Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | -ehtoiset | Monikko | -ehtoiseni |
| Monikko | -ehtoisesi | Monikko | -ehtoisemme |
| Monikko | -ehtoisenne | Monikko | -ehtoisensa |
| Genetiivi | -ehtoisen | Genetiivi | -ehtoiseni |
| Genetiivi | -ehtoisesi | Genetiivi | -ehtoisemme |
| Genetiivi | -ehtoisenne | Genetiivi | -ehtoisensa |
| Monikon genetiivi | -ehtoisten | Monikon genetiivi | -ehtoisien |
| Monikon genetiivi | -ehtoisteni | Monikon genetiivi | -ehtoisieni |
| Monikon genetiivi | -ehtoistesi | Monikon genetiivi | -ehtoisiesi |
| Monikon genetiivi | -ehtoistemme | Monikon genetiivi | -ehtoisiemme |
| Monikon genetiivi | -ehtoistenne | Monikon genetiivi | -ehtoisienne |
| Monikon genetiivi | -ehtoistensa | Monikon genetiivi | -ehtoisiensa |
| Partitiivi | -ehtoista | Partitiivi | -ehtoistani |
| Partitiivi | -ehtoistasi | Partitiivi | -ehtoistamme |
| Partitiivi | -ehtoistanne | Partitiivi | -ehtoistaan |
| Partitiivi | -ehtoistansa | Monikon partitiivi | -ehtoisia |
| Monikon partitiivi | -ehtoisiani | Monikon partitiivi | -ehtoisiasi |
| Monikon partitiivi | -ehtoisiamme | Monikon partitiivi | -ehtoisianne |
| Monikon partitiivi | -ehtoisiaan | Monikon partitiivi | -ehtoisiansa |
| Inessiivi | -ehtoisessa | Inessiivi | -ehtoisessani |
| Inessiivi | -ehtoisessasi | Inessiivi | -ehtoisessamme |
| Inessiivi | -ehtoisessanne | Inessiivi | -ehtoisessaan |
| Inessiivi | -ehtoisessansa | Monikon inessiivi | -ehtoisissa |
| Monikon inessiivi | -ehtoisissani | Monikon inessiivi | -ehtoisissasi |
| Monikon inessiivi | -ehtoisissamme | Monikon inessiivi | -ehtoisissanne |
| Monikon inessiivi | -ehtoisissaan | Monikon inessiivi | -ehtoisissansa |
| Elatiivi | -ehtoisesta | Elatiivi | -ehtoisestani |
| Elatiivi | -ehtoisestasi | Elatiivi | -ehtoisestamme |
| Elatiivi | -ehtoisestanne | Elatiivi | -ehtoisestaan |
| Elatiivi | -ehtoisestansa | Monikon elatiivi | -ehtoisista |
| Monikon elatiivi | -ehtoisistani | Monikon elatiivi | -ehtoisistasi |
| Monikon elatiivi | -ehtoisistamme | Monikon elatiivi | -ehtoisistanne |
| Monikon elatiivi | -ehtoisistaan | Monikon elatiivi | -ehtoisistansa |
| Illatiivi | -ehtoiseen | Illatiivi | -ehtoiseeni |
| Illatiivi | -ehtoiseesi | Illatiivi | -ehtoiseemme |
| Illatiivi | -ehtoiseenne | Illatiivi | -ehtoiseensa |
| Monikon illatiivi | -ehtoisiin | Monikon illatiivi | -ehtoisiini |
| Monikon illatiivi | -ehtoisiisi | Monikon illatiivi | -ehtoisiimme |
| Monikon illatiivi | -ehtoisiinne | Monikon illatiivi | -ehtoisiinsa |
| Adessiivi | -ehtoisella | Adessiivi | -ehtoisellani |
| Adessiivi | -ehtoisellasi | Adessiivi | -ehtoisellamme |
| Adessiivi | -ehtoisellanne | Adessiivi | -ehtoisellaan |
| Adessiivi | -ehtoisellansa | Monikon adessiivi | -ehtoisilla |
| Monikon adessiivi | -ehtoisillani | Monikon adessiivi | -ehtoisillasi |
| Monikon adessiivi | -ehtoisillamme | Monikon adessiivi | -ehtoisillanne |
| Monikon adessiivi | -ehtoisillaan | Monikon adessiivi | -ehtoisillansa |
