Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkougristitGenetiiviugristin
Monikon genetiiviugristienPartitiiviugristia
Monikon partitiiviugristejaInessiiviugristissa
Monikon inessiiviugristeissaElatiiviugristista
Monikon elatiiviugristeistaIllatiiviugristiin
Monikon illatiiviugristeihinAdessiiviugristilla
Monikon adessiiviugristeillaAblatiiviugristilta
Monikon ablatiiviugristeiltaAllatiiviugristille
Monikon allatiiviugristeilleEssiiviugristina
Monikon essiiviugristeinaTranslatiiviugristiksi
Monikon translatiiviugristeiksiMonikon instruktiiviugristein
AbessiiviugristittaMonikon abessiiviugristeitta
Monikon akkusatiiviugristit

Luokat