Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoammennuksetGenetiiviammennuksen
Monikon genetiiviammennustenMonikon genetiiviammennuksien
PartitiiviammennustaMonikon partitiiviammennuksia
InessiiviammennuksessaMonikon inessiiviammennuksissa
ElatiiviammennuksestaMonikon elatiiviammennuksista
IllatiiviammennukseenMonikon illatiiviammennuksiin
AdessiiviammennuksellaMonikon adessiiviammennuksilla
AblatiiviammennukseltaMonikon ablatiiviammennuksilta
AllatiiviammennukselleMonikon allatiiviammennuksille
EssiiviammennuksenaMonikon essiiviammennuksina
TranslatiiviammennukseksiMonikon translatiiviammennuksiksi
Monikon instruktiiviammennuksinAbessiiviammennuksetta
Monikon abessiiviammennuksittaMonikon akkusatiiviammennukset

Luokat