Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoihmiskeskeisetMonikkoihmiskeskeiseni
MonikkoihmiskeskeisesiMonikkoihmiskeskeisemme
MonikkoihmiskeskeisenneMonikkoihmiskeskeisensä
GenetiiviihmiskeskeisenGenetiiviihmiskeskeiseni
GenetiiviihmiskeskeisesiGenetiiviihmiskeskeisemme
GenetiiviihmiskeskeisenneGenetiiviihmiskeskeisensä
Monikon genetiiviihmiskeskeistenMonikon genetiiviihmiskeskeisien
Monikon genetiiviihmiskeskeisteniMonikon genetiiviihmiskeskeisieni
Monikon genetiiviihmiskeskeistesiMonikon genetiiviihmiskeskeisiesi
Monikon genetiiviihmiskeskeistemmeMonikon genetiiviihmiskeskeisiemme
Monikon genetiiviihmiskeskeistenneMonikon genetiiviihmiskeskeisienne
Monikon genetiiviihmiskeskeistensäMonikon genetiiviihmiskeskeisiensä
PartitiiviihmiskeskeistäPartitiiviihmiskeskeistäni
PartitiiviihmiskeskeistäsiPartitiiviihmiskeskeistämme
PartitiiviihmiskeskeistännePartitiiviihmiskeskeistään
PartitiiviihmiskeskeistänsäMonikon partitiiviihmiskeskeisiä
Monikon partitiiviihmiskeskeisiäniMonikon partitiiviihmiskeskeisiäsi
Monikon partitiiviihmiskeskeisiämmeMonikon partitiiviihmiskeskeisiänne
Monikon partitiiviihmiskeskeisiäänMonikon partitiiviihmiskeskeisiänsä
InessiiviihmiskeskeisessäInessiiviihmiskeskeisessäni
InessiiviihmiskeskeisessäsiInessiiviihmiskeskeisessämme
InessiiviihmiskeskeisessänneInessiiviihmiskeskeisessään
InessiiviihmiskeskeisessänsäMonikon inessiiviihmiskeskeisissä
Monikon inessiiviihmiskeskeisissäniMonikon inessiiviihmiskeskeisissäsi
Monikon inessiiviihmiskeskeisissämmeMonikon inessiiviihmiskeskeisissänne
Monikon inessiiviihmiskeskeisissäänMonikon inessiiviihmiskeskeisissänsä
ElatiiviihmiskeskeisestäElatiiviihmiskeskeisestäni
ElatiiviihmiskeskeisestäsiElatiiviihmiskeskeisestämme
ElatiiviihmiskeskeisestänneElatiiviihmiskeskeisestään
ElatiiviihmiskeskeisestänsäMonikon elatiiviihmiskeskeisistä
Monikon elatiiviihmiskeskeisistäniMonikon elatiiviihmiskeskeisistäsi
Monikon elatiiviihmiskeskeisistämmeMonikon elatiiviihmiskeskeisistänne
Monikon elatiiviihmiskeskeisistäänMonikon elatiiviihmiskeskeisistänsä
IllatiiviihmiskeskeiseenIllatiiviihmiskeskeiseeni
IllatiiviihmiskeskeiseesiIllatiiviihmiskeskeiseemme
IllatiiviihmiskeskeiseenneIllatiiviihmiskeskeiseensä
Monikon illatiiviihmiskeskeisiinMonikon illatiiviihmiskeskeisiini
Monikon illatiiviihmiskeskeisiisiMonikon illatiiviihmiskeskeisiimme
Monikon illatiiviihmiskeskeisiinneMonikon illatiiviihmiskeskeisiinsä
AdessiiviihmiskeskeiselläAdessiiviihmiskeskeiselläni
AdessiiviihmiskeskeiselläsiAdessiiviihmiskeskeisellämme
AdessiiviihmiskeskeisellänneAdessiiviihmiskeskeisellään
AdessiiviihmiskeskeisellänsäMonikon adessiiviihmiskeskeisillä
Monikon adessiiviihmiskeskeisilläniMonikon adessiiviihmiskeskeisilläsi
Monikon adessiiviihmiskeskeisillämmeMonikon adessiiviihmiskeskeisillänne
Monikon adessiiviihmiskeskeisilläänMonikon adessiiviihmiskeskeisillänsä
AblatiiviihmiskeskeiseltäAblatiiviihmiskeskeiseltäni