| Ablatiivi | -ehtoiselta | Ablatiivi | -ehtoiseltani |
| Ablatiivi | -ehtoiseltasi | Ablatiivi | -ehtoiseltamme |
| Ablatiivi | -ehtoiseltanne | Ablatiivi | -ehtoiseltaan |
| Ablatiivi | -ehtoiseltansa | Monikon ablatiivi | -ehtoisilta |
| Monikon ablatiivi | -ehtoisiltani | Monikon ablatiivi | -ehtoisiltasi |
| Monikon ablatiivi | -ehtoisiltamme | Monikon ablatiivi | -ehtoisiltanne |
| Monikon ablatiivi | -ehtoisiltaan | Monikon ablatiivi | -ehtoisiltansa |
| Allatiivi | -ehtoiselle | Allatiivi | -ehtoiselleni |
| Allatiivi | -ehtoisellesi | Allatiivi | -ehtoisellemme |
| Allatiivi | -ehtoisellenne | Allatiivi | -ehtoiselleen |
| Allatiivi | -ehtoisellensa | Monikon allatiivi | -ehtoisille |
| Monikon allatiivi | -ehtoisilleni | Monikon allatiivi | -ehtoisillesi |
| Monikon allatiivi | -ehtoisillemme | Monikon allatiivi | -ehtoisillenne |
| Monikon allatiivi | -ehtoisilleen | Monikon allatiivi | -ehtoisillensa |
| Essiivi | -ehtoisena | Essiivi | -ehtoisenani |
| Essiivi | -ehtoisenasi | Essiivi | -ehtoisenamme |
| Essiivi | -ehtoisenanne | Essiivi | -ehtoisenaan |
| Essiivi | -ehtoisenansa | Monikon essiivi | -ehtoisina |
| Monikon essiivi | -ehtoisinani | Monikon essiivi | -ehtoisinasi |
| Monikon essiivi | -ehtoisinamme | Monikon essiivi | -ehtoisinanne |
| Monikon essiivi | -ehtoisinaan | Monikon essiivi | -ehtoisinansa |
| Translatiivi | -ehtoiseksi | Translatiivi | -ehtoisekseni |
| Translatiivi | -ehtoiseksesi | Translatiivi | -ehtoiseksemme |
| Translatiivi | -ehtoiseksenne | Translatiivi | -ehtoisekseen |
| Translatiivi | -ehtoiseksensa | Monikon translatiivi | -ehtoisiksi |
| Monikon translatiivi | -ehtoisikseni | Monikon translatiivi | -ehtoisiksesi |
| Monikon translatiivi | -ehtoisiksemme | Monikon translatiivi | -ehtoisiksenne |
| Monikon translatiivi | -ehtoisikseen | Monikon translatiivi | -ehtoisiksensa |
| Monikon instruktiivi | -ehtoisin | Abessiivi | -ehtoisetta |
| Abessiivi | -ehtoisettani | Abessiivi | -ehtoisettasi |
| Abessiivi | -ehtoisettamme | Abessiivi | -ehtoisettanne |
| Abessiivi | -ehtoisettaan | Abessiivi | -ehtoisettansa |
| Monikon abessiivi | -ehtoisitta | Monikon abessiivi | -ehtoisittani |
| Monikon abessiivi | -ehtoisittasi | Monikon abessiivi | -ehtoisittamme |
| Monikon abessiivi | -ehtoisittanne | Monikon abessiivi | -ehtoisittaan |
| Monikon abessiivi | -ehtoisittansa | Monikon komitatiivi | -ehtoisine |
| Monikon komitatiivi | -ehtoisineni | Monikon komitatiivi | -ehtoisinesi |
| Monikon komitatiivi | -ehtoisinemme | Monikon komitatiivi | -ehtoisinenne |
| Monikon komitatiivi | -ehtoisineen | Monikon komitatiivi | -ehtoisinensa |
| Monikon akkusatiivi | -ehtoiset | Monikon akkusatiivi | -ehtoiseni |
| Monikon akkusatiivi | -ehtoisesi | Monikon akkusatiivi | -ehtoisemme |
| Monikon akkusatiivi | -ehtoisenne | Monikon akkusatiivi | -ehtoisensa |
| Akkusatiivi | -ehtoiseni | Akkusatiivi | -ehtoisesi |
| Akkusatiivi | -ehtoisemme | Akkusatiivi | -ehtoisenne |
| Akkusatiivi | -ehtoisensa |