
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittä
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittäni
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittäsi
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittämme
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittänne
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittään
Monikon abessiivi
ihmiskeskeisittänsä
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisine
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisineni
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisinesi
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisinemme
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisinenne
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisineen
Monikon komitatiivi
ihmiskeskeisinensä
Komparatiivi
ihmiskeskeisempi
Superlatiivi
ihmiskeskeisin
Monikon akkusatiivi
ihmiskeskeiset
Monikon akkusatiivi
ihmiskeskeiseni
Monikon akkusatiivi
ihmiskeskeisesi
Monikon akkusatiivi
ihmiskeskeisemme
Monikon akkusatiivi
ihmiskeskeisenne
Monikon akkusatiivi
ihmiskeskeisensä
Akkusatiivi
ihmiskeskeiseni
Akkusatiivi
ihmiskeskeisesi
Akkusatiivi
ihmiskeskeisemme
Akkusatiivi
ihmiskeskeisenne
Akkusatiivi
ihmiskeskeisensä
Luokat
Adjektiivit