Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösKonteksti
Verbit
1.kemia

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensoksidoidunYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensoksidoidut
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesensoksidoituuMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensoksidoidumme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesensoksidoidutteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensoksidoituvat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektioksidoiduinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektioksidoiduit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektioksidoituiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektioksidoiduimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektioksidoiduitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektioksidoituivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensoksidoituisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesensoksidoituisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensoksidoituisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensoksidoituisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesensoksidoituisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensoksidoituisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesensoksidoiduYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensoksidoitukoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensoksidoitukaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesensoksidoitukaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensoksidoitukootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensoksidoitunen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesensoksidoitunetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensoksidoitunee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensoksidoitunemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesensoksidoitunette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensoksidoitunevat

Luokat