Sanakirja.org
Dark Mode
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
anamnestic
Taivutusmuodot
Monikko
anamnestiset
Monikko
anamnestiseni
Monikko
anamnestisesi
Monikko
anamnestisemme
Monikko
anamnestisenne
Monikko
anamnestisensa
Genetiivi
anamnestisen
Genetiivi
anamnestiseni
Genetiivi
anamnestisesi
Genetiivi
anamnestisemme
Genetiivi
anamnestisenne
Genetiivi
anamnestisensa
Monikon genetiivi
anamnestisten
Monikon genetiivi
anamnestisien
Monikon genetiivi
anamnestisteni
Monikon genetiivi
anamnestisieni
Monikon genetiivi
anamnestistesi
Monikon genetiivi
anamnestisiesi
Monikon genetiivi
anamnestistemme
Monikon genetiivi
anamnestisiemme
Monikon genetiivi
anamnestistenne
Monikon genetiivi
anamnestisienne
Monikon genetiivi
anamnestistensa
Monikon genetiivi
anamnestisiensa
Partitiivi
anamnestista
Partitiivi
anamnestistani
Partitiivi
anamnestistasi
Partitiivi
anamnestistamme
Partitiivi
anamnestistanne
Partitiivi
anamnestistaan
Partitiivi
anamnestistansa
Monikon partitiivi
anamnestisia
Monikon partitiivi
anamnestisiani
Monikon partitiivi
anamnestisiasi
Monikon partitiivi
anamnestisiamme
Monikon partitiivi
anamnestisianne
Monikon partitiivi
anamnestisiaan
Monikon partitiivi
anamnestisiansa
Inessiivi
anamnestisessa
Inessiivi
anamnestisessani
Inessiivi
anamnestisessasi
Inessiivi
anamnestisessamme
Inessiivi
anamnestisessanne
Inessiivi
anamnestisessaan
Inessiivi
anamnestisessansa
Monikon inessiivi
anamnestisissa
Monikon inessiivi
anamnestisissani
Monikon inessiivi
anamnestisissasi
Monikon inessiivi
anamnestisissamme
Monikon inessiivi
anamnestisissanne
Monikon inessiivi
anamnestisissaan
Monikon inessiivi
anamnestisissansa
Elatiivi
anamnestisesta
Elatiivi
anamnestisestani
Elatiivi
anamnestisestasi
Elatiivi
anamnestisestamme
Elatiivi
anamnestisestanne
Elatiivi
anamnestisestaan
Elatiivi
anamnestisestansa
Monikon elatiivi
anamnestisista
Monikon elatiivi
anamnestisistani
Monikon elatiivi
anamnestisistasi
Monikon elatiivi
anamnestisistamme
Monikon elatiivi
anamnestisistanne
Monikon elatiivi
anamnestisistaan
Monikon elatiivi
anamnestisistansa
Illatiivi
anamnestiseen
Illatiivi
anamnestiseeni
Illatiivi
anamnestiseesi
Illatiivi
anamnestiseemme
Illatiivi
anamnestiseenne
Illatiivi
anamnestiseensa
Monikon illatiivi
anamnestisiin
Monikon illatiivi
anamnestisiini
Monikon illatiivi
anamnestisiisi
Monikon illatiivi
anamnestisiimme
Monikon illatiivi
anamnestisiinne
Monikon illatiivi
anamnestisiinsa
Adessiivi
anamnestisella
Adessiivi
anamnestisellani
Adessiivi
anamnestisellasi
Adessiivi
anamnestisellamme
Adessiivi
anamnestisellanne
Adessiivi
anamnestisellaan
Adessiivi
anamnestisellansa
Monikon adessiivi
anamnestisilla
Monikon adessiivi
anamnestisillani
Monikon adessiivi
anamnestisillasi
Monikon adessiivi
anamnestisillamme
Monikon adessiivi
anamnestisillanne
Monikon adessiivi
anamnestisillaan
Monikon adessiivi
anamnestisillansa
Ablatiivi
