| Käännös | Ääninäyte | |
|---|---|---|
| Substantiivit | ||
| 1. | ||
| Monikko | akkreditoinnit | Genetiivi | akkreditoinnin |
| Monikon genetiivi | akkreditointien | Partitiivi | akkreditointia |
| Monikon partitiivi | akkreditointeja | Inessiivi | akkreditoinnissa |
| Monikon inessiivi | akkreditoinneissa | Elatiivi | akkreditoinnista |
| Monikon elatiivi | akkreditoinneista | Illatiivi | akkreditointiin |
| Monikon illatiivi | akkreditointeihin | Adessiivi | akkreditoinnilla |
| Monikon adessiivi | akkreditoinneilla | Ablatiivi | akkreditoinnilta |
| Monikon ablatiivi | akkreditoinneilta | Allatiivi | akkreditoinnille |
| Monikon allatiivi | akkreditoinneille | Essiivi | akkreditointina |
| Monikon essiivi | akkreditointeina | Translatiivi | akkreditoinniksi |
| Monikon translatiivi | akkreditoinneiksi | Monikon instruktiivi | akkreditoinnein |
| Abessiivi | akkreditoinnitta | Monikon abessiivi | akkreditoinneitta |
| Monikon akkusatiivi | akkreditoinnit |