Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | armahaiset | Monikko | armahaiseni |
| Monikko | armahaisesi | Monikko | armahaisemme |
| Monikko | armahaisenne | Monikko | armahaisensa |
| Genetiivi | armahaisen | Genetiivi | armahaiseni |
| Genetiivi | armahaisesi | Genetiivi | armahaisemme |
| Genetiivi | armahaisenne | Genetiivi | armahaisensa |
| Monikon genetiivi | armahaisten | Monikon genetiivi | armahaisien |
| Monikon genetiivi | armahaisteni | Monikon genetiivi | armahaisieni |
| Monikon genetiivi | armahaistesi | Monikon genetiivi | armahaisiesi |
| Monikon genetiivi | armahaistemme | Monikon genetiivi | armahaisiemme |
| Monikon genetiivi | armahaistenne | Monikon genetiivi | armahaisienne |
| Monikon genetiivi | armahaistensa | Monikon genetiivi | armahaisiensa |
| Partitiivi | armahaista | Partitiivi | armahaistani |
| Partitiivi | armahaistasi | Partitiivi | armahaistamme |
| Partitiivi | armahaistanne | Partitiivi | armahaistaan |
| Partitiivi | armahaistansa | Monikon partitiivi | armahaisia |
| Monikon partitiivi | armahaisiani | Monikon partitiivi | armahaisiasi |
| Monikon partitiivi | armahaisiamme | Monikon partitiivi | armahaisianne |
| Monikon partitiivi | armahaisiaan | Monikon partitiivi | armahaisiansa |
| Inessiivi | armahaisessa | Inessiivi | armahaisessani |
| Inessiivi | armahaisessasi | Inessiivi | armahaisessamme |
| Inessiivi | armahaisessanne | Inessiivi | armahaisessaan |
| Inessiivi | armahaisessansa | Monikon inessiivi | armahaisissa |
| Monikon inessiivi | armahaisissani | Monikon inessiivi | armahaisissasi |
| Monikon inessiivi | armahaisissamme | Monikon inessiivi | armahaisissanne |
| Monikon inessiivi | armahaisissaan | Monikon inessiivi | armahaisissansa |
| Elatiivi | armahaisesta | Elatiivi | armahaisestani |
| Elatiivi | armahaisestasi | Elatiivi | armahaisestamme |
| Elatiivi | armahaisestanne | Elatiivi | armahaisestaan |
| Elatiivi | armahaisestansa | Monikon elatiivi | armahaisista |
| Monikon elatiivi | armahaisistani | Monikon elatiivi | armahaisistasi |
| Monikon elatiivi | armahaisistamme | Monikon elatiivi | armahaisistanne |
| Monikon elatiivi | armahaisistaan | Monikon elatiivi | armahaisistansa |
| Illatiivi | armahaiseen | Illatiivi | armahaiseeni |
| Illatiivi | armahaiseesi | Illatiivi | armahaiseemme |
| Illatiivi | armahaiseenne | Illatiivi | armahaiseensa |
| Monikon illatiivi | armahaisiin | Monikon illatiivi | armahaisiini |
| Monikon illatiivi | armahaisiisi | Monikon illatiivi | armahaisiimme |
| Monikon illatiivi | armahaisiinne | Monikon illatiivi | armahaisiinsa |
| Adessiivi | armahaisella | Adessiivi | armahaisellani |
| Adessiivi | armahaisellasi | Adessiivi | armahaisellamme |
| Adessiivi | armahaisellanne | Adessiivi | armahaisellaan |
| Adessiivi | armahaisellansa | Monikon adessiivi | armahaisilla |
| Monikon adessiivi | armahaisillani | Monikon adessiivi | armahaisillasi |
| Monikon adessiivi | armahaisillamme | Monikon adessiivi | armahaisillanne |
| Monikon adessiivi | armahaisillaan | Monikon adessiivi | armahaisillansa |
| Ablatiivi | armahaiselta | Ablatiivi | armahaiseltani |