anamnestiselta
Ablatiivi
anamnestiseltani
Ablatiivi
anamnestiseltasi
Ablatiivi
anamnestiseltamme
Ablatiivi
anamnestiseltanne
Ablatiivi
anamnestiseltaan
Ablatiivi
anamnestiseltansa
Monikon ablatiivi
anamnestisilta
Monikon ablatiivi
anamnestisiltani
Monikon ablatiivi
anamnestisiltasi
Monikon ablatiivi
anamnestisiltamme
Monikon ablatiivi
anamnestisiltanne
Monikon ablatiivi
anamnestisiltaan
Monikon ablatiivi
anamnestisiltansa
Allatiivi
anamnestiselle
Allatiivi
anamnestiselleni
Allatiivi
anamnestisellesi
Allatiivi
anamnestisellemme
Allatiivi
anamnestisellenne
Allatiivi
anamnestiselleen
Allatiivi
anamnestisellensa
Monikon allatiivi
anamnestisille
Monikon allatiivi
anamnestisilleni
Monikon allatiivi
anamnestisillesi
Monikon allatiivi
anamnestisillemme
Monikon allatiivi
anamnestisillenne
Monikon allatiivi
anamnestisilleen
Monikon allatiivi
anamnestisillensa
Essiivi
anamnestisena
Essiivi
anamnestisenani
Essiivi
anamnestisenasi
Essiivi
anamnestisenamme
Essiivi
anamnestisenanne
Essiivi
anamnestisenaan
Essiivi
anamnestisenansa
Monikon essiivi
anamnestisina
Monikon essiivi
anamnestisinani
Monikon essiivi
anamnestisinasi
Monikon essiivi
anamnestisinamme
Monikon essiivi
anamnestisinanne
Monikon essiivi
anamnestisinaan
Monikon essiivi
anamnestisinansa
Translatiivi
anamnestiseksi
Translatiivi
anamnestisekseni
Translatiivi
anamnestiseksesi
Translatiivi
anamnestiseksemme
Translatiivi
anamnestiseksenne
Translatiivi
anamnestisekseen
Translatiivi
anamnestiseksensa
Monikon translatiivi
anamnestisiksi
Monikon translatiivi
anamnestisikseni
Monikon translatiivi
anamnestisiksesi
Monikon translatiivi
anamnestisiksemme
Monikon translatiivi
anamnestisiksenne
Monikon translatiivi
anamnestisikseen
Monikon translatiivi
anamnestisiksensa
Monikon instruktiivi
anamnestisin
Abessiivi
anamnestisetta
Abessiivi
anamnestisettani
Abessiivi
anamnestisettasi
Abessiivi
anamnestisettamme
Abessiivi
anamnestisettanne
Abessiivi
anamnestisettaan
Abessiivi
anamnestisettansa
Monikon abessiivi
anamnestisitta
Monikon abessiivi
anamnestisittani
Monikon abessiivi
anamnestisittasi
Monikon abessiivi
anamnestisittamme
Monikon abessiivi
anamnestisittanne
Monikon abessiivi
anamnestisittaan
Monikon abessiivi
anamnestisittansa
Monikon komitatiivi
anamnestisine
Monikon komitatiivi
anamnestisineni
Monikon komitatiivi
anamnestisinesi
Monikon komitatiivi
anamnestisinemme
Monikon komitatiivi
anamnestisinenne
Monikon komitatiivi
anamnestisineen
Monikon komitatiivi
anamnestisinensa
Komparatiivi
anamnestisempi
Superlatiivi
anamnestisin
Monikon akkusatiivi
anamnestiset
Monikon akkusatiivi
anamnestiseni
Monikon akkusatiivi
anamnestisesi
Monikon akkusatiivi
anamnestisemme
Monikon akkusatiivi
anamnestisenne
Monikon akkusatiivi
anamnestisensa
Akkusatiivi
anamnestiseni
Akkusatiivi
anamnestisesi
Akkusatiivi
anamnestisemme
Akkusatiivi
anamnestisenne
Akkusatiivi
anamnestisensa
Luokat
Adjektiivit