Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoarabistitGenetiiviarabistin
Monikon genetiiviarabistienPartitiiviarabistia
Monikon partitiiviarabistejaInessiiviarabistissa
Monikon inessiiviarabisteissaElatiiviarabistista
Monikon elatiiviarabisteistaIllatiiviarabistiin
Monikon illatiiviarabisteihinAdessiiviarabistilla
Monikon adessiiviarabisteillaAblatiiviarabistilta
Monikon ablatiiviarabisteiltaAllatiiviarabistille
Monikon allatiiviarabisteilleEssiiviarabistina
Monikon essiiviarabisteinaTranslatiiviarabistiksi
Monikon translatiiviarabisteiksiMonikon instruktiiviarabistein
AbessiiviarabistittaMonikon abessiiviarabisteitta
Monikon akkusatiiviarabistit

Luokat