Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
animal
US
Taivutusmuodot
Monikko
animaaliset
Monikko
animaaliseni
Monikko
animaalisesi
Monikko
animaalisemme
Monikko
animaalisenne
Monikko
animaalisensa
Genetiivi
animaalisen
Genetiivi
animaaliseni
Genetiivi
animaalisesi
Genetiivi
animaalisemme
Genetiivi
animaalisenne
Genetiivi
animaalisensa
Monikon genetiivi
animaalisten
Monikon genetiivi
animaalisien
Monikon genetiivi
animaalisteni
Monikon genetiivi
animaalisieni
Monikon genetiivi
animaalistesi
Monikon genetiivi
animaalisiesi
Monikon genetiivi
animaalistemme
Monikon genetiivi
animaalisiemme
Monikon genetiivi
animaalistenne
Monikon genetiivi
animaalisienne
Monikon genetiivi
animaalistensa
Monikon genetiivi
animaalisiensa
Partitiivi
animaalista
Partitiivi
animaalistani
Partitiivi
animaalistasi
Partitiivi
animaalistamme
Partitiivi
animaalistanne
Partitiivi
animaalistaan
Partitiivi
animaalistansa
Monikon partitiivi
animaalisia
Monikon partitiivi
animaalisiani
Monikon partitiivi
animaalisiasi
Monikon partitiivi
animaalisiamme
Monikon partitiivi
animaalisianne
Monikon partitiivi
animaalisiaan
Monikon partitiivi
animaalisiansa
Inessiivi
animaalisessa
Inessiivi
animaalisessani
Inessiivi
animaalisessasi
Inessiivi
animaalisessamme
Inessiivi
animaalisessanne
Inessiivi
animaalisessaan
Inessiivi
animaalisessansa
Monikon inessiivi
animaalisissa
Monikon inessiivi
animaalisissani
Monikon inessiivi
animaalisissasi
Monikon inessiivi
animaalisissamme
Monikon inessiivi
animaalisissanne
Monikon inessiivi
animaalisissaan
Monikon inessiivi
animaalisissansa
Elatiivi
animaalisesta
Elatiivi
animaalisestani
Elatiivi
animaalisestasi
Elatiivi
animaalisestamme
Elatiivi
animaalisestanne
Elatiivi
animaalisestaan
Elatiivi
animaalisestansa
Monikon elatiivi
animaalisista
Monikon elatiivi
animaalisistani
Monikon elatiivi
animaalisistasi
Monikon elatiivi
animaalisistamme
Monikon elatiivi
animaalisistanne
Monikon elatiivi
animaalisistaan
Monikon elatiivi
animaalisistansa
Illatiivi
animaaliseen
Illatiivi
animaaliseeni
Illatiivi
animaaliseesi
Illatiivi
animaaliseemme
Illatiivi
animaaliseenne
Illatiivi
animaaliseensa
Monikon illatiivi
animaalisiin
Monikon illatiivi
animaalisiini
Monikon illatiivi
animaalisiisi
Monikon illatiivi
animaalisiimme
Monikon illatiivi
animaalisiinne
Monikon illatiivi
animaalisiinsa
Adessiivi
animaalisella
Adessiivi
animaalisellani
Adessiivi
animaalisellasi
Adessiivi
animaalisellamme
Adessiivi
animaalisellanne
Adessiivi
animaalisellaan
Adessiivi
animaalisellansa
Monikon adessiivi
animaalisilla
Monikon adessiivi
animaalisillani
Monikon adessiivi
animaalisillasi
Monikon adessiivi
animaalisillamme
Monikon adessiivi
animaalisillanne
Monikon adessiivi
animaalisillaan
Monikon adessiivi
animaalisillansa
Ablatiivi
animaaliselta
Ablatiivi
animaaliseltani
Ablatiivi
animaaliseltasi
Ablatiivi
animaaliseltamme
Ablatiivi
animaaliseltanne
Ablatiivi
animaaliseltaan
Ablatiivi
animaaliseltansa
Monikon ablatiivi
animaalisilta
Monikon ablatiivi
animaalisiltani
Monikon ablatiivi
animaalisiltasi
Monikon ablatiivi
animaalisiltamme
Monikon ablatiivi
animaalisiltanne
Monikon ablatiivi
animaalisiltaan
Monikon ablatiivi
animaalisiltansa
Allatiivi
animaaliselle
Allatiivi
animaaliselleni
Allatiivi
animaalisellesi
Allatiivi
animaalisellemme
Allatiivi
animaalisellenne
Allatiivi
animaaliselleen
Allatiivi
animaalisellensa
Monikon allatiivi
animaalisille
Monikon allatiivi
animaalisilleni
Monikon allatiivi
animaalisillesi
Monikon allatiivi
animaalisillemme
Monikon allatiivi
animaalisillenne
Monikon allatiivi
animaalisilleen
Monikon allatiivi
animaalisillensa
Essiivi
animaalisena
Essiivi
animaalisenani
Essiivi
animaalisenasi
Essiivi
animaalisenamme
Essiivi
animaalisenanne
Essiivi
animaalisenaan
Essiivi
animaalisenansa
Monikon essiivi
animaalisina
Monikon essiivi
animaalisinani
Monikon essiivi
animaalisinasi
Monikon essiivi
animaalisinamme
Monikon essiivi
animaalisinanne
Monikon essiivi
animaalisinaan
Monikon essiivi
animaalisinansa
Translatiivi
animaaliseksi
Translatiivi
animaalisekseni
Translatiivi
animaaliseksesi
Translatiivi
animaaliseksemme
Translatiivi
animaaliseksenne
Translatiivi
animaalisekseen
Translatiivi
animaaliseksensa
Monikon translatiivi
animaalisiksi
Monikon translatiivi
animaalisikseni
Monikon translatiivi
animaalisiksesi
Monikon translatiivi
animaalisiksemme
Monikon translatiivi
animaalisiksenne
Monikon translatiivi
animaalisikseen
Monikon translatiivi
animaalisiksensa
Monikon instruktiivi
animaalisin
Abessiivi
animaalisetta
Abessiivi
animaalisettani
Abessiivi
animaalisettasi
Abessiivi
animaalisettamme
Abessiivi
animaalisettanne
Abessiivi
animaalisettaan
Abessiivi
animaalisettansa
Monikon abessiivi
animaalisitta
Monikon abessiivi
animaalisittani
Monikon abessiivi
animaalisittasi
Monikon abessiivi
animaalisittamme
Monikon abessiivi
animaalisittanne
Monikon abessiivi
animaalisittaan
Monikon abessiivi
animaalisittansa
Monikon komitatiivi
animaalisine
Monikon komitatiivi
animaalisineni
Monikon komitatiivi
animaalisinesi
Monikon komitatiivi
animaalisinemme
Monikon komitatiivi
animaalisinenne
Monikon komitatiivi
animaalisineen
Monikon komitatiivi
animaalisinensa
Komparatiivi
animaalisempi
Superlatiivi
animaalisin
Monikon akkusatiivi
animaaliset
Monikon akkusatiivi
animaaliseni
Monikon akkusatiivi
animaalisesi
Monikon akkusatiivi
animaalisemme
Monikon akkusatiivi
animaalisenne
Monikon akkusatiivi
animaalisensa
Akkusatiivi
animaaliseni
Akkusatiivi
animaalisesi
Akkusatiivi
animaalisemme
Akkusatiivi
animaalisenne
Akkusatiivi
animaalisensa
Luokat
Adjektiivit