Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | maahikkaat | Genetiivi | maahikkaan |
| Monikon genetiivi | maahikkaiden | Monikon genetiivi | maahikkaitten |
| Partitiivi | maahikasta | Monikon partitiivi | maahikkaita |
| Inessiivi | maahikkaassa | Monikon inessiivi | maahikkaissa |
| Elatiivi | maahikkaasta | Monikon elatiivi | maahikkaista |
| Illatiivi | maahikkaaseen | Monikon illatiivi | maahikkaisiin |
| Adessiivi | maahikkaalla | Monikon adessiivi | maahikkailla |
| Ablatiivi | maahikkaalta | Monikon ablatiivi | maahikkailta |
| Allatiivi | maahikkaalle | Monikon allatiivi | maahikkaille |
| Essiivi | maahikkaana | Monikon essiivi | maahikkaina |
| Translatiivi | maahikkaaksi | Monikon translatiivi | maahikkaiksi |
| Monikon instruktiivi | maahikkain | Abessiivi | maahikkaatta |
| Monikon abessiivi | maahikkaitta | Monikon akkusatiivi | maahikkaat |