Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantianamnestic

Taivutusmuodot

MonikkoanamnestisetMonikkoanamnestiseni
MonikkoanamnestisesiMonikkoanamnestisemme
MonikkoanamnestisenneMonikkoanamnestisensa
GenetiivianamnestisenGenetiivianamnestiseni
GenetiivianamnestisesiGenetiivianamnestisemme
GenetiivianamnestisenneGenetiivianamnestisensa
Monikon genetiivianamnestistenMonikon genetiivianamnestisien
Monikon genetiivianamnestisteniMonikon genetiivianamnestisieni
Monikon genetiivianamnestistesiMonikon genetiivianamnestisiesi
Monikon genetiivianamnestistemmeMonikon genetiivianamnestisiemme
Monikon genetiivianamnestistenneMonikon genetiivianamnestisienne
Monikon genetiivianamnestistensaMonikon genetiivianamnestisiensa
PartitiivianamnestistaPartitiivianamnestistani
PartitiivianamnestistasiPartitiivianamnestistamme
PartitiivianamnestistannePartitiivianamnestistaan
PartitiivianamnestistansaMonikon partitiivianamnestisia
Monikon partitiivianamnestisianiMonikon partitiivianamnestisiasi
Monikon partitiivianamnestisiammeMonikon partitiivianamnestisianne
Monikon partitiivianamnestisiaanMonikon partitiivianamnestisiansa
InessiivianamnestisessaInessiivianamnestisessani
InessiivianamnestisessasiInessiivianamnestisessamme
InessiivianamnestisessanneInessiivianamnestisessaan
InessiivianamnestisessansaMonikon inessiivianamnestisissa
Monikon inessiivianamnestisissaniMonikon inessiivianamnestisissasi
Monikon inessiivianamnestisissammeMonikon inessiivianamnestisissanne
Monikon inessiivianamnestisissaanMonikon inessiivianamnestisissansa
ElatiivianamnestisestaElatiivianamnestisestani
ElatiivianamnestisestasiElatiivianamnestisestamme
ElatiivianamnestisestanneElatiivianamnestisestaan
ElatiivianamnestisestansaMonikon elatiivianamnestisista
Monikon elatiivianamnestisistaniMonikon elatiivianamnestisistasi
Monikon elatiivianamnestisistammeMonikon elatiivianamnestisistanne
Monikon elatiivianamnestisistaanMonikon elatiivianamnestisistansa
IllatiivianamnestiseenIllatiivianamnestiseeni
IllatiivianamnestiseesiIllatiivianamnestiseemme
IllatiivianamnestiseenneIllatiivianamnestiseensa
Monikon illatiivianamnestisiinMonikon illatiivianamnestisiini
Monikon illatiivianamnestisiisiMonikon illatiivianamnestisiimme
Monikon illatiivianamnestisiinneMonikon illatiivianamnestisiinsa
AdessiivianamnestisellaAdessiivianamnestisellani
AdessiivianamnestisellasiAdessiivianamnestisellamme
AdessiivianamnestisellanneAdessiivianamnestisellaan
AdessiivianamnestisellansaMonikon adessiivianamnestisilla
Monikon adessiivianamnestisillaniMonikon adessiivianamnestisillasi
Monikon adessiivianamnestisillammeMonikon adessiivianamnestisillanne
Monikon adessiivianamnestisillaanMonikon adessiivianamnestisillansa
AblatiivianamnestiseltaAblatiivianamnestiseltani
AblatiivianamnestiseltasiAblatiivianamnestiseltamme
AblatiivianamnestiseltanneAblatiivianamnestiseltaan
AblatiivianamnestiseltansaMonikon ablatiivianamnestisilta
Monikon ablatiivianamnestisiltaniMonikon ablatiivianamnestisiltasi
Monikon ablatiivianamnestisiltammeMonikon ablatiivianamnestisiltanne
Monikon ablatiivianamnestisiltaanMonikon ablatiivianamnestisiltansa
AllatiivianamnestiselleAllatiivianamnestiselleni
AllatiivianamnestisellesiAllatiivianamnestisellemme
AllatiivianamnestisellenneAllatiivianamnestiselleen
AllatiivianamnestisellensaMonikon allatiivianamnestisille
Monikon allatiivianamnestisilleniMonikon allatiivianamnestisillesi
Monikon allatiivianamnestisillemmeMonikon allatiivianamnestisillenne
Monikon allatiivianamnestisilleenMonikon allatiivianamnestisillensa
EssiivianamnestisenaEssiivianamnestisenani
EssiivianamnestisenasiEssiivianamnestisenamme
EssiivianamnestisenanneEssiivianamnestisenaan
EssiivianamnestisenansaMonikon essiivianamnestisina
Monikon essiivianamnestisinaniMonikon essiivianamnestisinasi
Monikon essiivianamnestisinammeMonikon essiivianamnestisinanne
Monikon essiivianamnestisinaanMonikon essiivianamnestisinansa
TranslatiivianamnestiseksiTranslatiivianamnestisekseni
TranslatiivianamnestiseksesiTranslatiivianamnestiseksemme
TranslatiivianamnestiseksenneTranslatiivianamnestisekseen
TranslatiivianamnestiseksensaMonikon translatiivianamnestisiksi
Monikon translatiivianamnestisikseniMonikon translatiivianamnestisiksesi
Monikon translatiivianamnestisiksemmeMonikon translatiivianamnestisiksenne
Monikon translatiivianamnestisikseenMonikon translatiivianamnestisiksensa
Monikon instruktiivianamnestisinAbessiivianamnestisetta
AbessiivianamnestisettaniAbessiivianamnestisettasi
AbessiivianamnestisettammeAbessiivianamnestisettanne
AbessiivianamnestisettaanAbessiivianamnestisettansa
Monikon abessiivianamnestisittaMonikon abessiivianamnestisittani
Monikon abessiivianamnestisittasiMonikon abessiivianamnestisittamme
Monikon abessiivianamnestisittanneMonikon abessiivianamnestisittaan
Monikon abessiivianamnestisittansaMonikon komitatiivianamnestisine
Monikon komitatiivianamnestisineniMonikon komitatiivianamnestisinesi
Monikon komitatiivianamnestisinemmeMonikon komitatiivianamnestisinenne
Monikon komitatiivianamnestisineenMonikon komitatiivianamnestisinensa
KomparatiivianamnestisempiSuperlatiivianamnestisin
Monikon akkusatiivianamnestisetMonikon akkusatiivianamnestiseni
Monikon akkusatiivianamnestisesiMonikon akkusatiivianamnestisemme
Monikon akkusatiivianamnestisenneMonikon akkusatiivianamnestisensa
AkkusatiivianamnestiseniAkkusatiivianamnestisesi
AkkusatiivianamnestisemmeAkkusatiivianamnestisenne
Akkusatiivianamnestisensa

Luokat