Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoaniititGenetiivianiitin
Monikon genetiivianiittienPartitiivianiittia
Monikon partitiivianiittejaInessiivianiitissa
Monikon inessiivianiiteissaElatiivianiitista
Monikon elatiivianiiteistaIllatiivianiittiin
Monikon illatiivianiitteihinAdessiivianiitilla
Monikon adessiivianiiteillaAblatiivianiitilta
Monikon ablatiivianiiteiltaAllatiivianiitille
Monikon allatiivianiiteilleEssiivianiittina
Monikon essiivianiitteinaTranslatiivianiitiksi
Monikon translatiivianiiteiksiMonikon instruktiivianiitein
AbessiivianiitittaMonikon abessiivianiiteitta
Monikon akkusatiivianiitit

Luokat