Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkoarmahaisetMonikkoarmahaiseni
MonikkoarmahaisesiMonikkoarmahaisemme
MonikkoarmahaisenneMonikkoarmahaisensa
GenetiiviarmahaisenGenetiiviarmahaiseni
GenetiiviarmahaisesiGenetiiviarmahaisemme
GenetiiviarmahaisenneGenetiiviarmahaisensa
Monikon genetiiviarmahaistenMonikon genetiiviarmahaisien
Monikon genetiiviarmahaisteniMonikon genetiiviarmahaisieni
Monikon genetiiviarmahaistesiMonikon genetiiviarmahaisiesi
Monikon genetiiviarmahaistemmeMonikon genetiiviarmahaisiemme
Monikon genetiiviarmahaistenneMonikon genetiiviarmahaisienne
Monikon genetiiviarmahaistensaMonikon genetiiviarmahaisiensa
PartitiiviarmahaistaPartitiiviarmahaistani
PartitiiviarmahaistasiPartitiiviarmahaistamme
PartitiiviarmahaistannePartitiiviarmahaistaan
PartitiiviarmahaistansaMonikon partitiiviarmahaisia
Monikon partitiiviarmahaisianiMonikon partitiiviarmahaisiasi
Monikon partitiiviarmahaisiammeMonikon partitiiviarmahaisianne
Monikon partitiiviarmahaisiaanMonikon partitiiviarmahaisiansa
InessiiviarmahaisessaInessiiviarmahaisessani
InessiiviarmahaisessasiInessiiviarmahaisessamme
InessiiviarmahaisessanneInessiiviarmahaisessaan
InessiiviarmahaisessansaMonikon inessiiviarmahaisissa
Monikon inessiiviarmahaisissaniMonikon inessiiviarmahaisissasi
Monikon inessiiviarmahaisissammeMonikon inessiiviarmahaisissanne
Monikon inessiiviarmahaisissaanMonikon inessiiviarmahaisissansa
ElatiiviarmahaisestaElatiiviarmahaisestani
ElatiiviarmahaisestasiElatiiviarmahaisestamme
ElatiiviarmahaisestanneElatiiviarmahaisestaan
ElatiiviarmahaisestansaMonikon elatiiviarmahaisista
Monikon elatiiviarmahaisistaniMonikon elatiiviarmahaisistasi
Monikon elatiiviarmahaisistammeMonikon elatiiviarmahaisistanne
Monikon elatiiviarmahaisistaanMonikon elatiiviarmahaisistansa
IllatiiviarmahaiseenIllatiiviarmahaiseeni
IllatiiviarmahaiseesiIllatiiviarmahaiseemme
IllatiiviarmahaiseenneIllatiiviarmahaiseensa
Monikon illatiiviarmahaisiinMonikon illatiiviarmahaisiini
Monikon illatiiviarmahaisiisiMonikon illatiiviarmahaisiimme
Monikon illatiiviarmahaisiinneMonikon illatiiviarmahaisiinsa
AdessiiviarmahaisellaAdessiiviarmahaisellani
AdessiiviarmahaisellasiAdessiiviarmahaisellamme
AdessiiviarmahaisellanneAdessiiviarmahaisellaan
AdessiiviarmahaisellansaMonikon adessiiviarmahaisilla
Monikon adessiiviarmahaisillaniMonikon adessiiviarmahaisillasi
Monikon adessiiviarmahaisillammeMonikon adessiiviarmahaisillanne
Monikon adessiiviarmahaisillaanMonikon adessiiviarmahaisillansa
AblatiiviarmahaiseltaAblatiiviarmahaiseltani
AblatiiviarmahaiseltasiAblatiiviarmahaiseltamme
AblatiiviarmahaiseltanneAblatiiviarmahaiseltaan
AblatiiviarmahaiseltansaMonikon ablatiiviarmahaisilta
Monikon ablatiiviarmahaisiltaniMonikon ablatiiviarmahaisiltasi
Monikon ablatiiviarmahaisiltammeMonikon ablatiiviarmahaisiltanne
Monikon ablatiiviarmahaisiltaanMonikon ablatiiviarmahaisiltansa
AllatiiviarmahaiselleAllatiiviarmahaiselleni
AllatiiviarmahaisellesiAllatiiviarmahaisellemme
AllatiiviarmahaisellenneAllatiiviarmahaiselleen
AllatiiviarmahaisellensaMonikon allatiiviarmahaisille
Monikon allatiiviarmahaisilleniMonikon allatiiviarmahaisillesi
Monikon allatiiviarmahaisillemmeMonikon allatiiviarmahaisillenne
Monikon allatiiviarmahaisilleenMonikon allatiiviarmahaisillensa
EssiiviarmahaisenaEssiiviarmahaisenani
EssiiviarmahaisenasiEssiiviarmahaisenamme
EssiiviarmahaisenanneEssiiviarmahaisenaan
EssiiviarmahaisenansaMonikon essiiviarmahaisina
Monikon essiiviarmahaisinaniMonikon essiiviarmahaisinasi
Monikon essiiviarmahaisinammeMonikon essiiviarmahaisinanne
Monikon essiiviarmahaisinaanMonikon essiiviarmahaisinansa
TranslatiiviarmahaiseksiTranslatiiviarmahaisekseni
TranslatiiviarmahaiseksesiTranslatiiviarmahaiseksemme
TranslatiiviarmahaiseksenneTranslatiiviarmahaisekseen
TranslatiiviarmahaiseksensaMonikon translatiiviarmahaisiksi
Monikon translatiiviarmahaisikseniMonikon translatiiviarmahaisiksesi
Monikon translatiiviarmahaisiksemmeMonikon translatiiviarmahaisiksenne
Monikon translatiiviarmahaisikseenMonikon translatiiviarmahaisiksensa
Monikon instruktiiviarmahaisinAbessiiviarmahaisetta
AbessiiviarmahaisettaniAbessiiviarmahaisettasi
AbessiiviarmahaisettammeAbessiiviarmahaisettanne
AbessiiviarmahaisettaanAbessiiviarmahaisettansa
Monikon abessiiviarmahaisittaMonikon abessiiviarmahaisittani
Monikon abessiiviarmahaisittasiMonikon abessiiviarmahaisittamme
Monikon abessiiviarmahaisittanneMonikon abessiiviarmahaisittaan
Monikon abessiiviarmahaisittansaMonikon komitatiiviarmahaisine
Monikon komitatiiviarmahaisineniMonikon komitatiiviarmahaisinesi
Monikon komitatiiviarmahaisinemmeMonikon komitatiiviarmahaisinenne
Monikon komitatiiviarmahaisineenMonikon komitatiiviarmahaisinensa
KomparatiiviarmahaisempiSuperlatiiviarmahaisin
Monikon akkusatiiviarmahaisetMonikon akkusatiiviarmahaiseni
Monikon akkusatiiviarmahaisesiMonikon akkusatiiviarmahaisemme
Monikon akkusatiiviarmahaisenneMonikon akkusatiiviarmahaisensa
AkkusatiiviarmahaiseniAkkusatiiviarmahaisesi
AkkusatiiviarmahaisemmeAkkusatiiviarmahaisenne
Akkusatiiviarmahaisensa

Luokat