Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoakseptantitGenetiiviakseptantin
Monikon genetiiviakseptanttienPartitiiviakseptanttia
Monikon partitiiviakseptanttejaInessiiviakseptantissa
Monikon inessiiviakseptanteissaElatiiviakseptantista
Monikon elatiiviakseptanteistaIllatiiviakseptanttiin
Monikon illatiiviakseptantteihinAdessiiviakseptantilla
Monikon adessiiviakseptanteillaAblatiiviakseptantilta
Monikon ablatiiviakseptanteiltaAllatiiviakseptantille
Monikon allatiiviakseptanteilleEssiiviakseptanttina
Monikon essiiviakseptantteinaTranslatiiviakseptantiksi
Monikon translatiiviakseptanteiksiMonikon instruktiiviakseptantein
AbessiiviakseptantittaMonikon abessiiviakseptanteitta
Monikon akkusatiiviakseptantit

Luokat