Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkomaalaamotGenetiivimaalaamon
Monikon genetiivimaalaamojenMonikon genetiivimaalaamoiden
Monikon genetiivimaalaamoittenPartitiivimaalaamoa
Monikon partitiivimaalaamojaMonikon partitiivimaalaamoita
InessiivimaalaamossaMonikon inessiivimaalaamoissa
ElatiivimaalaamostaMonikon elatiivimaalaamoista
IllatiivimaalaamoonMonikon illatiivimaalaamoihin
AdessiivimaalaamollaMonikon adessiivimaalaamoilla
AblatiivimaalaamoltaMonikon ablatiivimaalaamoilta
AllatiivimaalaamolleMonikon allatiivimaalaamoille
EssiivimaalaamonaMonikon essiivimaalaamoina
TranslatiivimaalaamoksiMonikon translatiivimaalaamoiksi
Monikon instruktiivimaalaamoinAbessiivimaalaamotta
Monikon abessiivimaalaamoittaMonikon akkusatiivimaalaamot

Luokat