| Ablatiivi | armahaiseltasi | Ablatiivi | armahaiseltamme |
| Ablatiivi | armahaiseltanne | Ablatiivi | armahaiseltaan |
| Ablatiivi | armahaiseltansa | Monikon ablatiivi | armahaisilta |
| Monikon ablatiivi | armahaisiltani | Monikon ablatiivi | armahaisiltasi |
| Monikon ablatiivi | armahaisiltamme | Monikon ablatiivi | armahaisiltanne |
| Monikon ablatiivi | armahaisiltaan | Monikon ablatiivi | armahaisiltansa |
| Allatiivi | armahaiselle | Allatiivi | armahaiselleni |
| Allatiivi | armahaisellesi | Allatiivi | armahaisellemme |
| Allatiivi | armahaisellenne | Allatiivi | armahaiselleen |
| Allatiivi | armahaisellensa | Monikon allatiivi | armahaisille |
| Monikon allatiivi | armahaisilleni | Monikon allatiivi | armahaisillesi |
| Monikon allatiivi | armahaisillemme | Monikon allatiivi | armahaisillenne |
| Monikon allatiivi | armahaisilleen | Monikon allatiivi | armahaisillensa |
| Essiivi | armahaisena | Essiivi | armahaisenani |
| Essiivi | armahaisenasi | Essiivi | armahaisenamme |
| Essiivi | armahaisenanne | Essiivi | armahaisenaan |
| Essiivi | armahaisenansa | Monikon essiivi | armahaisina |
| Monikon essiivi | armahaisinani | Monikon essiivi | armahaisinasi |
| Monikon essiivi | armahaisinamme | Monikon essiivi | armahaisinanne |
| Monikon essiivi | armahaisinaan | Monikon essiivi | armahaisinansa |
| Translatiivi | armahaiseksi | Translatiivi | armahaisekseni |
| Translatiivi | armahaiseksesi | Translatiivi | armahaiseksemme |
| Translatiivi | armahaiseksenne | Translatiivi | armahaisekseen |
| Translatiivi | armahaiseksensa | Monikon translatiivi | armahaisiksi |
| Monikon translatiivi | armahaisikseni | Monikon translatiivi | armahaisiksesi |
| Monikon translatiivi | armahaisiksemme | Monikon translatiivi | armahaisiksenne |
| Monikon translatiivi | armahaisikseen | Monikon translatiivi | armahaisiksensa |
| Monikon instruktiivi | armahaisin | Abessiivi | armahaisetta |
| Abessiivi | armahaisettani | Abessiivi | armahaisettasi |
| Abessiivi | armahaisettamme | Abessiivi | armahaisettanne |
| Abessiivi | armahaisettaan | Abessiivi | armahaisettansa |
| Monikon abessiivi | armahaisitta | Monikon abessiivi | armahaisittani |
| Monikon abessiivi | armahaisittasi | Monikon abessiivi | armahaisittamme |
| Monikon abessiivi | armahaisittanne | Monikon abessiivi | armahaisittaan |
| Monikon abessiivi | armahaisittansa | Monikon komitatiivi | armahaisine |
| Monikon komitatiivi | armahaisineni | Monikon komitatiivi | armahaisinesi |
| Monikon komitatiivi | armahaisinemme | Monikon komitatiivi | armahaisinenne |
| Monikon komitatiivi | armahaisineen | Monikon komitatiivi | armahaisinensa |
| Komparatiivi | armahaisempi | Superlatiivi | armahaisin |
| Monikon akkusatiivi | armahaiset | Monikon akkusatiivi | armahaiseni |
| Monikon akkusatiivi | armahaisesi | Monikon akkusatiivi | armahaisemme |
| Monikon akkusatiivi | armahaisenne | Monikon akkusatiivi | armahaisensa |
| Akkusatiivi | armahaiseni | Akkusatiivi | armahaisesi |
| Akkusatiivi | armahaisemme | Akkusatiivi | armahaisenne |
| Akkusatiivi | armahaisensa |