Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈɑlisteinen/
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoalisteisetMonikkoalisteiseni
MonikkoalisteisesiMonikkoalisteisemme
MonikkoalisteisenneMonikkoalisteisensa
GenetiivialisteisenGenetiivialisteiseni
GenetiivialisteisesiGenetiivialisteisemme
GenetiivialisteisenneGenetiivialisteisensa
Monikon genetiivialisteistenMonikon genetiivialisteisien
Monikon genetiivialisteisteniMonikon genetiivialisteisieni
Monikon genetiivialisteistesiMonikon genetiivialisteisiesi
Monikon genetiivialisteistemmeMonikon genetiivialisteisiemme
Monikon genetiivialisteistenneMonikon genetiivialisteisienne
Monikon genetiivialisteistensaMonikon genetiivialisteisiensa
PartitiivialisteistaPartitiivialisteistani
PartitiivialisteistasiPartitiivialisteistamme
PartitiivialisteistannePartitiivialisteistaan
PartitiivialisteistansaMonikon partitiivialisteisia
Monikon partitiivialisteisianiMonikon partitiivialisteisiasi
Monikon partitiivialisteisiammeMonikon partitiivialisteisianne
Monikon partitiivialisteisiaanMonikon partitiivialisteisiansa
InessiivialisteisessaInessiivialisteisessani
InessiivialisteisessasiInessiivialisteisessamme
InessiivialisteisessanneInessiivialisteisessaan
InessiivialisteisessansaMonikon inessiivialisteisissa
Monikon inessiivialisteisissaniMonikon inessiivialisteisissasi
Monikon inessiivialisteisissammeMonikon inessiivialisteisissanne
Monikon inessiivialisteisissaanMonikon inessiivialisteisissansa
ElatiivialisteisestaElatiivialisteisestani
ElatiivialisteisestasiElatiivialisteisestamme
ElatiivialisteisestanneElatiivialisteisestaan
ElatiivialisteisestansaMonikon elatiivialisteisista
Monikon elatiivialisteisistaniMonikon elatiivialisteisistasi
Monikon elatiivialisteisistammeMonikon elatiivialisteisistanne
Monikon elatiivialisteisistaanMonikon elatiivialisteisistansa
IllatiivialisteiseenIllatiivialisteiseeni
IllatiivialisteiseesiIllatiivialisteiseemme
IllatiivialisteiseenneIllatiivialisteiseensa
Monikon illatiivialisteisiinMonikon illatiivialisteisiini
Monikon illatiivialisteisiisiMonikon illatiivialisteisiimme
Monikon illatiivialisteisiinneMonikon illatiivialisteisiinsa
AdessiivialisteisellaAdessiivialisteisellani
AdessiivialisteisellasiAdessiivialisteisellamme
AdessiivialisteisellanneAdessiivialisteisellaan
AdessiivialisteisellansaMonikon adessiivialisteisilla
Monikon adessiivialisteisillaniMonikon adessiivialisteisillasi
Monikon adessiivialisteisillammeMonikon adessiivialisteisillanne
Monikon adessiivialisteisillaanMonikon adessiivialisteisillansa
AblatiivialisteiseltaAblatiivialisteiseltani
AblatiivialisteiseltasiAblatiivialisteiseltamme
AblatiivialisteiseltanneAblatiivialisteiseltaan
AblatiivialisteiseltansaMonikon ablatiivialisteisilta
Monikon ablatiivialisteisiltaniMonikon ablatiivialisteisiltasi
Monikon ablatiivialisteisiltammeMonikon ablatiivialisteisiltanne
Monikon ablatiivialisteisiltaanMonikon ablatiivialisteisiltansa
AllatiivialisteiselleAllatiivialisteiselleni
AllatiivialisteisellesiAllatiivialisteisellemme
AllatiivialisteisellenneAllatiivialisteiselleen
AllatiivialisteisellensaMonikon allatiivialisteisille
Monikon allatiivialisteisilleniMonikon allatiivialisteisillesi
Monikon allatiivialisteisillemmeMonikon allatiivialisteisillenne
Monikon allatiivialisteisilleenMonikon allatiivialisteisillensa
EssiivialisteisenaEssiivialisteisenani
EssiivialisteisenasiEssiivialisteisenamme
EssiivialisteisenanneEssiivialisteisenaan
EssiivialisteisenansaMonikon essiivialisteisina
Monikon essiivialisteisinaniMonikon essiivialisteisinasi
Monikon essiivialisteisinammeMonikon essiivialisteisinanne
Monikon essiivialisteisinaanMonikon essiivialisteisinansa
TranslatiivialisteiseksiTranslatiivialisteisekseni
TranslatiivialisteiseksesiTranslatiivialisteiseksemme
TranslatiivialisteiseksenneTranslatiivialisteisekseen
TranslatiivialisteiseksensaMonikon translatiivialisteisiksi
Monikon translatiivialisteisikseniMonikon translatiivialisteisiksesi
Monikon translatiivialisteisiksemmeMonikon translatiivialisteisiksenne
Monikon translatiivialisteisikseenMonikon translatiivialisteisiksensa
Monikon instruktiivialisteisinAbessiivialisteisetta
AbessiivialisteisettaniAbessiivialisteisettasi
AbessiivialisteisettammeAbessiivialisteisettanne
AbessiivialisteisettaanAbessiivialisteisettansa
Monikon abessiivialisteisittaMonikon abessiivialisteisittani
Monikon abessiivialisteisittasiMonikon abessiivialisteisittamme
Monikon abessiivialisteisittanneMonikon abessiivialisteisittaan
Monikon abessiivialisteisittansaMonikon komitatiivialisteisine
Monikon komitatiivialisteisineniMonikon komitatiivialisteisinesi
Monikon komitatiivialisteisinemmeMonikon komitatiivialisteisinenne
Monikon komitatiivialisteisineenMonikon komitatiivialisteisinensa
Monikon akkusatiivialisteisetMonikon akkusatiivialisteiseni
Monikon akkusatiivialisteisesiMonikon akkusatiivialisteisemme
Monikon akkusatiivialisteisenneMonikon akkusatiivialisteisensa
AkkusatiivialisteiseniAkkusatiivialisteisesi
AkkusatiivialisteisemmeAkkusatiivialisteisenne
Akkusatiivialisteisensa