AblatiiviihmiskeskeiseltäsiAblatiiviihmiskeskeiseltämme
AblatiiviihmiskeskeiseltänneAblatiiviihmiskeskeiseltään
AblatiiviihmiskeskeiseltänsäMonikon ablatiiviihmiskeskeisiltä
Monikon ablatiiviihmiskeskeisiltäniMonikon ablatiiviihmiskeskeisiltäsi
Monikon ablatiiviihmiskeskeisiltämmeMonikon ablatiiviihmiskeskeisiltänne
Monikon ablatiiviihmiskeskeisiltäänMonikon ablatiiviihmiskeskeisiltänsä
AllatiiviihmiskeskeiselleAllatiiviihmiskeskeiselleni
AllatiiviihmiskeskeisellesiAllatiiviihmiskeskeisellemme
AllatiiviihmiskeskeisellenneAllatiiviihmiskeskeiselleen
AllatiiviihmiskeskeisellensäMonikon allatiiviihmiskeskeisille
Monikon allatiiviihmiskeskeisilleniMonikon allatiiviihmiskeskeisillesi
Monikon allatiiviihmiskeskeisillemmeMonikon allatiiviihmiskeskeisillenne
Monikon allatiiviihmiskeskeisilleenMonikon allatiiviihmiskeskeisillensä
EssiiviihmiskeskeisenäEssiiviihmiskeskeisenäni
EssiiviihmiskeskeisenäsiEssiiviihmiskeskeisenämme
EssiiviihmiskeskeisenänneEssiiviihmiskeskeisenään
EssiiviihmiskeskeisenänsäMonikon essiiviihmiskeskeisinä
Monikon essiiviihmiskeskeisinäniMonikon essiiviihmiskeskeisinäsi
Monikon essiiviihmiskeskeisinämmeMonikon essiiviihmiskeskeisinänne
Monikon essiiviihmiskeskeisinäänMonikon essiiviihmiskeskeisinänsä
TranslatiiviihmiskeskeiseksiTranslatiiviihmiskeskeisekseni
TranslatiiviihmiskeskeiseksesiTranslatiiviihmiskeskeiseksemme
TranslatiiviihmiskeskeiseksenneTranslatiiviihmiskeskeisekseen
TranslatiiviihmiskeskeiseksensäMonikon translatiiviihmiskeskeisiksi
Monikon translatiiviihmiskeskeisikseniMonikon translatiiviihmiskeskeisiksesi
Monikon translatiiviihmiskeskeisiksemmeMonikon translatiiviihmiskeskeisiksenne
Monikon translatiiviihmiskeskeisikseenMonikon translatiiviihmiskeskeisiksensä
Monikon instruktiiviihmiskeskeisinAbessiiviihmiskeskeisettä
AbessiiviihmiskeskeisettäniAbessiiviihmiskeskeisettäsi
AbessiiviihmiskeskeisettämmeAbessiiviihmiskeskeisettänne
AbessiiviihmiskeskeisettäänAbessiiviihmiskeskeisettänsä
Monikon abessiiviihmiskeskeisittäMonikon abessiiviihmiskeskeisittäni
Monikon abessiiviihmiskeskeisittäsiMonikon abessiiviihmiskeskeisittämme
Monikon abessiiviihmiskeskeisittänneMonikon abessiiviihmiskeskeisittään
Monikon abessiiviihmiskeskeisittänsäMonikon komitatiiviihmiskeskeisine
Monikon komitatiiviihmiskeskeisineniMonikon komitatiiviihmiskeskeisinesi
Monikon komitatiiviihmiskeskeisinemmeMonikon komitatiiviihmiskeskeisinenne
Monikon komitatiiviihmiskeskeisineenMonikon komitatiiviihmiskeskeisinensä
KomparatiiviihmiskeskeisempiSuperlatiiviihmiskeskeisin
Monikon akkusatiiviihmiskeskeisetMonikon akkusatiiviihmiskeskeiseni
Monikon akkusatiiviihmiskeskeisesiMonikon akkusatiiviihmiskeskeisemme
Monikon akkusatiiviihmiskeskeisenneMonikon akkusatiiviihmiskeskeisensä
AkkusatiiviihmiskeskeiseniAkkusatiiviihmiskeskeisesi
AkkusatiiviihmiskeskeisemmeAkkusatiiviihmiskeskeisenne
Akkusatiiviihmiskeskeisensä

Luokat