Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantifold-down

Taivutusmuodot

MonikkoalaslaskettavatMonikkoalaslaskettavani
MonikkoalaslaskettavasiMonikkoalaslaskettavamme
MonikkoalaslaskettavanneMonikkoalaslaskettavansa
GenetiivialaslaskettavanGenetiivialaslaskettavani
GenetiivialaslaskettavasiGenetiivialaslaskettavamme
GenetiivialaslaskettavanneGenetiivialaslaskettavansa
Monikon genetiivialaslaskettavienMonikon genetiivialaslaskettavieni
Monikon genetiivialaslaskettaviesiMonikon genetiivialaslaskettaviemme
Monikon genetiivialaslaskettavienneMonikon genetiivialaslaskettaviensa
PartitiivialaslaskettavaaPartitiivialaslaskettavaani
PartitiivialaslaskettavaasiPartitiivialaslaskettavaamme
PartitiivialaslaskettavaannePartitiivialaslaskettavaansa
Monikon partitiivialaslaskettaviaMonikon partitiivialaslaskettaviani
Monikon partitiivialaslaskettaviasiMonikon partitiivialaslaskettaviamme
Monikon partitiivialaslaskettavianneMonikon partitiivialaslaskettaviaan
Monikon partitiivialaslaskettaviansaInessiivialaslaskettavassa
InessiivialaslaskettavassaniInessiivialaslaskettavassasi
InessiivialaslaskettavassammeInessiivialaslaskettavassanne
InessiivialaslaskettavassaanInessiivialaslaskettavassansa
Monikon inessiivialaslaskettavissaMonikon inessiivialaslaskettavissani
Monikon inessiivialaslaskettavissasiMonikon inessiivialaslaskettavissamme
Monikon inessiivialaslaskettavissanneMonikon inessiivialaslaskettavissaan
Monikon inessiivialaslaskettavissansaElatiivialaslaskettavasta
ElatiivialaslaskettavastaniElatiivialaslaskettavastasi
ElatiivialaslaskettavastammeElatiivialaslaskettavastanne
ElatiivialaslaskettavastaanElatiivialaslaskettavastansa
Monikon elatiivialaslaskettavistaMonikon elatiivialaslaskettavistani
Monikon elatiivialaslaskettavistasiMonikon elatiivialaslaskettavistamme
Monikon elatiivialaslaskettavistanneMonikon elatiivialaslaskettavistaan
Monikon elatiivialaslaskettavistansaIllatiivialaslaskettavaan
IllatiivialaslaskettavaaniIllatiivialaslaskettavaasi
IllatiivialaslaskettavaammeIllatiivialaslaskettavaanne
IllatiivialaslaskettavaansaMonikon illatiivialaslaskettaviin
Monikon illatiivialaslaskettaviiniMonikon illatiivialaslaskettaviisi
Monikon illatiivialaslaskettaviimmeMonikon illatiivialaslaskettaviinne
Monikon illatiivialaslaskettaviinsaAdessiivialaslaskettavalla
AdessiivialaslaskettavallaniAdessiivialaslaskettavallasi
AdessiivialaslaskettavallammeAdessiivialaslaskettavallanne
AdessiivialaslaskettavallaanAdessiivialaslaskettavallansa
Monikon adessiivialaslaskettavillaMonikon adessiivialaslaskettavillani
Monikon adessiivialaslaskettavillasiMonikon adessiivialaslaskettavillamme
Monikon adessiivialaslaskettavillanneMonikon adessiivialaslaskettavillaan
Monikon adessiivialaslaskettavillansaAblatiivialaslaskettavalta
AblatiivialaslaskettavaltaniAblatiivialaslaskettavaltasi
AblatiivialaslaskettavaltammeAblatiivialaslaskettavaltanne
AblatiivialaslaskettavaltaanAblatiivialaslaskettavaltansa
Monikon ablatiivialaslaskettaviltaMonikon ablatiivialaslaskettaviltani
Monikon ablatiivialaslaskettaviltasiMonikon ablatiivialaslaskettaviltamme
Monikon ablatiivialaslaskettaviltanneMonikon ablatiivialaslaskettaviltaan
Monikon ablatiivialaslaskettaviltansaAllatiivialaslaskettavalle
AllatiivialaslaskettavalleniAllatiivialaslaskettavallesi
AllatiivialaslaskettavallemmeAllatiivialaslaskettavallenne
AllatiivialaslaskettavalleenAllatiivialaslaskettavallensa
Monikon allatiivialaslaskettavilleMonikon allatiivialaslaskettavilleni
Monikon allatiivialaslaskettavillesiMonikon allatiivialaslaskettavillemme
Monikon allatiivialaslaskettavillenneMonikon allatiivialaslaskettavilleen
Monikon allatiivialaslaskettavillensaEssiivialaslaskettavana
EssiivialaslaskettavananiEssiivialaslaskettavanasi
EssiivialaslaskettavanammeEssiivialaslaskettavananne
EssiivialaslaskettavanaanEssiivialaslaskettavanansa
Monikon essiivialaslaskettavinaMonikon essiivialaslaskettavinani
Monikon essiivialaslaskettavinasiMonikon essiivialaslaskettavinamme
Monikon essiivialaslaskettavinanneMonikon essiivialaslaskettavinaan
Monikon essiivialaslaskettavinansaTranslatiivialaslaskettavaksi
TranslatiivialaslaskettavakseniTranslatiivialaslaskettavaksesi
TranslatiivialaslaskettavaksemmeTranslatiivialaslaskettavaksenne
TranslatiivialaslaskettavakseenTranslatiivialaslaskettavaksensa
Monikon translatiivialaslaskettaviksiMonikon translatiivialaslaskettavikseni
Monikon translatiivialaslaskettaviksesiMonikon translatiivialaslaskettaviksemme
Monikon translatiivialaslaskettaviksenneMonikon translatiivialaslaskettavikseen
Monikon translatiivialaslaskettaviksensaMonikon instruktiivialaslaskettavin
AbessiivialaslaskettavattaAbessiivialaslaskettavattani
AbessiivialaslaskettavattasiAbessiivialaslaskettavattamme
AbessiivialaslaskettavattanneAbessiivialaslaskettavattaan
AbessiivialaslaskettavattansaMonikon abessiivialaslaskettavitta
Monikon abessiivialaslaskettavittaniMonikon abessiivialaslaskettavittasi
Monikon abessiivialaslaskettavittammeMonikon abessiivialaslaskettavittanne
Monikon abessiivialaslaskettavittaanMonikon abessiivialaslaskettavittansa
Monikon komitatiivialaslaskettavineMonikon komitatiivialaslaskettavineni
Monikon komitatiivialaslaskettavinesiMonikon komitatiivialaslaskettavinemme
Monikon komitatiivialaslaskettavinenneMonikon komitatiivialaslaskettavineen
Monikon komitatiivialaslaskettavinensaMonikon akkusatiivialaslaskettavat
Monikon akkusatiivialaslaskettavaniMonikon akkusatiivialaslaskettavasi
Monikon akkusatiivialaslaskettavammeMonikon akkusatiivialaslaskettavanne
Monikon akkusatiivialaslaskettavansaAkkusatiivialaslaskettavani
AkkusatiivialaslaskettavasiAkkusatiivialaslaskettavamme
AkkusatiivialaslaskettavanneAkkusatiivialaslaskettavansa

Luokat